Projekt - Megaprikolica

Killer9990

Poznati forumaš
Znači, imam sliku koja je prevelika za postanje ovdje a ne da mi ju se smanjivati ali eto samo da vidi (onaj tko nije čuo & vidio) !


S time da bi meni falilo još barem 20ak duplih osovina za takav teret
:palci_gore:

ALi šalu na stranu, za velike radne strojeve od nekih 200 do čak (zaokruženo) 1000 tona koriste ovakve stvarčice samo što imaju umjesto jednog, barem 2 tegljača koji vuku i 2 koji guraju, puno više osovina itd itd.... A u africi koriste Nicolas Tractomas 8x8 ili 10x10 sa nekih 1000 konjića !

http://www.press-n-relations.com/news/n ... t-tractor/

E to je prava zvijer!
 

Attachments

  • autowp_ru_mercedes-benz_actros_4160_2.jpg
    autowp_ru_mercedes-benz_actros_4160_2.jpg
    202.9 KB · Pregleda: 163

Killer9990

Poznati forumaš
UPDATE:

Nakon duljega vremena sam odlučio povećati prikolicu sa sadašnjih 12 osovina u redu (slika 01) na 15 osovina u redu.

No prvo sam morao rastaviti prikolicu na 2 reda jer se bojim da zbog krhkosti Herpinih proizvoda da ne bi izdržali promjene bez oštećenja (slika 02, 03 i 04).

Na slici 02 je vidjliva promjena boje na šipki za guranje na Y spoju
 

Attachments

  • MP 04.JPG
    MP 04.JPG
    164.4 KB · Pregleda: 134
  • MP 03.JPG
    MP 03.JPG
    137.7 KB · Pregleda: 135
  • MP 02.JPG
    MP 02.JPG
    155.9 KB · Pregleda: 135
  • MP 01.JPG
    MP 01.JPG
    116 KB · Pregleda: 135

Killer9990

Poznati forumaš
Na slici 05 je vidljiva jedna strana prikolice kad sam skinuo dijelove za spajanje.

Na slici 06 je je s jedne strane prikolica još djelomično spojena pa sam mislio to iskoristiti da imama manje posla kako ne bih morao u potpunosti rastavljati pa sastavljati prikolicu. No na kraju sam je ipak za svaki slučaj rastavio na 2 dijela (slika 07 i 08) kako ne bih riskirao pucanje dijelova.
 

Attachments

  • MP 08.JPG
    MP 08.JPG
    172.3 KB · Pregleda: 129
  • MP 07.JPG
    MP 07.JPG
    150.6 KB · Pregleda: 129
  • MP 06.JPG
    MP 06.JPG
    156 KB · Pregleda: 131
  • MP 05.JPG
    MP 05.JPG
    215.6 KB · Pregleda: 129

Killer9990

Poznati forumaš
Kad sam rastavio prikolicu prvo sam spojio jedan kraj (slika 09).

Zatim sam spojio i drugi kraj (slika 10).

Na žalost opet su bili pristutni stari problemi - mala tolerancija promjera igle i okna prikolice.
Trebalo je puno strpljenja, vremena, truda, ulja i sile. Ali na kraju je ipak uspjelo i isplatilo se sve to.

Nakon toga sam upario i tegljače (slike 11 i 12).

A onda i stavio platformu za teške terete na prikolicu i to je bilo sve za sada
>:p>
 

Attachments

  • MP 12.JPG
    MP 12.JPG
    117.3 KB · Pregleda: 127
  • MP 11.JPG
    MP 11.JPG
    113.1 KB · Pregleda: 127
  • MP 10.JPG
    MP 10.JPG
    212.4 KB · Pregleda: 126
  • MP 09.JPG
    MP 09.JPG
    178.2 KB · Pregleda: 126

Killer9990

Poznati forumaš
Jedina stvar koja me još ''muči'' u vezi ovoga modela (kompoziciju prikolice i tegljača) jest prikladno veliki i lijepi teret. I neka diorama koju ću morati napraviti u skoroj budućnosti.

U nedostatku boljega predmeta i dosade radi. našao sam nešto što je impozantno u odnosu na sve i masom i težinom jedino je izgledom možda neuvjerljivo...

No svejedno, odabrao sam veliki komad kamena ili betona (slike 13 i 14) (na što god više ličilo)
>:x)>
 

Attachments

  • MP 14.JPG
    MP 14.JPG
    133.8 KB · Pregleda: 131
  • MP 13.JPG
    MP 13.JPG
    109.9 KB · Pregleda: 131

Killer9990

Poznati forumaš
P.S. :

Ako ITKO ima kakvu pametnu ideju ili prijedlog u vezi tereta za ovo neka slobodno kaže.
Može biti radni stroj, dio trupa plovila, vozila, letjelice, građevine....
Po mogućnosti da se da lako izraditi ili nabaviti , i naravno da ne bude preskupo
:ples
 

Gligi

Član foruma
Mozda lupim, ali to mi je prvo palo na pamet :D Mozda neka podmornica, mislim da nije tesko skinuti njenu liniju i odraditi je :?:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Već sam ti poslao mailom, al' nek i ekipa vidi ovaj dojmljivi teret! ;) Izrada nečeg u tom stilu i ne bi bila preogroman posao.
 

Attachments

  • 279574 MAN-TGA-XXL Voith Tieflader beladen.jpg
    279574 MAN-TGA-XXL Voith Tieflader beladen.jpg
    116.2 KB · Pregleda: 101

Killer9990

Poznati forumaš
Podmornica nije loša ideja, ALI:

1. nisam igdje ikada vidio ikakav model podmornice u mjerilu 1:87 iako sam bio u bespućima interneta

2. niti Herpa niti Siku mniti SChuco niti Wiking niti AWM niti Kibri ne proizvode modele podmornica

3. podmornica je malo velik teret da bi se stavio na takvu kompoziciji, već eventualno samo dio trupa.

A nisam ni ikada vidio sliku prijevoza dijela trupa podmornice
:D
 

Killer9990

Poznati forumaš
Što to uopće jest ?
Nekakav spremnik za nekakvu tekućinu ili plin ?
:hmmm


Thommo kaže:
Već sam ti poslao mailom, al' nek i ekipa vidi ovaj dojmljivi teret! ;) Izrada nečeg u tom stilu i ne bi bila preogroman posao.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Eto kolege, nakon puno razmišljanja, kombiniranja, kalkuliranja uspio sam naći (ZA SADA) idealni teret za prijevoz na Megaprikolici.

I evo ga u slici i prilici Komatsu D575A sa svojih skoro 12 metara duljine, skoro 7.5 metara širine, 5 metara visine te sa nekih 150ak tona mase na prikolici i specijalnom prijevozu.

Vuče ga i gura po 1 primjerak (ukupno 2) MAN TGX 41.680 8x4/4 tegljača
>:x)>
 

Attachments

  • K+M 004.JPG
    K+M 004.JPG
    111.5 KB · Pregleda: 126
  • K+M 003.JPG
    K+M 003.JPG
    121.2 KB · Pregleda: 126
  • K+M 002.JPG
    K+M 002.JPG
    130 KB · Pregleda: 125
  • K+M 001.JPG
    K+M 001.JPG
    107.3 KB · Pregleda: 124

Killer9990

Poznati forumaš
Naravno da za ovakve prilike je potrebna i pratnja - policijskog vozila ispred, te pratećeg vozila odotraga
>:read:

I za kraj pokoja slika i iz zraka sa svim sudionicima transporta
:aplauz:
 

Attachments

  • K+M 009.JPG
    K+M 009.JPG
    137.5 KB · Pregleda: 119
  • K+M 008.JPG
    K+M 008.JPG
    116.9 KB · Pregleda: 121
  • K+M 007.JPG
    K+M 007.JPG
    126.9 KB · Pregleda: 120
  • K+M 006.JPG
    K+M 006.JPG
    115.6 KB · Pregleda: 120
  • K+M 005.JPG
    K+M 005.JPG
    123.9 KB · Pregleda: 122

Killer9990

Poznati forumaš
hyperion kaže:
Ja isto mislim da trebaš neku dioramu. Da se vidi kako opako sve izgleda. :)

Da ali treba nabaviti još puuuuno stvari za dioramu (npr. prometne znakove, ogradu, betonske razdvajače prometnih trakova, vertikalnu & horizontalnu signalizaciju, travu, raslinje, drveće, elemente ceste i kolnika, ....)
:prof:
 

hyperion

Veteran foruma
Killer9990 kaže:
Da ali treba nabaviti još puuuuno stvari za dioramu (npr. prometne znakove, ogradu, betonske razdvajače prometnih trakova, vertikalnu & horizontalnu signalizaciju, travu, raslinje, drveće, elemente ceste i kolnika, ....)
:prof:
Kad budeš imao vremena se primi posla, malo pomalo. ;)
 

Killer9990

Poznati forumaš
hyperion kaže:
Killer9990 kaže:
Da ali treba nabaviti još puuuuno stvari za dioramu (npr. prometne znakove, ogradu, betonske razdvajače prometnih trakova, vertikalnu & horizontalnu signalizaciju, travu, raslinje, drveće, elemente ceste i kolnika, ....)
:prof:
Kad budeš imao vremena se primi posla, malo pomalo. ;)


Pa kažem ti-treba nabaviti potrebne stvari za rad !
;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Killer9990 kaže:
Wile E Coyote kaže:
ubojstvenik, ti pod hitno trebaš nekakvu dioramu za naslikavanje! :)

Zašto to misliš ?
:plaza:
Zapraf, mislim da ti je hyperion sve lijepo rekao. I ne treba sve to što si nabrojao kupiti. Većina toga se da napraviti iz priručnih materijala. Vidim po slaganju raznih teretnih kompozicija da mašte ima, samo treba odlučiti! ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh