Roco BR 80 - 63289

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Vezano uz dvojbu oko moguce kupovine jende male lokomotive molim malu pomoc.
Lokomotiva na slici je Roco BR 80 - 63289 i cijena nove lok. je 62 EUR.
Ima mjesto za ugradnju dekodera, moze se ugraditi generator dima, ima rasvjetu, 5 pol motor itd (duzaina 110 mm).
Razumijem da se radi o modelu koji ide u osnovni set pa mora biti jeftina, ali nekako taj zajednicki konektor i zamsnjaci s pokretnom mehanikom su daleko ispod kvalitete istog Roco modela izdanog prije nekoliko godina pod brojevima 43371 i 43208. Cak je isti model Roco-a u TT mjerilu u tom djelu detaljniji.

Da li netko zna postoji li slicna lokomotiva nekog drugog poizvodjaca osim Weinerta koji za istu lokomotivu iz mesinga traze nevjerojatnih 659 EUR!?! ili skoro 11 puta vise?!??!

Roco 63289 - BR 80.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Nerazumjem zašto bi kupio "praznu" loksu za 62 eu i onda išao ugrađivati dim generator i dekoder kada sa svime tim možeš na e-bay kupiti još i za manje love ako ideš putem aukcije. Taj tip lokomotive je dosta često viđen i po austrijskim sajmovima sa svim tim gore navedenim cca 30 eu.;)
 

1borna

Veteran foruma
Po slici se vidi da su štedili na polugama i natpisima. Gotovo svaki veći proizvođač imade takovu lok u ponudi.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Još sam zaboravio napisati,a odnosi se na ovu loksu.
Lokse iz start seta nemaju imitaciju stakla u kabini strojovođe dok iz profi kolekcije ima,baci pogled i na poluge kotača koje se dirastično razlikuju na oba modela i na kraju tampon tisak...
Zajednička im je mana što imaju samo jedno svjetlo naprijed dok sve ostale lanpe su imitacija koja je pobojana u bijelo. Dakle mikro ledice,lakirane bakrene žice,pljunut u ruke i osvjetliti u home made produkciji.
Evo i fotke profi serije!

$_57.JPG
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nerazumjem zašto bi kupio "praznu" loksu za 62 eu i onda išao ugrađivati dim generator i dekoder kada sa svime tim možeš na e-bay kupiti još i za manje love ako ideš putem aukcije. Taj tip lokomotive je dosta često viđen i po austrijskim sajmovima sa svim tim gore navedenim cca 30 eu.;)

Pogledat cu na sajmovima i na e-bayu :) Mene je zanimalo da li postoji neki drugi prozivodjac ovog modela osim Roco-a a da nije neki profi model kao Weinert (iako njihova loksa izgleda mrak).
Ovu sam lokomotivu vidio nedavno u Grazu. :) novu novcatu bez dekodera i genratora dima. Cisto za usporebbu Fleischamnova BR 81 koja ima jendu osovinu vise s dekoderom kosta 269 EUR
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Još sam zaboravio napisati,a odnosi se na ovu loksu.
Lokse iz start seta nemaju imitaciju stakla u kabini strojovođe dok iz profi kolekcije ima,baci pogled i na poluge kotača koje se dirastično razlikuju na oba modela i na kraju tampon tisak...
Zajednička im je mana što imaju samo jedno svjetlo naprijed dok sve ostale lanpe su imitacija koja je pobojana u bijelo. Dakle mikro ledice,lakirane bakrene žice,pljunut u ruke i osvjetliti u home made produkciji.
Evo i fotke profi serije!

View attachment 35527

razlika u kvaliteti je ocigledna. Sto se tice tampon tiska to je istina. Za ovaj osnovni model dolaze brojevi i oznake uprava u obliku plocica i naljepnica. Mogle bi se ugratiti SMD LED ali to je prilican posao jer je sve jako kompaktno :)

Tko je proizvodjac lokomotive koju si stavio u post?

Pozz
 

Damir

 
Osoblje foruma
Tko je proizvodjac lokomotive koju si stavio u post?

Roco!
Btw. br.80 H0/DC samo Roco proizvodi ,a ove weinert i ostale preskupe modele za nas običnu raju nemoj niti gledati.
Nešto slično postoji i od Kleinbahna,ali niti približno uvjerljivo naspram Rocu.

nm.JPG
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Roco!
Btw. br.80 H0/DC samo Roco proizvodi ,a ove weinert i ostale preskupe modele za nas običnu raju nemoj niti gledati.
Nešto slično postoji i od Kleinbahna,ali niti približno uvjerljivo naspram Rocu.

Da tako mi se i cini da samo Roco treutno radi taj model. Taj Weinert je cudo jedno. Cijela loksa je napravljena iz Mesinga i rucno sastavljena, obojana, ima sitotisak. Izgleda super realisticno samo joj je cijena nerealsiticna za nase uvjete.

Jos cu razmislit o toj Roco loksi :) da ima bolje napravljanje zamasnjake i poluge ne bih puno razmisljao. Zanimljivo je da je isti model BR 80 od Roca u TT mjerilu vjernije napravljen. Svrha ove lokse je koliko se meni cini da bude u osnovnom setu s par vagona za one manje zahtijevnije :)

Izgleda da su prijasnje verzije Roco 43371 i ostale bile puno bolje cak i N mjerilu.

Pogledaj ovaj link jako je zanimljiv. prkazuje sve lokomotive BR 80 koje su izdane poredane prema mjerilima, proizvodjacima itd....
http://www.modellbau-wiki.de/wiki/BR_80

A ovaj link daje vise manje sve ostale DB modele
http://www.modellbau-wiki.de/wiki/Kategorie:Baureihe_(Eisenbahn)

Pozz.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Taj Weinert je cudo jedno. Cijela loksa je napravljena iz Mesinga i rucno sastavljena, obojana, ima sitotisak. Izgleda super realisticno samo joj je cijena nerealsiticna za nase uvjete.

Nije samo Weinert od mesinga i za slaganje kod kuće još imaš Merker & Fischer,Rai-mo,Günther...;)
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Postoji opcija:
Moje rješenje tog problema je bilo - Kupiti rabljenu loksicu koja je iz profi linije, a može se naći ih na ebay-u.

DSC01364.JPG

DSC01366.JPG
Osim svih poluga i stakalca, imala je još i strojovođu i ložača.

Uz sve to, bila je u ložioni kod kolege @sini , te je prošla lokprogram.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Postoji opcija:
Moje rješenje tog problema je bilo - Kupiti rabljenu loksicu koja je iz profi linije, a može se naći ih ....
Osim svih poluga i stakalca, imala je još i strojovođu i ložača.

Uz sve to, bila je u ložioni kod kolege @sini , te je prošla lokprogram.
odlicno pojasnjenje. da li mozes napisati koji Roco broj (na kutiji pakiranja) ima ta loksa ako nije problem i kakve su joj vozne karakteristike :)
Unaprijed hvala :)
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
odlicno pojasnjenje. da li mozes napisati koji Roco broj (na kutiji pakiranja) ima ta loksa ako nije problem i kakve su joj vozne karakteristike :)
Unaprijed hvala :)
Sorry, kutiju nemam, kupljena je bez nje.
Po Wikipediji, dok sam gledal oznake lokomotive, moja bi trebala kao biti 4114A.
Što se tiče voznih karakteristika, mogu ju jedino pohvaliti. Vjerujem da nema iznimaka naspram ove kod mene,ima 5-polni skew motor sa zamajcem,pokretan esu dekoderom (koji je naknadno stavljan, jer nije bila dss). Starija je pa nema svjetla, no to ćemo uskoro slagati.
Bila mi je zanimljiva kod kupovine, jedino zato što je imala sve poluge i stakla na kabini, inače nebi bila kod mene.
Moja preporuka je Rocov model, te nije nužno da bude nova, ove malo starije mogu biti čak i kvalitetnije (meni se to zna desit da stariji modeli vozi prekrasno, neki čak i ljepše od novih.
Moja prporuka bi bila, loksa, onakva kakva je na prvom mom linku, samo sa staklima. Jučer ih bilo barem 10-ak u oglasima, ako si ljubitelj DRG-a, tada popud ove iz zadnjeg linka.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Sorry, kutiju nemam, kupljena je bez nje.
Po Wikipediji, dok sam gledal oznake lokomotive, moja bi trebala kao biti 4114A.
Što se tiče voznih karakteristika, mogu ju jedino pohvaliti. Vjerujem da nema iznimaka naspram ove kod mene,ima 5-polni skew motor sa zamajcem,pokretan esu dekoderom (koji je naknadno stavljan, jer nije bila dss). Starija je pa nema svjetla, no to ćemo uskoro slagati.
Bila mi je zanimljiva kod kupovine, jedino zato što je imala sve poluge i stakla na kabini, inače nebi bila kod mene.
Moja preporuka je Rocov model, te nije nužno da bude nova, ove malo starije mogu biti čak i kvalitetnije (meni se to zna desit da stariji modeli vozi prekrasno, neki čak i ljepše od novih.
Moja prporuka bi bila, loksa, onakva kakva je na prvom mom linku, samo sa staklima. Jučer ih bilo barem 10-ak u oglasima, ako si ljubitelj DRG-a, tada popud ove iz zadnjeg linka.

Da taj model BR 80 ima puno izdanja i revizija modela. Ovaj najnoviji model kat. br. 63289 je svarno "low-cost" model. Drago mi je da ima dobre vozne karakteritkie i naravno kod mene je izor suzen iskljucivo na Roco model te lokomotive. Radje bih DB nego DRG ako mogu birati. Jednak kolega s foruma mi se javio i ponudio mi je tu lokomotivu i danas ce mi posalti vise detalja. :)
Jedan od razloga za ovu malu loksu je velicina moja makete (u gradnji) od 2.4m x 1.4m koja ima puno zavoja i uspona tako da dugacke lokomotive i kompozicije tesko da dolaze u obzir. Imam jednu parnjacu od Trixa BR 85 DB (lijep i jeftin model model) i to je recimo najveca duzina parne lokomotive koja bi vozila po maketi tako da se ova BR 80 odlicno uklapa :)
Flaischmann je izdao BR 81 (408181) koja ima jednu osovinu vise i koja ima dekoder, generator dima, rasvjetu, automatske spojnice (kuplunge), unutrasnje uredjenje, i sve to itd u 128 mm duzine?!?! naravno uz cijenu od 300 EUR.
Uglavnom sve cu detaljno provjeriti :)
pozz :_)
 

vule

Poznati forumaš
moja je"start" serija ,ali kaj se vožnje tiče odlično vozi i potegne.....
 

Attachments

  • 002.JPG
    002.JPG
    216.7 KB · Pregleda: 17

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
moja je"start" serija ,ali kaj se vožnje tiče odlično vozi i potegne.....
Zanimljiva je ta mala BR 80 samo se dvoumim izmedju nezovimo to tako profi modela i BR 81 (Fleischman) nove lokse :) ma trebalo bi uzet i jednu i drugu ;-)
Zanimljivo je da za takvu velicinu ima dobre vozne karakteritike i da moze potegnuti :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Zanimljiva je ta mala BR 80 samo se dvoumim izmedju nezovimo to tako profi modela i BR 81
Kupi obje pa ćeš nam znati napisati rezultat testa između dva proizvođača i dva različita tipa.;)
I ja pikiram FLM 81,a kad će u kolekciju...?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kupi obje pa ćeš nam znati napisati rezultat testa između dva proizvođača i dva različita tipa.;)
I ja pikiram FLM 81,a kad će u kolekciju...?
hahah drago mi je da nisam jedini :) Imam Volmerovu malu Lokkschupe (5750) jucer sam je slozio i ima mjesta samo za jednu loksu haha ali ako bud dvije biti ce dvosmjenski rad :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh