Roco SŽ 363 'Brižitka'

Izidor

Član foruma
Što ne bi bio prvo JŽ, pa onda SŽ, za mene idealna kombinacija:andjel::D
Iako razlika razlika izmedju JŽ i SŽ je gotovo samo u logotipima na čelu i boku (druge ne znam), opet preavljati model od 250e :harakiri

Valjda će Roco da napravi alat za nju, da ne ispadne na bazi SNCF 7200

Roco može da radi i manje serije od onih, spominjanih gore, kad za to postoji več određeni model za farbanje ili da se promjeni neki mali detajlič.:cuska::cool:

Iako je kod nas danas počeo, da pada snijeg, Branko se sa svojom idejom očigledno tek danas probudio iz zimskog sna:sex: :palac_gore: Ako se ne varam, model je bio več prošle godine najavljen kao novitet i ....:wc:

Samo se pitam dal če na bazi jednog dučana, koji par dana pre početka sajma počne, da prima prednaruđbe za model, za kojeg još nitko ne zna ni cijenu, jedna firma poput Roca iči u izradu potpuno novih alata za taj model.
Kad se samo setim one tabele oko prodaje putničkih modela Acme kod Moka- i tvrdnje Branka, da nema mogučnosti, da se napravi serijski model 661 lokomotive, jer su u pitanju veliki novci, onda mi je taj njegov potez pre sajma još više zanimljiviji.:neznam:

No sretni bili, pa videli. Moj model je več naručen, tako da i ja čekam na taj model nove slovenačke lokomotive:ples2:. Videčemo nakon Nurnberga, jel bilo uspjeha.:sisulja::respect::naklon:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Što ne bi bio prvo JŽ, pa onda SŽ, za mene idealna kombinacija:andjel::D
Iako razlika razlika izmedju JŽ i SŽ je gotovo samo u logotipima na čelu i boku (druge ne znam), opet preavljati model od 250e :harakiri

Valjda će Roco da napravi alat za nju, da ne ispadne na bazi SNCF 7200


Ali sada se nas pita o tome, kaj je več bilo u katalogu, a to je SŽ. Pitanje je dakle da li će taj model biti biti ili neće biti. Ako neće biti modela kao takvog, onda neče biti kasniije ni JŽ variante a neće biti ni baze za preradu u JŽ, ako već neće biti kasnije JŽ variante. I zašto je tako, da je bila u katalogu SŽ a ne JŽ varijanta – ne znam, ali je fakt da je bilo tako, željeli mi to ili ne, i to je vjerojatno jedina šansa da se dođe do baznog modela.

A ako ne bi bila 363 nego SNCF, onda je, naravno, ne kupim.
 

Izidor

Član foruma
Upotrebljivo i za SŽ vs JŽ. ;)
Samo donji dio-frem lokomotive.
Ako se hoče napraviti 363 ( a katalogu je označeno kao nova konstrukcija), onda treba praviti novi sanduk sa krovom, jer je drugačiji od francuske lokomotive.:fotic:;).
Nadajmo se, da je ono kaj piše tačno u katalogu, da Roco nije ''Roco''.:pozdrav:
 

milošjocif

Član foruma
Ako nju naprave,biče sigurno nova konstrukcija,zašto su je onda dva dana merili u CD Moste.Biče obavezno u mojoj zbirci.Nije mi teško promenit SŽ-JŽ.
LP Miloš
 

malimiha

Član foruma
..... Iako je kod nas danas počeo, da pada snijeg, Branko se sa svojom idejom očigledno tek danas probudio iz zimskog sna:sex: :palac_gore: Ako se ne varam, model je bio več prošle godine najavljen kao novitet i ....:wc:

Samo se pitam dal če na bazi jednog dučana, koji par dana pre početka sajma počne, da prima prednaruđbe za model, za kojeg još nitko ne zna ni cijenu, jedna firma poput Roca iči u izradu potpuno novih alata za taj model.
Kad se samo setim one tabele oko prodaje putničkih modela Acme kod Moka- i tvrdnje Branka, da nema mogučnosti, da se napravi serijski model 661 lokomotive, jer su u pitanju veliki novci, onda mi je taj njegov potez pre sajma još više zanimljiviji.:neznam:

No sretni bili, pa videli. Moj model je več naručen, tako da i ja čekam na taj model nove slovenačke lokomotive:ples2:. Videčemo nakon Nurnberga, jel bilo uspjeha.:sisulja::respect::naklon:

:hmmm: Kaj ima sada snijeg sa modelom SŽ 363?
Baza jednog ili više dučana nije u pitanju, ali je činjenica da je Moko u Sloveniji jedini Roco agent na kojog stavi "Modeleisenbahn GmbH - Roco" za slovenačke modele.

Čini mi se, da nekim pojedincima ova vijest nije po volji.

Možete se pitat zašto još nije došao Acme moped SŽ u crveni boji sa bijelom crtom najavljen več prošle godine.

Videčemo nakon Nurnberga kaj dolazi.
 

malimiha

Član foruma
Ako nju naprave,biče sigurno nova konstrukcija,zašto su je onda dva dana merili u CD Moste.Biče obavezno u mojoj zbirci.Nije mi teško promenit SŽ-JŽ.
LP Miloš
Tačno, pa i ja sam čuo, da su Roco inžiniri dva dana studirali 363 u CD Moste, ako se dobro sjećam su tada studirali i 03 u muzeju.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Upotrebljivo i za SŽ vs JŽ. ;)

Nije. Između JŽ i SŽ varijanti u formi praktički nema razlika, i to znači da se može JŽ varijanta uraditi veoma jednostavno, a između JŽ/SŽ i SNCF postoji razlika u formi.

I još jednom: ako se neče izraditi osnovni model 363, kojeg Roco (ne znam zašto ali tako je) planira u SŽ varijanti, onda možemo zaboraviti i kasniju ev. JŽ varijantu. Dakle ne bi se to smjelo gledati kao VERSUS, znači protiv neke varijante.
 

Izidor

Član foruma
:hmmm: Kaj ima sada snijeg sa modelom SŽ 363?
Baza jednog ili više dučana nije u pitanju, ali je činjenica da je Moko u Sloveniji jedini Roco agent na kojog stavi "Modeleisenbahn GmbH - Roco" za slovenačke modele.

Čini mi se, da nekim pojedincima ova vijest nije po volji.

Možete se pitat zašto još nije došao Acme moped SŽ u crveni boji sa bijelom crtom najavljen več prošle godine.

Videčemo nakon Nurnberga kaj dolazi.

A kaj ima sada Acme 342 sa Roco 363 - dvije potpuno različite lokomotive i dva potpuno različita proizvođača?:oIsto im je samo to, da rade modele sa naših prostora:palac_gore:.
Možeš detaljnije objasniti na što si ciljao?

A kaj se agenata za Roco tiče može svatko predložiti svoje ideje njima, ne samo lokalni trgovac, kao što je Moko. Odkud ti sada ta blesava ideja. Roco je i sam pokrenuo ideju na svojoj web stranici, da im ljudi pošalju svoje ideje za izradu modela.:ples2:. Koliko znam više ljudi iz ovog foruma je več pokušalo u toj smjeri. Nadajmo se, da bude nekih modela u buduče.

Kod Moka-a je samo to tačno, da on jedini prodaje Roco u Sloveniji-za sad.;)
 

Izidor

Član foruma
Tačno, pa i ja sam čuo, da su Roco inžiniri dva dana studirali 363 u CD Moste, ako se dobro sjećam su tada studirali i 03 u muzeju.
3 dana tačnije, 2 dana u Mostama, pa onda još par puta na terenu.......dolaze redovito u Sloveniju:pivo:
 

željko halambek

Veteran foruma
Ovo je odlična vijest.

Na bazi toga ROCO može napraviti:

1. JŽ (sa već modificiranom rešetkom)
2. SŽ žuta koja je već najavljena
3. SŽ ljubičasta/siva ("pohorje")
4. SŽ Alpe adria
5. SŽ crvena
6. SŽ žuta sa klimom i natpisom Slovenske železnice

Možda bi se mogla napraviti i JŽ bez modificirane rešetke iz 70-tih.
 

Izidor

Član foruma
Ovo je odlična vijest.

Na bazi toga ROCO može napraviti:

1. JŽ (sa već modificiranom rešetkom)
2. SŽ žuta koja je već najavljena
3. SŽ ljubičasta/siva ("pohorje")
4. SŽ Alpe adria
5. SŽ crvena
6. SŽ žuta sa klimom i natpisom Slovenske železnice

Možda bi se mogla napraviti i JŽ bez modificirane rešetke iz 70-tih.


4. SŽ Adria Kombi u bijeloj boji ;)
 

damir661

Veteran foruma
Ako bude novi alat, biće nadam se prelep model.
za kada se uopšte ona planira, da planiramo i finanasije
 

nik

Veteran foruma
Moralna dilema:
.
jel da se upišem kao zainteresovan za model iako ustvari nisam, i s tim dao moj doprinos da slovenske kolege dobiju model ove lokse (znači da slažem),
ili da budem iskren i ne upišem se u listi zainteresovanih? :glup:hmmm:

PS: ako smem da primetim, opet ista greška kao sa parnjačom: umesto prvo JŽ, planira se SŽ...
Nije ovdje greška SŽ umjesto JŽ; to je aktuelna vozna SŽ lokomotiva i za nju ima puno interesa.
Ovo nije samo varijanta farbanja kao 03; ovo je novi model i ako ga se Roco odluči raditi onda će, da bi se alat isplatio, morati izaći i sve osnovne varijante farbanja a to su kasni JŽ (žuta), rani SŽ (žuta), SŽ 'Pohorje', SŽ Adria-Kombi, kasni SŽ (žuta) i kasni SŽ (crvena) s tim da srednje 2 izađu u jako malim serijama.
 

Coppaz

Član foruma
Za mene je ovo lako. Ja neću da finansijski podržim nešto što mi ne treba… bez obzira što ću s time 'možda' imati mogućnost da na kraju ipak dobijem nešto što me zanima.
Ako Roco ne želi da napravi JŽ-verziju… pa to je valjda sudbina. To takođe znači da sam uštedeo dosta novca što ja mogu da trošim na neki drugi modele. :cool_2:
 

malimiha

Član foruma
A kaj ima sada Acme 342 sa Roco 363 - dvije potpuno različite lokomotive i dva potpuno različita proizvođača?:oIsto im je samo to, da rade modele sa naših prostora:palac_gore:.
Možeš detaljnije objasniti na što si ciljao?

A kaj se agenata za Roco tiče može svatko predložiti svoje ideje njima, ne samo lokalni trgovac, kao što je Moko. Odkud ti sada ta blesava ideja. Roco je i sam pokrenuo ideju na svojoj web stranici, da im ljudi pošalju svoje ideje za izradu modela.:ples2:. Koliko znam više ljudi iz ovog foruma je več pokušalo u toj smjeri. Nadajmo se, da bude nekih modela u buduče.

Kod Moka-a je samo to tačno, da on jedini prodaje Roco u Sloveniji-za sad.;)

Nije mi kot tebe sve jasno ali po koluarima priča se svašta :hmmm:

342 i 363 su dvije potpuno različite lokomotive i dva potpuno različita proizvođača, ukupno je samo to, da je isti dučan za kupnju.
Tačno, Roco je sam pokrenuo na svojoj web stranici, da im ljudi pošalju svoje ideje za izradu modela ali to nije dosta za izradu modela.
Najvažnija informacija za Roco su naručene količine modela od ugovornih dilera, u suštini koliko će zaraditi novaca na modelima.
Od ideje ljudi za izradu modela Roco još nema novaca. Kao što sam več jednom zapisao "Kad je novac u pitanju sve ljubav počinje i prestaje."
Možda je za pojedince moje pisanje blesavo, ali sve to su činjenice.
 

malimiha

Član foruma
Nije ovdje greška SŽ umjesto JŽ; to je aktuelna vozna SŽ lokomotiva i za nju ima puno interesa.
Ovo nije samo varijanta farbanja kao 03; ovo je novi model i ako ga se Roco odluči raditi onda će, da bi se alat isplatio, morati izaći i sve osnovne varijante farbanja a to su kasni JŽ (žuta), rani SŽ (žuta), SŽ 'Pohorje', SŽ Adria-Kombi, kasni SŽ (žuta) i kasni SŽ (crvena) s tim da srednje 2 izađu u jako malim serijama.
Model ima budućnost
Za mene je ovo lako. Ja neču da finansijski podržim nešto što mi ne treba… bez obzir da onda 'možda' ču imati mogućnost da na kraj bih dobio nešto što me zanima.
Ako Roco ne žele da napravi JŽ-verzija… pa to je valjda sudbina. To takođe znači da sam uštedeo dosta novca što ja mogu da trošim na neki drugi modele. :cool_2:
I kod mene je ista sudbina i ja ču trošit novac za neke druge modele u stvari za "N" skalu :cool_2:
 

Izidor

Član foruma
Nije mi kot tebe sve jasno ali po koluarima priča se svašta :hmmm:

342 i 363 su dvije potpuno različite lokomotive i dva potpuno različita proizvođača, ukupno je samo to, da je isti dučan za kupnju.
Tačno, Roco je sam pokrenuo na svojoj web stranici, da im ljudi pošalju svoje ideje za izradu modela ali to nije dosta za izradu modela.
Najvažnija informacija za Roco su naručene količine modela od ugovornih dilera, u suštini koliko će zaraditi novaca na modelima.
Od ideje ljudi za izradu modela Roco još nema novaca. Kao što sam več jednom zapisao "Kad je novac u pitanju sve ljubav počinje i prestaje."
Možda je za pojedince moje pisanje blesavo, ali sve to su činjenice.

A šta se to priča po koluarima-možda saznam nešto novo?

Gde piše, da moraš 342 i 363 modele kupiti u istom dučanu?
 

wiggum

Veteran foruma
@malimiha + @Izidor
Malo stanite na loptu...

Svejedno ako je anketa pokrenuta od strane Roca ili Branka, netko je gadno zakasnio i to je nepobitna činjenica! Lokomotiva je "tu" već godinu i kao takva je lanjski snijeg (zato Izidor spominje ovogodišnji snijeg), a netko se sjetio prikupljati prednarudžbe 5 (pet!) dana prije sajma na kojem se žele pokazati rezultati. Da li taj inicijator prednarudžbe (ili Roco ili Moko) misli da će ta prednarudžba biti referentno mjerilo želja i prodaje modela?

Činjenica je da Moko ima kasno paljenje oko nekih stvari, kriminalan odnos prema upitima i odgovorima na mail i slične stvari, također i Roco dođe mjeriti SŽ 03 i onda ne naprave limove kod dimnjaka... Dakle nisu nijedni ni drugi sjajni.

A zašto ACME kasni s crvenim Mopedom? Pa gdje je HŽ WReelmt, SŽ Z1 A+B+B i npr. OeBB 73ADmpsz koji je u katalogu već 6 godina? Nikada ništa ne dođe na vrijeme, nema tu ništa čudnog. Čudo je kada dođe na vrijeme.
 

Izidor

Član foruma
@malimiha + @Izidor
Malo stanite na loptu...

Svejedno ako je anketa pokrenuta od strane Roca ili Branka, netko je gadno zakasnio i to je nepobitna činjenica! Lokomotiva je "tu" već godinu i kao takva je lanjski snijeg (zato Izidor spominje ovogodišnji snijeg), a netko se sjetio prikupljati prednarudžbe 5 (pet!) dana prije sajma na kojem se žele pokazati rezultati. Da li taj inicijator prednarudžbe (ili Roco ili Moko) misli da će ta prednarudžba biti referentno mjerilo želja i prodaje modela?

Činjenica je da Moko ima kasno paljenje oko nekih stvari, kriminalan odnos prema upitima i odgovorima na mail i slične stvari, također i Roco dođe mjeriti SŽ 03 i onda ne naprave limove kod dimnjaka... Dakle nisu nijedni ni drugi sjajni.

A zašto ACME kasni s crvenim Mopedom? Pa gdje je HŽ WReelmt, SŽ Z1 A+B+B i npr. OeBB 73ADmpsz koji je u katalogu već 6 godina? Nikada ništa ne dođe na vrijeme, nema tu ništa čudnog. Čudo je kada dođe na vrijeme.

Ništa novog na Balkanu - nadajmo se, da bude nekih novih informacija krajem sledečeg tjedna, kad se vratim iz sajma u Nurnbergu i da mogu prosljediti barem neki odgovor na ova pitanja gore.:palac_gore:
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh