Youtube - zanimljive makete, diorame, modeli

Mija

Član foruma
Više puta se vidi, npr na 26:50 da mašinovođa preuzima neki "obruč"... Šta je to?

Kako se ovo njima isplati? Nama (na Balkanu) se ne bi isplatilo pa da je sve o njihovom trošku...
 

mehano

Član foruma
Više puta se vidi, npr na 26:50 da mašinovođa preuzima neki "obruč"... Šta je to?

Kako se ovo njima isplati? Nama (na Balkanu) se ne bi isplatilo pa da je sve o njihovom trošku...
Mislim da sam gledao dokumentarac baš o tome i da su rekli da taj ring ima značenje signala, tj da je taj međukolodvorski odsijek zauzet vlakom. Ako griješim neka me netko isparvi!
 

Mija

Član foruma
Proverio sam kod prijatelja velike železnice i dobio isti odgovor! Hvala!
ozzy80 kaže:
Ima ulogu da se ne nadju dva voza na jednom delu pruge, preteca signala. Dole imas ispod obruca torbicu tu se stavi kljuc i tako znaju da li je zauzeta linija.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Stvarno neverovatni detalji na toj maketi kvrga_mrga:slinim:
Sigurno znate za ovu maketu i muzej ali evo jos jedan filmic te neverovatne USA makete sa neverovatnim detaljima!
Za mene najbolja maketa od preko bare koju sam do sada video..
 

1borna

Veteran foruma
Video sa novostima Brawe...
Spielwarenmesse_2014_DSCN1321.jpg
Teaserbild_V_100_Nuernberg_IMG_7832_320px.jpg
Spielwarenmesse_2014_IMG_7803_lowres_518px.jpg
Spielwarenmesse_2014_IMG_7796_lowres_518px.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Slijedećih 7 videa u nizu traje preko 2 sata i može izazvadi otrovanje Amerima pa preporučam gledati po jednoga svaki dan u tjednu!


 

1borna

Veteran foruma
Eisenbahnen romantik je stavio novi video- pretežno je riječ o jednoj velikoj izložbi maketa svih vrsta i mjerila. Isplati se odgledati skoro
pola sata!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Sinoc sam slucajno prebirajuci po kanalima naleteo na emisiju o jednoj velikoj maketi koja se nalazi u St.Petisburg-u.Storiju i info imate na googlu.Gledao sam poslednjih pola sata pa ako neko nadje nek postavi video jer ima dosta stvari videti i nauciti ponesto.Emisija je bila na kanalu RT iliti Russia today.Na ovom snimku nema nista naspram emisije ali se moze videti dosta.

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh