Promotivna lokomotiva - Malezeljeznice.net

1borna

Veteran foruma
Skija je u podignutom položaju (kad prelazi preko skretnica) pola mm iznad šina a u normalnom položaju nekih 2 mm
ispod visine šina. Pronaći ću valjda do sutra nešto slika i podataka o skiji koju sam predložio (za novije putničke vagone)
a i točnije izmjeriti i slikati skiju na jednoj lokici koju imam na moru.
Primjer jedne kratke skije na dieselki
0iSALDHoOxlAKx04sln25JclJzln36o6LoJw0Nf1IyY2HJ0GxSfZM5AQ71m4qyqShckD6uEmG9W_p8gX2WCek3keauqs9BRlCiG7V6cqqpb3MCaZn_AdcHVbPJxgdNkj7hL-MP5ktQ5vNKy7eq34bQL7hWCA5WN5RMUx3ZewSN_rzb5GQ2FZL6TPBuTEllftq74qxyermqDx5n6pMITCQ29IHT5FVHDDFMr0lhBM7PGSXXzlYvp6FXtrLOFmb5oIcwxrXLmlheFy8X8JhvNbqBNyU8X_P9Oozb0lZp3Oyqq-3VWSPNFqFGEzQE6oEQTXh-4Ec2cK565rWb5qbdYpMLU-mu338b3NxmW2se_n0qiAAneiH6G3sbmuZmHibFrDwfL2udzmIO0l93oxv7rxbJBJqFXVV9d4JtHK2jlE-xePvPbNVf-8G7qdNJjNB7ecotCEJRo-aUa4RY_ei2JFH9nSpN5WbBX79cjvBBDNKnwgQYhrAtpAEUDZCJtbbaTcSetuHeNQeOt7m6gtO7wGd1c4eI0zn6gH3LE8LXh5CI8QyXPictB-k-qXz_iuNkCXepGJeBXCPnU6QKG4dNoiYwAEBxOUh74Agd4CMe2EXeFnUW4qvg=w1366-h318-no
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Skija je u podignutom položaju (kad prelazi preko skretnica) pola mm iznad šina a u normalnom položaju nekih 2 mm
ispod visine šina. Pronaći ću valjda do sutra nešto slika i podataka o skiji koju sam predložio (za novije putničke vagone)
a i točnije izmjeriti i slikati skiju na jednoj lokici koju imam na moru.
Primjer jedne kratke skije na dieselki
0iSALDHoOxlAKx04sln25JclJzln36o6LoJw0Nf1IyY2HJ0GxSfZM5AQ71m4qyqShckD6uEmG9W_p8gX2WCek3keauqs9BRlCiG7V6cqqpb3MCaZn_AdcHVbPJxgdNkj7hL-MP5ktQ5vNKy7eq34bQL7hWCA5WN5RMUx3ZewSN_rzb5GQ2FZL6TPBuTEllftq74qxyermqDx5n6pMITCQ29IHT5FVHDDFMr0lhBM7PGSXXzlYvp6FXtrLOFmb5oIcwxrXLmlheFy8X8JhvNbqBNyU8X_P9Oozb0lZp3Oyqq-3VWSPNFqFGEzQE6oEQTXh-4Ec2cK565rWb5qbdYpMLU-mu338b3NxmW2se_n0qiAAneiH6G3sbmuZmHibFrDwfL2udzmIO0l93oxv7rxbJBJqFXVV9d4JtHK2jlE-xePvPbNVf-8G7qdNJjNB7ecotCEJRo-aUa4RY_ei2JFH9nSpN5WbBX79cjvBBDNKnwgQYhrAtpAEUDZCJtbbaTcSetuHeNQeOt7m6gtO7wGd1c4eI0zn6gH3LE8LXh5CI8QyXPictB-k-qXz_iuNkCXepGJeBXCPnU6QKG4dNoiYwAEBxOUh74Agd4CMe2EXeFnUW4qvg=w1366-h318-no
Hvala, trebala bi neka jako mala skija :) ona za rasvjetu vagona :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Uspio sam pronaći nešto ali Marklin je stvarno pretjerao što svu tehničku dokumentaciju isključivo piše na Njemačkom i to u 2016?!?
Trebali bi se ugledati na Roco... svi manuali dostpuni on line na engleskom!?!? :) A ono što je dostupno toliko je nepovezano da se mora forenzičkim metodama spajati.

No dobro u dva različita doukmenta na njemačkom našao sam
AUX 1 - rasvjeta kabine - Funkcijska tipka F1
CV 118 - 1
CV 119 - 255
CV 120 - 20

AUX 2 - rasvjeta ložišta - efekt vatre - Funkcijska tipka F2
CV 121 - 1
CV 122 - treba probati 2,3,4,5,8, 9,10, 11, 12 i 14
CV 123 - početi od 0 i povećavati (tvornički je 20) može ići do 225

http://www.maerklin.de/fileadmin/me...ionen/Umruestdecoder_mLD-mSD_CV-Liste_DCC.pdf
Marklin CV - AUX.JPG


http://www.maerklin.de/fileadmin/media/service/decoder-updates/mLD3_mSD3_Zusatzanleitung_0716.pdf
Marklin CV - AUX  - Modus.JPG
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo siglo je je :)
DPDT prekidač, mini USB female i memory stick :)
U ovoj temi ću stavit sve infromacije o ugrađenoj opermi i podešavanjim dekodera zbog daljnjih prerada, servisa ukuliko se nešto potrga, slomi, itd. itd.

Odbran je mali DPDT selektor kojim će se odabrati Marklin ili DCC/DC mod.
Dakle tu sam nparavio shema spajanja tog malog DPDT prekidača kojeg u chipoteci zovu skretnica.
Marklin DCC-DC selektor DPDT prekidač.jpg

Najvažnije je da ne može doći do oštećenja dekodera ako se loksa s prekidačem u položaju za Marklin stavi na DCC i obratno.
Jedini problem mogao bi biti kod čistog DC-a mislim da ni to neće biti problem. To je tako u teoriji...a u praksi .... treba pregledati položaj prekidača prije stavljanja na prugu. .-)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Sve više elektronike pozicionira se u tenderu
Ugrađena je memorija od 8 GB i konektor mini USB kojeg bi trebao svatko imati za neki HDD.
USB mini konketor je odabran jer robusniji od USB micro konektora.

Evo par slika komponenata na pozicijama...
02.jpg

USB Konektor je skirven ispod poklopca :_) Ovo je samo generalna proba :)
USB mini.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Da, vrh je elastičan pa se kod umetanja ili vađenja iz rupe stisne (slično je i kod nekih vagonskih 2-osnih postolja)
Jedino treba na kraj žice staviti neki mikro konektor.
Drugo rješenje bi bilo sa skijom na nosaču (koju si ranije pokazao) kod nje bi priključak na struju bio samim stavljanjem
skije pomoću vijka (nosač ostaje fiksiran na tenderu i spojen je trajno na sklopku)
index.php

Širina odnosno dužina skije je oko 3 cm a visina oko 10 mm mjereno od gornje strane šine
(može biti i manja što se lako postigne savijanjem nosača)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da, vrh je elastičan pa se kod umetanja ili vađenja iz rupe stisne (slično je i kod nekih vagonskih 2-osnih postolja)
Jedino treba na kraj žice staviti neki mikro konektor.
Drugo rješenje bi bilo sa skijom na nosaču (koju si ranije pokazao) kod nje bi priključak na struju bio samim stavljanjem
skije pomoću vijka (nosač ostaje fiksiran na tenderu i spojen je trajno na sklopku)
index.php

Širina odnosno dužina skije je oko 3 cm a visina oko 10 mm mjereno od gornje strane šine
(može biti i manja što se lako postigne savijanjem nosača)
Borna hvala na pojašnjenju. Prema mjerama koje si stavio ta skija s vijkom bila bi idelana.

@Domagoj imaš li možda ovakvu skiju viška?? :) :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Loksa je oživila :) :)
Evo kada se spoji na PC (računalo, laptop, kompjuter) onda se prikaže kao USB drive.

Napravio sam malu ikonu lokomotive (34x34 pixela) i Autorun skriptu.
Skripta je skrivena na disku odnosno nije vidljiva tako da se ne bi slučajno obrisala.
Samo treba paziti da se ne formatira čitav disk :) :) jer onda se briše skripta i ico file :)

USB.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dopune od mene bi bile :
Red br.1: opis radova: čišćenje // napomena: planiranje dekala dogovor za izradu istih sa WECoyote-om. Kilometri su OK! :palac_gore:
.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dopune od mene bi bile :
Red br.1: opis radova: čišćenje // napomena: planiranje dekala dogovor za izradu istih sa WECoyote-om. Kilometri su OK! :palac_gore:
.
Hvala. Tablica je dopunjenja.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
USB memorija je testirana i sada slijedi ugradnja u tender
Radilo se o iznimno preciznom lemljenju :) 4 žice od 0.9mm2 zalemio sam na nožice USB konektora širine 0.4mm među kojima je rzamak od 0.8mm i između njih stavio termobužir.

Na slici je spoj na USB kbel za vrijeme testiranja.
Forumska loksa - Bijeli Dim = 1 : 0

USB memorija.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh