Schuco? MB Actros

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta
A

Anonymous

Guest
Iako ga imam već nekoliko godina još uvijek me zbunjuje ovaj model koji ja vodim pod Schuco:

Fotografijesazvjezdicom32.jpg


Pod Schuco ga vodim jer sam kupio sa tom prikolicom na kojoj je otisnut logo od Schuco:

DSC07384.jpg


Budući da imam još nekoliko modela od Schuco, usporedio sam ih.
Sa prednje strane je puno detaljniji od ostalih Schuco i Dickie ( oba proizvođača imaju istog vlasnika pa sam u usporedbu stavio i Dickie model) modela:

DSC07354.jpg


Kao i sa stražnje strane:

DSC07356.jpg


Evo i pogleda sa boka:

DSC07361.jpg


Kao što se može vidjeti iz slijedeće fotke, Schuco modeli imaju otisnuti logo na rezervoarima, kao i Dickie, dok dotični model nema otisnut logo, a i puno je detaljniji od ostalih Schuco modela:

DSC07358.jpg


Budući da izradom i detaljima nadilazi ostale moje Schuco modele usporedio sam ga sa svojim Herpa modelima:

DSC07365.jpg


Kao što se može vidjet neki su mu detalji na razini Herpe(sedlo je izgleda iz istog kalupa kao i Herpino),a neki čak i bolji ( stražnja svjetla)

DSC07369.jpg

DSC07370.jpg

DSC07373.jpg

DSC07374.jpg

DSC07376.jpg


Evo i prikolice koja također odskače od ostalih Schuco prikolica:

DSC07378.jpg


Ovo je standardna Schuco prikolica Made in China:

DSC07386.jpg


I jedna od Herpe za usporedbu:

DSC07393.jpg


DSC07397.jpg

DSC07399.jpg

DSC07400.jpg


Više zajedničkog imaju Schuco(terratrans) i Herpa prikolice nego ove dvije od Schuco.

Nakon ovog proširenog uvoda i fotoelaborata molio bih ako ima poznavaoca materije, zbog čega, što i kako, da iznese to svoje znanje.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Interesantno :hmmm
Pošto znam da si rekao da sve modele osobno kupuješ u Njemačkoj po shopovima ja nemam ideju???
Jesi li i ovaj kupio tako??? Inače bi ja rekao da je možda samo kontener Schuco nadograđen na neku drugu marku..
Ja nažalost nemogu nigdje da nađem kupiti kamione od Schuca pa ih nepoznam vido sam ih po forumu dosta pa možda netko zna točno o čemu se radi, baš me zanima :hmmm ...
 
A

Anonymous

Guest
Kupljen na pumpi u kompletu sa tom prikolicom, u zajedničkom pakiranju.
 

Gligi

Član foruma
A bas mi je ovaj kamioncic zapao za oko kad sam gledao tvoju kolekciju :) To ti je kombinacija cararama-schuco, cararama radi dosta modela za schuco, tako da imaju dosta istovetnih modela koji se razlikuju samo po natpisu ispod na plocici i schuco su naravno skuplji. Ali ovaj actros je da kazem mutant, posto je tegljac original cararamin i radila ga je samo cararama, schuco nije imao takav, takodje i poluprikolica, jedino na kontejnerima ima natpis schuco, ali su i oni skroz isti kao cararamini ;)

Ukratko to je ovaj kamion :)

IMG_0153.jpg


IMG_0154.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Najveći je štos što sam nekih godinu dana čuvao i pakiranje, ali sam ga bacio jer sam imao puno kutija,a premalo mjesta. Tada nisam obraćao pažnju na to, ali danas bi mi kutija dobro došla za više podataka.
 
A

Anonymous

Guest
Gligi kaže:
A bas mi je ovaj kamioncic zapao za oko kad sam gledao tvoju kolekciju :) To ti je kombinacija cararama-schuco, cararama radi dosta modela za schuco, tako da imaju dosta istovetnih modela koji se razlikuju samo po natpisu ispod na plocici i schuco su naravno skuplji. Ali ovaj actros je da kazem mutant, posto je tegljac original cararamin i radila ga je samo cararama, schuco nije imao takav, takodje i poluprikolica, jedino na kontejnerima ima natpis schuco, ali su i oni skroz isti kao cararamini ;)

Ukratko to je ovaj kamion :)

http://i46.photobucket.com/albums/f111/ ... G_0153.jpg
http://i46.photobucket.com/albums/f111/ ... G_0154.jpg

Daj fotkaj ta oba modela bez prikolica kao što sam ja, naprijed, straga i donju stranu,ako ti nije problem. Ovaj moj model je od prije 8-9 godina.
Kakvu ti šasiju ima prikolica, plastika ili metal?
Inače se svi Schuco modeli proizvode u Kini i imaju oznaku Made in China,a proizvođač je isti kao i od Cararame: Hongwell. I oni moji setovi auta sa naljepnicom Schuco su proizvedeni u Hongwellu jer ih Kinezi još uvijek imaju u prodaji i to u istom mjerilu ( 1:72) čak i u istim bojama kao što su ovi moji. Zato mi nije bilo jasno kako taj Actros nema nikakve oznake proizvođača,a ni zemlju podrijekla što je inače uobičajeno na Schuco modelima.
 

Gligi

Član foruma
Sasija na prikolici je metalna, model je potpuno isti kao tvoj, znaci u milimetar, samo sto je kod mene na kontejnerima hongwell-ov znak ;)

IMG_0135-1.jpg


IMG_0136-1.jpg


IMG_0137-1.jpg


IMG_0138-1.jpg


IMG_0139.jpg
 

speed2

Član foruma
Ja već nekoliko godina imam dva Iveco tegljača, naručena baš od Rietzea. Imaju poluprikolice (hladnjača/ cerada), a one su proizvodnje Herpa. Tako, ima tih kombinacija između proizvođača.
 
A

Anonymous

Guest
Malo sam uspoređivao tvoj i moj model. Ima nekoliko sitnica sa prednje strane koje mi se čine različitim( ili je možda u pitanju samo refleksija zbog različitog bojanja ili pak kut snimanja) . Označio sam brojevima i točkama ono što mi se čini različitim na prednjoj strani.
Fotografijesazvjezdicom99.jpg

Sa donje strane ima dvije veće razlike: 6. na mojem nema onakvog dijela kao što je kod tebe crven, 7. moj je numeriran( #32202), kod tvojeg to ne vidim i jedna manja, 8. ako uopće je razlika na nosaču rezervoara
Fotografijesazvjezdicom100.jpg


Na prikolici ima dvije manje razlike: 9. to je vjerojatno zbog lošijeg kalupa, 10. ono malo ispupčenje oko vijka, kod mene je kontiunirani krug, a kod tebe nije, već se sastoji od nekoliko lukova koji čine isprekidani krug
Fotografijesazvjezdicom101.jpg

Najbolja usporedba bi bila da se mi nađemo negdje na pivi ili kavi, ovisi što preferiraš, pa da ih usporedimo uživo.
Uglavnom modeli potječu od dva istovjetna kalupa,uz neke manje razlike u izradi, a sad tko je koga, gdje i kako vjerojatno samo oni znaju.
Meni se sviđa taj model i za preporučiti je bez obzira tko je proizvođač pogotovo jer se dobiva korektna vrijednost za malu svotu novaca.

P.S. Pronašao sam jedan takav model 1:87 od Cararame, crveni Actros sa kontejnerom od K" line kod Abrexa.cz koji je zastupnik Cararame za CZ
 

Gligi

Član foruma
Veruj mi da nema razlike, to je jedino do ugla slikanja i samih slika. Jedina razlika koja se vidi je sto kod mene ima otisnut mercedesov znak ispod soferke. Gledam tvoje slike i uporedjujem sa mojim modelom uzivo i nema, to je to ;) A taj sa kontejnerom K line je bio da se kupi, ali sam ga ja nazaolst propustio :( Inace cararama tj. hongwell isto radi modele za Abrex ;) A sto se tice kafe i piva, rado, ali ja sam iz Beograda :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh