SHUCA , stariteti-noviteti "N"

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Ajme al tog ima :aplauz:

Jel ti onaj nacrt makete konačan?
Kako kad ti kompozicija ode na onu osmicu gore se vrati ili češ na rikverc tjerat?
 

SHUCA

Poznati forumaš
Drazen kaže:
na rikverc tjerat?
Verovatno DA ,kako ne bih PRETRPAVAO maketu sa šinama :D Još ništa nije sigurno-možda bude i povratna petlja!
Evo još NOVIH stariteta.....
SETTEBELO ( Delprado) koji treba dobiti mehaniku..(Uh, kada bih nabavio još koji komad :( ) POMAGAJTE :!:
OBB 1020,takođe Delprado.....E ovo će biti igrarija pokrenuti klopa
I za kraj, jedan pravi stari staritet- Atlas Rivarossi D-341 FIAT lok. nabavljen davnih 70-ih godina.
Promenio sijaset vlasnika,dok se prilično ruiniran nije dovuka do luke spasa, t.j. mene. :D
Sada ponovo trči po šinama,a treba još neke kozmetičke intervencije.
 

Attachments

  • Picture 007.jpg
    Picture 007.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 395
  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 399
  • Picture 012.jpg
    Picture 012.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 399

Silver

Novi član
SHUCA kaže:
I za kraj, jedan pravi stari staritet- Atlas Rivarossi D-341 FIAT lok. nabavljen davnih 70-ih godina.
Promenio sijaset vlasnika,dok se prilično ruiniran nije dovuka do luke spasa, t.j. mene. :D
Sada ponovo trči po šinama,a treba još neke kozmetičke intervencije.

Za svoje godine "gospođa" izgleda dobro držeća. :palci_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Još jedan potpuno nov STARITET neodoljivog izgleda...
 

Attachments

  • Picture 007.jpg
    Picture 007.jpg
    115.7 KB · Pregleda: 270

Thommo

 
Osoblje foruma
To je švedska (SJ) Da lokomotiva. Roco je radi u 1:87. Nasljednice Da lokomotiva na švedskim prugama su nama dobro poznate ASEA Rb i Rc lokomotive.

Šveđani su bili pametni pa su ih i vrlo uspješno izvozili, u ex-YU, Rumunjsku, Iran, Norvešku, USA, Austriju... *mudri*
 

Attachments

  • roc62534_slide.jpg
    roc62534_slide.jpg
    277.3 KB · Pregleda: 189

SHUCA

Poznati forumaš
Upravo doneo postar :ljubav
Kuriozitet je da je dosla iz Adelaida-AU.-sa jos nekim DRG vagonima..
Cijena ? PRAVA SITNICA...Rece mr. BING :evil:
 

Attachments

  • ARNILD BR 18.jpg
    ARNILD BR 18.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 185

SHUCA

Poznati forumaš
I UDOBNO SE SMESTILA U VITRINU !

A i Minitrix DRG vagoni nađoše sebi mesta....

Može li malo "Z" :?:
 

Attachments

  • Picture 010.jpg
    Picture 010.jpg
    183.2 KB · Pregleda: 138
  • Picture 005.jpg
    Picture 005.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 138
  • Picture 008.jpg
    Picture 008.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 137

NClight

Hybernated
Minitrix D-zug wageni... jako lijepi komadići (imam Fle i Roco, fale mi Arnoldovi i Trixovi... svi isti a opet različiti... prokletstvo >:D: ). Prototip je na bazi Württemberg vagona ako se ne varam? Koji je sastav u tvojoj kompoziciji?
Arnoldova 18.5 je 2 ili 3. generacija ove lokse? Naime Arnold je reizdao nedavno model kao 3. generaciju ali sa slabijim motorom, led-icama i pripremom za digital... ekipa baš nije sretna sa njom.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Napokon i on mi je pao šaka :shock:
Retko ide na bayu sam,a ako i ide cena je preterana.
Ko čeka-dočeka :D
 

Attachments

  • 18 113.jpg
    18 113.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 70
  • scan vlak rez a.jpg
    scan vlak rez a.jpg
    123.3 KB · Pregleda: 44

SHUCA

Poznati forumaš
I evo je.... "Kornjača" FS-444 , nakon toliko godina ponovo u mojoj zbirci...:palci_gore:
Pre kojih 2 decenije sam ovakvu, olako otuđio, i od tada ostade želja da je ponovo imam.
Model se prvi put pojavio u katalogu Rivarossi 1973/4....

Zahvaljujući dobroj volji člana "Tomislavm", obavili smo robnu razmenu,
i eto Kornjače ponovo kod mene.... Ova neće NIKUDA :yes:ljubav
Picture 278.jpg Picture 277.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Za ovo je posredno "krivac" GP-18....:palac_gore:
Ovaj model sam vec posedovao, ali sa svetlim tockovima i polugama...
Isao mi je na NERVE pa je otputovao od mene.... I tako voajerisemo GP i ja po e-bayu,
kad nalete ovo cudoviste... Minitrix je delom ostao veran sebi. Celi tender je metalni, a ukupni
kvalitet izrade je svemirski... Brunirani tockovi i poluge-e to vec moze..:pivo:
Picture 288.jpg Picture 288.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Evo jos jednog fotosa stariteta-noviteta Minitrix BR 42...Picture 294.jpg

Istim paketom je pristigla i jedna ostecena Minitrix BR 01 za koju imam potrebne rezervne delove...
Stigla je ovakva, bez cilindra i dela poluga... Osim vizuelnih tragova koristenja-sve ostalo je bilo OK.

$_57 mtr a.jpg
Nakon nekoliko sati rada, protrcala je, i bila spremna da je preuzme novi vlasnik-pocetnik u hobiju.
Ovo je dobio za 40e. !:eek:Picture 292.jpg
Neka je sretna ova Heavy-metalka novom vlasniku. Mnogo kilometara im zelim..:aplauz:

I jos jedan novitet u vitrini....

Davno ciljana Arnold BR 75. Na zalost nije DRG vec DB, ali nekako cu je "istrpeti":vrag:Picture 293.jpg
 
Last edited:

GP 18

Aktivan član
Jel o ovim DRG oznakama pricamo:vrag:! Ne mogu da ih docekam! Bice ovo dugackih mesec dana!
clear.png
clear.png
:plac: pridruzujemo se lepim zeljama novom vlasniku BR01 jer znam kako ta zujalica sparta! Navozace se on bogami ko niko!:ples2::pivo::ples2:

BR 75 1.jpg br86.JPG

A sa ovom BR42 nam pravis zazubice!
 

SHUCA

Poznati forumaš
MTR 01 na reviziji....:palac_gore:
Picture 296.jpg
Ova lok. je najverovatnije kod bivseg vlasnika doživela "ateriranje" levom prednjicom na pod.
Levi vindpleh je bio oštećen a parni cilindar sa delom razvodnika otpao...
Srecom, tu je donator kao i gomila sačuvanih rezervnih delova, sakupljanih decenijama....
Da je ovakav pad doživela neka "plastičnjara",od nje bi ostali SAMO DUGMIĆI...:harakiri:hahahaha:
Ova metalka je preživela pad, a najsmešnije je da je uprkos tome, nakon uklanjanja upletenih polugica sa leve strane ,NORMALNO VOZILA, kao da nije padala...... Moje je bilo da samo nadomestim otpali cilindar i jednu klipnjaču i potom sve to složim i faziram po uglu točkova.

ZATO VOLIM TE STARE METALNE modele lokomotiva....Neuništivi su...:palci_gore: (Do sekire..)
........................
UH...KATO BR-86.....
Preporuka svakon "N"-ašu : OBAVEZAN model u zbirci.... Kada je provozate -shvatićete ...!
 
Last edited:

SHUCA

Poznati forumaš
Nakon skoro 40 godina, ponovo formiram FS garnituru...
Pravi novitet medju staritetima, ili bih to nazvao -"Zal za mladost":palac_gore:

Eh, ne znam da li sam bio sretniji onda ili sada.. :neznam:
Rivarossi "Tartaruga" sa FS postancem izrade "LIMA" i
biser preciznosti iz ranih 70-ih, Rivarossi FS "X" vagon 2. klase..Picture 019.jpg
Picture 018.jpg
Volim kako mi je bilo nekada, i vracam u zbirku stvari koje su me onda radovale...
Sve moze ponovo, osim zenskih iz moje mladosti..... Vozovi se nisu promenili, i dalje su lepi i utegnuti.:hahahaha:
 
Last edited by a moderator:

SHUCA

Poznati forumaš
A gde se uplacuje tiket LOTO-a ?????:neznam:
Ja bih ovo od 1 400 eurica..:plac:$_57fulgurex 1600e..JPG

Bicu ja zadovoljan sa jos jednom Rivarossi Chapelon u zelenoj boji koja mi uskoro stize.
Motor ce biti zamenjen novim, a vindpelhovi dodati...
BR 10 dolazi kao miraz, bez tendera, ali ce nekako biti napravljen....
A i kolega mladi, GP-18 , me nesto zapitkuje...
$_57rivaros.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh