Stari majstori...

Mija

Član foruma
Nije mi jasno šta je uradio... http://www.smallshawrailroad.com/htfdworkshop-1.htm

slow%20motion%20machine.jpg

"It wasn't pretty, but it worked. Long before Tortoise slow motion turnout devices came on the market, Harold made his own slow motion operation of a turnout. He cut down a tin can, inserted a paddle and light oil inside, sealed the can with the shaft of the paddle emitting through the top. He connected a switch machine to this device. When the turnout was selected at the panel, the switch machine did its job but was restrained by the paddle inside, slowed by the light oil. It took a second or two for the turnout to close, but it worked flawlessly."

Link ka Google prevodu.
.
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Mon

1borna

Veteran foruma
To je preteča sporog pogona za prebacivanje skretnica!
Relej preko dugačke poluge pomiče okruglu ploču koja se nalazi u motornom ulju unutar konzerve; to ulje sprečava ploču (a samim time i polugu kojom
se prebacuje skretnica) da se brzo pomakne gore ili dole (autor kaže da za prebacivanje treba sekundu-dvije).
Izgleda smiješno ali je u stvari jednostavno i efikasno!
 

1borna

Veteran foruma
I ja spadam u stare majstore ali mi takovo nešto nebi palo na pamet priznajem!
Danas postoji puno bolje i jednostavnije rješenje sa termo-žicom koja se pod naponom steže i polako prebacuje skretnicu (ili signal) a uz put
preko kontakata može mijenjati polaritet na skretnici, davati signalizaciju na pultu itd....idealno za samogradnju!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
I ja spadam u stare majstore ali mi takovo nešto nebi palo na pamet priznajem!
Danas postoji puno bolje i jednostavnije rješenje sa termo-žicom koja se pod naponom steže i polako prebacuje skretnicu (ili signal) a uz put
preko kontakata može mijenjati polaritet na skretnici, davati signalizaciju na pultu itd....idealno za samogradnju!

Moze li malo podataka o toj termo zici? Ili neki primjer
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh