Vozni park - zdaki i zdarko

zdaki

Aktivan član
Evo atega. :) Ceo dan sam danas radio uz burazerovu pomoc i sam prezadovoljan kako je ispao. Na prvoj slici je model koji sam preradjivao. Zaboravio sam da slikam :D Prvo sam radio kran. Nasao sam skicu, doradio je na kompu i istampao. Zatim po tim skicama rezao plastiku i sklapao sve to. sve je funkcionalno, pocevsi od samog krana koji se okrece oko svoje ose i u svim ostalim pravcima, stabilizatora u stranu i na dole i same platforme. Inspiraciju mi je dala jedna diorama, gde covek iz kamiona namesta uz pomoc krana znak pored puta :D
 

Attachments

  • DSC08142.jpg
    DSC08142.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 109
  • DSC08137.jpg
    DSC08137.jpg
    92.4 KB · Pregleda: 110
  • DSC08136.jpg
    DSC08136.jpg
    87.1 KB · Pregleda: 108
  • DSC08133.jpg
    DSC08133.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 108
  • 2949_0.jpg
    2949_0.jpg
    223 KB · Pregleda: 111

zdaki

Aktivan član
...
 

Attachments

  • DSC08150.jpg
    DSC08150.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 112
  • DSC08149.jpg
    DSC08149.jpg
    93.1 KB · Pregleda: 112
  • DSC08147.jpg
    DSC08147.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 110
  • DSC08146.jpg
    DSC08146.jpg
    87.9 KB · Pregleda: 110
  • DSC08145.jpg
    DSC08145.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 109

Damir

 
Osoblje foruma
:aplauz: :aplauz: Rekao sam već,a opet moram ponoviti,imaš zlatne ruke i brzu pamet kliker ti radi 100 km/h! :prof: Doista napraviš čudo od svega šta uhvatiš u ruke :win1:
 
A

Anonymous

Guest
Budući si ozbiljno zagrizao za prerade, evo ti jedan link njemačkih modelara. Ne znam koliko znaš njemački jezik, ali ima dosta prikaza toka prerada sa fotkama. Većinom su to jača mjerila,1:25, 1:15, 1:12, ali su neka rješenja primjenjiva i u ovom našem 1:87 mjerilo. Uglavnom, isplati se pogledati, ako za ništo drugo onda za pasti oči na tim modelima.

http://www.modelltruck.net/index.php
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ova prerada šlep službe je nevjerovatno dobra.. svaka čast ja sam ostao bez teksta..mehanika je stvarno odrađen ..ma sve :palac_gore:
 

zdaki

Aktivan član
Hvala drustvo :D Telige bacio sam pogled na link i mogu da se izvuku pametne stvari :D
U onoj drugoj temi sam malo opsirnije, ali moram i ovde da dodam :D Posto do sada nisam predstavio nasu zbirku kamiona i drugih vozila uradicu to sad :D Proslo je godinu dana od kako smo poceli sa sakupljanjem modela i izradom maketa. na pocetku smo imali u planu desetak kamiona, ali posto nam je deda bio vozac i oduvek smo voleli kamione malo su nam se planovi poremetili :D Pored toga drug nam se bavi prodajom ovih kineza, tako da smo dosta njih dobili na poklon... Stavio sam grupne slike kamiona i jednog travega, jer jos nisu uredjeni kako ja hocu, pa cu nakon prerada opet postaviti slike, ali malo kulturnije :D Do tada neka bude ovako.
U nasoj zbirci su uglavnom kineski reklamni kamioni. Ima nekoliko carrarama, welly i siku(prepoznacete ih :D).
 

Attachments

  • DSC08170.jpg
    DSC08170.jpg
    90.3 KB · Pregleda: 68
  • DSC08169.jpg
    DSC08169.jpg
    111.3 KB · Pregleda: 71
  • DSC08168.jpg
    DSC08168.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 70
  • DSC08164.jpg
    DSC08164.jpg
    100.3 KB · Pregleda: 70
  • DSC08163.jpg
    DSC08163.jpg
    109.6 KB · Pregleda: 69

zdaki

Aktivan član
Pozdrav drustvo. Sinoc sam naleteo na niskonosecu prikolicu i od nje napravio vucni voz. ja se u te soferske zargone i termine ne razumem pa me ispravite ako gresim :D usput, traktor je marke Siku.
 

Attachments

  • slika 3.jpg
    slika 3.jpg
    95.4 KB · Pregleda: 40
  • slika 2.jpg
    slika 2.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 39
  • slika 1.jpg
    slika 1.jpg
    99.3 KB · Pregleda: 38

zdaki

Aktivan član
...
 

Attachments

  • slika 6.jpg
    slika 6.jpg
    86.9 KB · Pregleda: 32
  • slika 5.jpg
    slika 5.jpg
    93 KB · Pregleda: 32
  • slika 4.jpg
    slika 4.jpg
    90.3 KB · Pregleda: 33

zdaki

Aktivan član
Pozdrav. Nisam dugo nista preradjivao pa rekoh da prepravim nesto od onog sto imam. Prepravljen je zeleni actros slican ovom sa prve slike. Cilj je bio dobiti nesto slicno kamionu sa druge slike. Samo da napomenem da tockice trebam zameniti. Ovde sam stavljao sta sam imao :D
 

Attachments

  • DSC08792.jpg
    DSC08792.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 132
  • DSC08791.jpg
    DSC08791.jpg
    107.7 KB · Pregleda: 137
  • bfe9cp2ahr7bm5xyz.jpg
    bfe9cp2ahr7bm5xyz.jpg
    49 KB · Pregleda: 136
  • 2763_0.JPG
    2763_0.JPG
    288.3 KB · Pregleda: 133

zdaki

Aktivan član
...
 

Attachments

  • DSC08795.jpg
    DSC08795.jpg
    95.3 KB · Pregleda: 119
  • DSC08794.jpg
    DSC08794.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 120
  • DSC08793.jpg
    DSC08793.jpg
    90 KB · Pregleda: 119
A

Anonymous

Guest
Da, obavezno zamijeni kotače. Jednostavna, ali efektna prerada u željeno. :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jako efektno i dobro :palac_gore:
Ti i kolega telige ste me ponukali da i ja jedan Welly modelćić "rasturim" i kupim ih par još pa da se malo pozabavim preradom (razmišljam da napravim vojni kamion s kontenermom za mobilnu jedinicu radio vezu, dakle dogradim vrata prozore i sl. i jedan vjerovatno s plato dijelom kao ova tvoja prerada)..
Znam da si negdje već pisao ali možeš li mi ponoviti gdje nabavljas "sirovinu/ materijal" za nadogradnje???
Ove plastične komade koje izrezuješ???

Ja prerađujem Aseu trenutno pa sam od plastike oklopa CD-a sebi rezao komade, ali one verzije tankog oklopa i to naravno crnog dijela gdje se CD utakne.. ta je plastika dosta meka i da se stanjiti na debljinu do 0,5 mm što mi je odgovaralo jer sam npr. obadvoja vrata morao doljepiti da izravnam udubinu (a vrata su bila debljine pa sigurno 0,5 mm.. ali neznam kako bi se ta plastika na kamionim ponašala jer mi se mekana čini????
 

zdaki

Aktivan član
Hvala kolege. Prvo sto moram da ti napomenem je da osmislis neki plan prerade u glavi. Drugo je da gledas slike, klipove i dobro prostudiras kako sve funkcionise. Mozda si u toj struci kao Telige pa ispada da pametujem sad, ali ukoliko nisi ovo je po meni bitan korak. Sto se tice plastike, koristim i ja tu sa dvd-ja i ona je onako malo tvrdja i ne uvija se toliko. A te dvd kutije su takodje od razlicitih vrsta plastike, koliko sam primetio. Neke su elasticnije neke kruce.
Drugu plastiku koju i najvise koristim je ova bela od onih pakovanja sira itd. Uglavnom od poklopca jer je on najravniji i ima veliku povrsinu. Dosta je laka za obradu, par puta prodjes skalperom i gotovo. To ti je ako se ne varam polistiren, ispravite me ako gresim. Ona je debela 1mm i dosta je elasticna, tako da kad nju koristim za neke vece povrsine moram da je ojacam. Npr. na ovoj zadnjoj preradi gde je bela plastika platforma, zalepljena je na plastiku koja je predstavljala platformu za sanduk koji je kamion nosio pre prerade. Tako da je ispod bele plastike originalna plastika sa ovog kineza koja je dosta cvrsta. Da sam samo ovu belu koristio ne bi bila ravna kao sad nego bi se uvijala.
I od kad sam krenuo sa maketarstvom sakupljam sta stignem, ono sto bi ovi moji bacili ja pokupljam, tako da me ponekad i malo cudno gledaju :D Tako sam uzeo neku tanku plastiku debljine oko 0.5mm. Ona je dosta cvrsta tako da je dosta koristim za neke detalje. Danas mi je npr palo na pamet da iskoristim obicnu plasticnu klemu za ove sanduke na prikolici :D Uz malo obrade ispali su super. Malo sam se raspisao, ali eto, da se nadje :D Srecno :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma nisam u struci ;) a i da jesam svaki savjet od drugih nemože biti viška :)
hvala ti za info.. slažem se u potpunosti slično sam već i krenuo.. sa slika skidam detalje a netreba brzati.. pri izradi nečega što imam u glavi moj je moto prvo sagledaj s čime to izvodiš pa onda odlučim kako to i izvest.. to sam naučio iz prerade lokse jer nešto što je na prvi pogled kompliciranije je lakše nekad izvesti ako pronađeš npr komad koji ti u potpunosti odgovara za neki željeni detalj pa ga samo mrvicu pikneš i eto ga...
 

zdaki

Aktivan član
Pozdrav drustvo. Ovih dana sam nabavio par kineza i odmah sam krenuo sa preradom. :D Medjutim od prikolice ovog crnog mana iskorisceni su samo tockovi. Sve ostalo sam uradio od plastike. Razmisljam da li da napravim ovaj gornji deo nezavisno tj da moze da se skine po potrebi? Sve to je potrebno iskitovati i prefarbati. Jos jedan deo na kojem moram da poradim su sarke na vratima. Nisu uradjene kako treba. Pozdrav
 

Attachments

  • staklo_5.jpg
    staklo_5.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 44
  • staklo_4.JPG
    staklo_4.JPG
    78.2 KB · Pregleda: 43
  • staklo_3.JPG
    staklo_3.JPG
    93.2 KB · Pregleda: 44
  • staklo_2.JPG
    staklo_2.JPG
    110.8 KB · Pregleda: 42
  • staklo_1.JPG
    staklo_1.JPG
    124.4 KB · Pregleda: 42

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh