Yugo 45 - prerada ili 3D štampanje?

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da znaš samo kako ga i ja nestrpljivo očekujem!
Sve dok sin ne završi fakultet neću da ga požurkujem. Ali kad ga završi ima da uključimo turbo! :palac_gore:
.
Mon ima li sto s tim Yugom 45?
 

Mon

 
Osoblje foruma
K'o da si znao da se nešto sprema Davore! :cool1:

Danas ćemo da obavimo završne preglede pa će ga sin poslati na printanje. :dada:
.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
:) :_) u kojem softwareu je napravljen model. I kako su uzimane dimenzije :)
Inače model je napravljen profesionalno :) :respect::respect:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dimenzije su naspram jednog nacrta kao ovaj ovde (originalni mi je "zarobljen" u HD kompa koji mi se pokvario) a model je napravljen u Solidworks-u.
e055.gif
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dimenzije su naspram jednog nacrta kao ovaj ovde (originalni mi je "zarobljen" u HD kompa koji mi se pokvario) a model je napravljen u Solidworks-u.
e055.gif
Hvala. Odlicno ti je sin napravio model. I hvala na nacrtu :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jako me zanima rezultat :)
Kojom tehnikom radite 3d print.

U Zg postoji jedan od najskljupljih i najvalitetnijih printera na jednom sveučilištu :) Rezultati su impresivni. Pitat cu ih koliko oni traze za jedan 3D print :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Veoma interesantna informacija, obavezno mi javi cenu Davore, pa da vidimo... :palac_gore:
.
Hocu. Bio je ili ce biti EUROMOLD najveci sajam za izradu kalupa, 3d printanje itd. U njemackoj. Pogledat cu malo i tamo pa cu ti javiti.
 
  • Like
Reactions: Mon

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Cijena jednog printanja se odredjuje po crtezu koji se dostavlja.. u odnosu na kubicne cm il mm il sta vec.. tj potrebnu masu sirovine koja bude potrebna za print..

Tako barem Shapeways radi koliko ja znam..
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Cijena jednog printanja se odredjuje po crtezu koji se dostavlja.. u odnosu na kubicne cm il mm il sta vec.. tj potrebnu masu sirovine koja bude potrebna za print..

Tako barem Shapeways radi koliko ja znam..
da tako nekako bi trebalo biti... ovi s fakluteta to naplacuju po satu, pripreme, printanja, itd itd... poslat cu im mail :_)
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Jesi li razmisljao da ih kopiras s kalupom i resinom??
Nikakve planove za sada nemam Zlajo... mislim prvo da sačekam da ova dva komada dođu, da vidim jel je model ispao kako smo ga planirali. :cool:
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh