SŽD i ex SŽD spavaći RIC vagoni, modifikacije i nasljednici

Vedi

Član foruma
Na kuhinjskom stolu @željko halambek (ACME + ACME + Tillig).
View attachment 71857
Slikano na brzinu Željkovim fotićem.

Ajde recimo da je ovaj naš bijeli. :cool_2:
ZUTpUS.jpg
 

nik

Veteran foruma
Ajde recimo da je ovaj naš bijeli. :cool_2:
ZUTpUS.jpg
Nije ista boja ali je isti tip, iz '76/77, kao model (ok, model nije Beel ali nema veze) dok je na slici iz Varaždina Bl iz '84/85.
Čak su na ovoj slici iz Zagreba i isti krajevi vagona kao na modelima u kuhinji.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nije ista boja ali je isti tip, iz '76/77, kao model (ok, model nije Beel ali nema veze) dok je na slici iz Varaždina Bl iz '84/85.
Čak su na ovoj slici iz Zagreba i isti krajevi vagona kao na modelima u kuhinji.
.... i razlika je u tome što su Vedijevi vagoni postavljeni na prugu, a vaši nisu! :hihihi:
 

Vedi

Član foruma
Nije ista boja ali je isti tip, iz '76/77, kao model (ok, model nije Beel ali nema veze) dok je na slici iz Varaždina Bl iz '84/85.
Čak su na ovoj slici iz Zagreba i isti krajevi vagona kao na modelima u kuhinji.

Inače je ABeel ovdje na fotki no manje važno, a fotku sam stavil baš zato jer igrom slučaja je isti tip RŽD vagona u pitanju i baš si ih i ti isto okrenul kad si fotkal kak sam ih i ja ulovil tad na GK. Zato sam stavil usporedbu sa 1:1.
 
  • Like
Reactions: Sky

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nije ni tvoj.
Baš, naprotiv! Kada ih slikam ovako u kompoziciji, slikam ih na pruzi!
A kao solo ogledne primjerke, u trenutnom nedostaku diorame, slikam ih na toj plastičnoj imitaciji (još uvijek bolja varijanta, nego bez ičega)!:dada:

Koji vam je to Tillig na kraju kompozicije?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Mali OT, ali zanimljivo da još uvek ni Roco ni Tillig se nisu usudili da naprave madjarski spavaći kao MAV-Start (epVI):(
Baš tako!:palac_gore: Zato pitam koji je model Tilliga korišten u nikovoj prezentaciji...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
I opet OT, al su napravili AB vagon sa H-START / MAV-START logom i naravno novim piktogramima. A WLAB i Bc ne (koji idu češće van granica). :fp:
Ah, tko normalan više razumije tu njihovu politiku izrade modela...:mamurluk:
 

damir661

Veteran foruma
Napravili su i A i B, ali za WLAB to mi nikako nije jasno.
Bc i AcBc bolje da ne spominjem.:mamurluk:

Čak šta više, ako se ne varam Tillig je napravio MAV WL tek kada je to uradio Roco, a imali su alat godinama unazad.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Napravili su i A i B, ali za WLAB to mi nikako nije jasno.
Bc i AcBc bolje da ne spominjem.:mamurluk:

Čak šta više, ako se ne varam Tillig je napravio MAV WL tek kada je to uradio Roco, a imali su alat godinama unazad.
Ili je "čak" ili je "šta više" :p :p :p
to kao da kažeš na ivici ruba, ili memorija pamćenja :hihihi:

;)
 

nik

Veteran foruma
Napravili su i A i B, ali za WLAB to mi nikako nije jasno.
Bc i AcBc bolje da ne spominjem.:mamurluk:

Čak šta više, ako se ne varam Tillig je napravio MAV WL tek kada je to uradio Roco, a imali su alat godinama unazad.
Čak šta više nisu. Napravili su alat tek kad je Roco najavio tu familiju Y vagona da kompletiraju svoju.
 

nik

Veteran foruma
U ACME najavi su i nemodernizirani SŽD (još sa SSSR grbom) i RŽD (još bez plavog loga) vagoni.
Screenshot 2016-02-03 15.59.36.png
Obje varijante su dolazile i kod nas.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh