USATC S100 (JŽ 62-0xx) u H0

nik

Veteran foruma
Čestitke prinovi. :palac_gore: Jesi naručio i lampe ili če biti kao jednooki pirat. Što se generatora pare tiče možda je to zbog zabrane pušenja u unutarnjim prostorima ;)
pozz
To je manevarka tako da slobodno može ostati samo sa po jednom lampom na svakoj strani...
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Nije trebalo dugo čekati na primedbu kako manevarke mogu imati samo jednu lampu. Da je netko drugi napisao da može ostati samo sa jednom lampom dobili bismo odgovor:Naše su imale 4 lampe . Šta bih bez tebe Nik. Uvjek u pravu. ;)
 

nik

Veteran foruma
Nije trebalo dugo čekati na primedbu kako manevarke mogu imati samo jednu lampu. Da je netko drugi napisao da može ostati samo sa jednom lampom dobili bismo odgovor:Naše su imale 4 lampe . Šta bih bez tebe Nik. Uvjek u pravu. ;)
Voliš pametovati, je li?:hihihi:
Parne lokomotive nemaju lampe, imaju samo nosače lampi pa se lampa stavi ili se ne stavi. I nije stvar koliko manevarke mogu imati lampi, jer to uopće nije propisano, nego koliko ih mora svjetliti po mraku; a mora na svakom kraju manevarske lokomotive svjetliti samo jedna lampa (tako je i danas).
Celje 07.08.1965.
62xxxcelje0708659ir.jpg

http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,1279537
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Naše su imale 4 lampe...
Model koji ja želim dobiti je model lokomotive JŽ 62-014 koja je imala 4 lampe.
Nego, pitam se šta li je/čemu služi onaj "sanduk" na boljeru ispred kabine (bela strelica)?
JŽ 62-014 Skopje 1968.jpg
JŽ 62-014 Skoplje 1968
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Mon

 
Osoblje foruma
I ja sam "podomaćio" moju SNCF-ovku (Jouef 2261).

Prvo sam joj skinuo kopče, odbojnike i ugalj pa obrisao sve natpise osim "pločice" sa generalijama:

01. JZ 62 014 - Jouef 2261 SNCF 030 .jpg

... nakon čega sam napravio povišenje kućišta za ugao (stiren) u koje sam zalepio sunđer (kuhinjska spužva koja će da drži ugalj) kao i bočne "hvatače" uglja na kabini (ambalažna plastika)
sve to sam kasnije ofarbao sprejom (moja omiljena Humbrol crna):

02. JZ 62 014 - Jouef 2261 SNCF 030.JPG

... posle čega sam naravno sipao ugalj (čekićem lomljena pa proceđena kroz cediljku čvrsta tamna plastika), nalepio oznake (dekali) i ofarbao štrangle i tegove na točkovima (boja: Humbrol 19) :

03. JZ 62 014 - Jouef 2261 SNCF 030.JPG

... vratio odbojnike na svoje mesto, pošpricao model mat-lakom da bi zaštitio dekale i dobio ovaj rezultat:
04. JZ 62 014 - Jouef 2261 SNCF 030.JPG

Pored za mene nebitnih detalja-razlika potrudit ću se da pronađem i postavim neki sličan generator kao i kružnu pločicu na vrata kotla - s' njima bi model ipak bio još sličniji lepotici iz Skoplja:

000 JŽ 62-014 -Skopje-1966 - UK_Collectables_Railwayana.JPG
 

crhav

Aktivan član
I ja sam "podomaćio" moju SNCF-ovku (Jouef 2261).

Mon sad je vrijeme da i ja tebe pohvalim, odlicno...!! Sto se tice generatora mozes ga nabaviti kod Weinert-a (br.8455 ili 8456 = Euro 5.0.-)

Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: Velimire!:crvenilo:
Odličan info za generator; odoh da pogledam (i najverovatnije da naručim). :palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, pazi kod tog generatora, za Tvoju 62-014 valja ali za 06-018, 33-037, 25-026, 03-002 isl. ne. (barem za slovenske parnjače sigurno ne). Za te lokomotive nema pravog generatora na internetu ali je jedan kolega napravio 3D model i dao ga printati. Ako treba info, samo reci.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, zaista, za Tvoju 62-ku je praktički odličan ali za druge parnjače...
 

crhav

Aktivan član
Danas sa malog izleta u Spittal (A), zaradio sam ovu austrijanku! To je Rivarossi/Hornby sa Austriskim tablicama, sad ce taj plijen postati JZ! Za nesto dana dat cu vam izvjestaj!
Slike su tu od nje i nase DJDJ (D.Dakovic).......................








Velimir
 

1borna

Veteran foruma
Nijesi baš objasnio kako si to "zaradio"? Jeli dosta samo otići u Spittal, onda idem ja odmah sutra, i prekosutra itd 10 puta!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh