US GN vagon "Jugoslovenske železnice" ???

Mon

 
Osoblje foruma
Na ovoj slici je jedan vagon za kojeg sam (za sada) čuo dve priče:
- da je nekada u JŽ služio za kontrolu vodova na elektrificiranim prugama i
- da je to neki GN vagon korišten za snimanje nekog filma koji je na brzaka dobio onaj JŽ natpis.

Ja nisam uspeo da pronađem nit info o kontroli vodova ovakvim vagonom, niti neki film gde je ovaj vagon kao "glumio" - jel možda neko od kolega ima bolje informacije?

Slika vagona preuzeta sa: https://www.flickr.com/photos/cobrasick/4502164010/:
4502164010_d2c3a7129e_o.jpg

I jedan GN model iz kolekcije kolege @challenger čisto radi usporedbe bojanja:

IMG_0194.JPG
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Pronasao si:palac_gore:
Definitivno:
1.GN Empire Builder colors
2.slikano u Severnoj Americi(USA).Gde:neznam:.Izgleda mi kao prerija,ali to moze prevariti.Samo se malo vidi pozadine.
99% siguran da je upotrebljavan za snimanje filma
(znas kako su ameri pametni,Rimski legionar sa Seiko rucnim satom,te i ovaj vagon od JZ u GN bojanju:crazy:).
Najjednostavnije rjesenje?Fotka je od Nick Fisher,nekako ga kontaktirat preko flicker-a.
Ne znam jeli to moguce,moram pogledat...
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Pronasao si:palac_gore:

(znas kako su ameri pametni,Rimski legionar sa Seiko rucnim satom,te i ovaj vagon od JZ u GN bojanju:crazy:).
:neznam:Quo Vadis,Domine:neznam:
ili kuda ides,gospode??
Vec 5(slovima PET)dana pokusavam dokazati ameru da sam sve uredno PREPLATIO kroz payfuckingpal
ali duduk ostaje duduk:glup
Blagog im Boga:crazy::crazy:,i jos hoce vladati svemirom(o planeti zamlji necu ni pricat)
I to sve zbog usranih 100$:crazy:....idedem se :pivo:inace cu u hitnu....:harakiri
BTW,izvinite na OT,morao sam negdje prolajat.Muderatori,prebacujte
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh