Sezonske kompozicije Wien - Thessaloniki - Wien

Davor

Veteran foruma
Na vagonWebu sam pronašao nekoliko interesantnih kompozicija sezonskih vozova na relaciji Beč - Solun - Beč koji su saobraćali tokom ranih devedesetih godina.

Na prvi pogled, mislim da ih je moguće sastaviti modelarski (većim delom) pa nije zgoreg da utvrdimo šta imamo i šta nam treba.

Sezona 1993/94
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=MAV&kategorie=G&cislo=1410&nazev=&rok=1994&styl=r
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=MAV&kategorie=G&cislo=1411&nazev=&rok=1994

Sezona 1994/95
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=OeBB&kategorie=D&cislo=1411&nazev=Autoreisezug&rok=1995
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=OeBB&kategorie=D&cislo=1410&nazev=Autoreisezug&rok=1995
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: za temu Davore, iako nije moja Ep.
sigurno ću sklepati jednu kompoziciju, onako za dušu. ;)
 

Davor

Veteran foruma
Ni ja nisam ljubitelj te epohe ali ovi prelepi OBB kušeti prosto mame kao sirene.

Mislim da je najbolji izbor LS Models 47051
LS_47051_Bcmz_Abteilseite-550x366.jpg




A mislim da bi i Liliput mogao da prođe? :hmmm:
cg5c4spz7jjtdx3nv.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ni ja nisam ljubitelj te epohe ali ovi prelepi OBB kušeti prosto mame kao sirene.
Za tu kompoziciju bih preporučio ove modele:
LS Models 47043
LS Models 47045
LS Models 47046


To su vagoni (tip 50-70), koji su uglavnom tijekom tih spomenutih 90-ih išli prema Grčkoj, a i na tom vlaku 1410/1411!
 

Davor

Veteran foruma
Za tu kompoziciju bih preporučio ove modele:
LS Models 47043
LS Models 47045
LS Models 47046


To su vagoni (tip 50-70), koji su uglavnom tijekom tih spomenutih 90-ih išli prema Grčkoj, a i na tom vlaku 1410/1411!
Bio bih srećniji da si napisao da prolazi i Liliput. Čisto finansijski. Za sto eurića se može nabaviti 4 - 5 Liliputovih, taman koliko treba. :hihihi:
 
  • Like
Reactions: 81i

nik

Veteran foruma
Bio bih srećniji da si napisao da prolazi i Liliput. Čisto finansijski. Za sto eurića se može nabaviti 4 - 5 Liliputovih, taman koliko treba. :hihihi:
Pogledaj postolja na Liliputu pa zaključi sam u čemu je problem (uz sve ostalo)...
 

Davor

Veteran foruma
Naravno, razlika je nedostižna ali su i oni verovatno bili dobri u svoje vreme. :)

I cena LS modelsovih kušeta nije tako strašna u odnosu na kvalitet.
 
Last edited:

Mon

 
Osoblje foruma
Liliput bi svakako odgovarao kao jeftinija varijanta sa ne tako preciznim i dobro urađenim modelima.

Nemam slika Liliput modela ali evo ako mogu da pomognem sa par slika postolja LS Models 47043:

ÖBB Bcmz - LS Models 47043 - DSC03325sm.jpg ÖBB Bcmz - LS Models 47043 - DSC03334sm.jpg ÖBB Bcmz - LS Models 47043 - DSC03327sm.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Liliput bi svakako odgovarao kao jeftinija varijanta sa ne tako preciznim i dobro urađenim modelima.
Postoji i ta jeftina Liliput varijanta:
Liliput 388305
Liliput 388315

Modeli za one koji ne broje odjeljke, prozore, ne smetaju ih greške u numeracijama kola i sl....!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Postoji i ta jeftina Liliput varijanta:
Liliput 388305
Liliput 388315

Modeli za one koji ne broje odjeljke, prozore, ne smetaju ih greške u numeracijama kola i sl....!
:o :fp:
Nisam ni zamišljao da su to toliko promašeni modeli... :palac_dolje:
.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
:o :fp:
Nisam ni zamišljao da su to toliko promašeni modeli... :palac_dolje:
.
Zapravo, te navedene Liliput kat. brojeve je uvjetno rečeno 'uništila' ta prenumeracija, jer ih je Liliput iz postojećeg alata samo prenumerirao u tip 50-70 i samim time broj odjeljaka više ne odgovara prototipu!
Ovaj model iz mojeg posta je po pitanju tih odjeljaka točan, jer je numeriran kao tip 59-70.
 

Davor

Veteran foruma
Fotografija ovog voza nema ili ih bar ja nisam uspeo pronaći. Ipak, razgovarao sam sa mašinovođom koji ga je vozio od Subotice do Beograda tačnije Beograd Centra. Odmah mi je opisao sastav i izgled vagona i kao potvrdu da ne priča u prazno naveo je i precizne brojeve voza.

Dakle, bili su to OBB kušeti u ovoj šemi:
LS_47045_Bcmz_Gangseite.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Na slici se vidi i JŽ Y WRl restoran :plac::harakiri

Pitanje je da li su možda znali da zalutaju i koji 59-70 kušeti u toj boji.

OBB autotransporter Roco 46461
46461.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh