Teretni vagoni - modeli za prerade - generalna diskusija

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Thommo kaže:
Falns OBB 47408, moze se prepraviti u JZ i SZ Taems 46951
Damire, nisam baš razumio što si ovdje htio reći. :hmmm

Uglavnom, Roco OBB Falns je potpuno drugačiji vagon od JŽ/HŽ Fals vagona:

http://i826.photobucket.com/albums/zz182/damirpasalic/IMG_8292.jpg

http://i882.photobucket.com/albums/ac28/Ivan_Dukic/PA049786.gif
Foto: Kapo

SŽ Taems već postoji u dvije serije od Roca.
Tačno, Fals-z nije identičan Fallns, Falns... i ostalim oavkvim vagonima u stvari je najmanji od svih a više lići na kvadar nego ostali. Ali kod ŽS ne postoji samo klasični Fals-z nego i Falns. Koliko znam SŽ i HŽ imaju samo Fals-z vagone.
 

damir661

Veteran foruma
Ako niste primetili ja uospte nisam Rocov model uporedio sa vagonom koji ste vi spomenuli, vec sam postavi sliku JZ Falnsa koji se nalazi u Makisu, moja je greska mozda sto sam prevideo razlike Fals, Falns, Fallns i da ih mozda ima samo ZS, ali ova dva Falnsa su dosta slicna, bode oci jedino onaj zleb na JZ vagonu pri dnu kojeg nema na modelu

IMG_1279.jpg

IMG_8292.jpg


Damire, nisam baš razumio što si ovdje htio reći
Tu sam samo hteo reci da se i SZ Taems moze uraditi kao JZ, bili su na istoj slici pa sam se lose izrazio
 

nik

Veteran foruma
Ajte kada uspoređujete modele i prave vagone prvo napišite duljine preko odbojnika; ovako ovo nema smisla...
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Evo još jednog prijedloga:
Svojedobno je HŽ odnosno AGIT imao u najmu Transwaggon-ove H vagone:
vz15lu2.jpg

Photo: RAIL-LOGISTIK

Model je Electrotren:
habis216.jpg


Trebalo bi ga odgovarajuće zasrati i nalijepiti decale..
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nažalost broj rebara je 7:5 po kliznoj stranici u korist prototipca. I čela su različita... Ali kome to ne smeta, može se upustiti u ovakvu preradu.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Onda bum popravil prikaz modela:

Electrotren #5558
Ovdje odgovara broj rebara, ali čelo i dalje ostaje problem.
 

NClight

Hybernated
Wile E Coyote kaže:
...
Electrotren #5558
Ovdje odgovara broj rebara, ali čelo i dalje ostaje problem.
Čelo vagona je problem? Kaj fakat? >:)
Koji je problem napraviti zamjensko čelo, odliti ga u rezinu (silikonski kalup, ljevanje rezina po metodi "N-amater a.k.a. Jani) odrezati originalno, zaljepiti rezinsku zamjenu, pofarbati...
Ima li poduzetnika među nama :?: >:)
... puno je veći problem nama N-ovcima jer modela koji odgovara po broju rebara ili bilo čemu drugome gotovo da i nema, zahvat bi bio teži i pimplaviji od ovog navedenog za H0 model!
 

markez

Član foruma
NClight kaže:
... puno je veći problem nama N-ovcima jer modela koji odgovara po broju rebara ili bilo čemu drugome gotovo da i nema, zahvat bi bio teži i pimplaviji od ovog navedenog za H0 model!

Vec dugo vremena ti govorim da predjes u H0 :) :) :) :) :welcome :ples2:
 

NClight

Hybernated
markez kaže:
Vec dugo vremena ti govorim da predjes u H0 ...
ne-ne :nene: ne-ne :nene: pogotovo nakon što sam zbrojao ulupane euriće u N... a i nebi mi ništa H0 stalo u ladicu >:)

Vidim da je stvar naglo zamrla nakon prijedloga izrade čela vagona u rezinu za prepravke... jel' to zato jer svi :??: :hmmm kako bi to napravili ili... sam nešto krivo napisao >:)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ma nit si kaj krivo napisal, nit itko ozbiljno razmišlja o lijevanju....Ova tema je samo razbibriga u kojoj prištimavamo kaj bi se sve moglo uz manje dorade...Resin je već ozbiljna stvar, ali znamo da i tu ima uistinu dobrih rezultata...
 

damir661

Veteran foruma
Čelo vagona je problem? Kaj fakat?
Koji je problem napraviti zamjensko čelo, odliti ga u rezinu (silikonski kalup, ljevanje rezina po metodi "N-amater a.k.a. Jani) odrezati originalno, zaljepiti rezinsku zamjenu, pofarbati...

Model je napravljen tako da su cela i krov izliveni iz jedne celine, ako bismo lili samo cela, sta bi ostalo sa krovom. Zatim kada pogledam ispod krvoa, unutra je vezan nekakv zleb preko koga se voze klizna vrata (zato obozavam eletrotren). Tako da imam utisak da bi se sa celima morala izliti celokupna osnova sanduka vagona (kostur), gde bi posle dosla samo vrata.
 

NClight

Hybernated
E, fakat me krenulo... a čudim se da poznavatelji nikad ne zavire tamo gdje treba >:) :

Popis i skice sa osnovnim dimenzijama osnovnih tipova HŽ teretnih vagona, uz još neke podatke za one koji žele tražiti odgovarajuće modele (naravno, uz "zrno soli"... nikad se nezna jel' sve to što piše točno :zvizdi: )

PDF 26,9MB - 77 stranica, u boji sa fotografijama i skicama te tehničkim podacima i prilozima: :arrow: Teretni vagoni Hrvatskih željeznica - pdf
Skidajte dok ima... :plaza:
 

wiggum

Veteran foruma
Thommo kaže:
>8DDD: >8DDD: >8DDD: >8DDD: >8DDD:


Ovaj je čak i sličan HŽ cisternama!

Ta cisterna odlazi za 60-70 EUR kad se pojavi (a to je jako rijetko), tak da ova cijena i ne čudi previše. Nevjerojatno skupa cisterna...

Mene više ovo čudi, cisterna koja je još uvijek u prodaji i odlazi skoro za duplu cijenu od one u dućanu (i to sad već drugi put!):



A neki dan su otišli i 2kom Eas-a SŽ-Oebb:
 

Attachments

  • cisternasz1.jpg
    cisternasz1.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 99
  • cisternasz2.jpg
    cisternasz2.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 94
  • szoebb1.jpg
    szoebb1.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 93
  • szoebb2.jpg
    szoebb2.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 92

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
NCLight, puno hvala na linku ;) Nadam se da će biti upotrebljivo :D
 

Zoki

Član foruma
Re: U paklu Ep.V i "domaćih" modela

damir661 kaže:
Ukoliko bi Roco, malo pokusao da skrati modele npr (OBB Hbis 46428), mogli bi se dobiti i HZ i ZS Hbis vagoni koji su nastajali od nekadasnjih Gbs vagona, zbog cega su kraci od Rocovih modela.
IMG_9091.jpg
Može se od ÖBB Hbils vagona napraviti original ŽS Hbis koji se ne treba skraćivati jer je tvornica Bratsvo iz Subotice napravila i takve vagone (koji nisu prerada iz Gbs-a već rađeni novi po standardu). Mislim da su serija 245, moram naći fotografije.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh