Zastava 750 u mjerilu 1:8

željko halambek

Veteran foruma
Vidim da si sa crnim prebojao unutrašnjost komandne plače da ne prosijava - to je odlično. I ja sam imao problema sa pripasavanjem podnice za "šasiju" ali na kraju je išlo.

Moja prepuruka je da sastavljaš karoseriju sa "šasijom" tek kad dođe to na red jer ja sam se tako igrao jer nisam mogao dočekati i onda sam tako savinuo prednju šipku koja drži prednju haubu.
 

KAPO

Poznati forumaš
Vidim da si sa crnim prebojao unutrašnjost komandne plače da ne prosijava - to je odlično. I ja sam imao problema sa pripasavanjem podnice za "šasiju" ali na kraju je išlo.

Moja prepuruka je da sastavljaš karoseriju sa "šasijom" tek kad dođe to na red jer ja sam se tako igrao jer nisam mogao dočekati i onda sam tako savinuo prednju šipku koja drži prednju haubu.
Ja radio sve po brojevima. Prije pola sata sam završio broj 100 i moj Fićo je gotov.
Filmovi će kasnije.
Bilo je jako zabavno sastavljati, iako se našlo nešto zamjerki i problema. S nestrpljenjem čekam Bubu...
 

željko halambek

Veteran foruma
Ja radio sve po brojevima. Prije pola sata sam završio broj 100 i moj Fićo je gotov.
Filmovi će kasnije.
Bilo je jako zabavno sastavljati, iako se našlo nešto zamjerki i problema. S nestrpljenjem čekam Bubu...
Bravo. Nisam znao da ćeš tako brzo završiti. Meni je jedna od zamjerki kvrgavi strop i to radi šarafa sa kojim je pričvršćen središnji dio krova. Bez obzira na eventualnu pripremu izrade i takve vrste modela (sa otvorenim krovom) ja smatram da je to ipak pre veliki i nedopustiv kompromis.
 

Ferdo33

Novi član
Pozdrav, trebao bi malu pomoć.
Došao sam do broja 93 kada se spaja karoserija sa šasijom. Međutim meni se pojavio problem sa strujom. Sve izgleda da je dobro uštekano , nove baterije ali ništa ne radi. Niti svjetla niti truba, niti zvuk motora. Dali je netko naišao na sličan problem ili možda netko ima ideju? Hvala..
 

KAPO

Poznati forumaš
Pozdrav, trebao bi malu pomoć.
Došao sam do broja 93 kada se spaja karoserija sa šasijom. Međutim meni se pojavio problem sa strujom. Sve izgleda da je dobro uštekano , nove baterije ali ništa ne radi. Niti svjetla niti truba, niti zvuk motora. Dali je netko naišao na sličan problem ili možda netko ima ideju? Hvala
Imao sam sličan problem!
Utor za baterije je dosta uzak i čudan i jedna baterija nije legla u utor do kraja.
E sad, ako sve štima po tom pitanju, onda ne znam. Čitao sam po fejzbuku da je još ekipe imalo problema sa tim.
 

željko halambek

Veteran foruma
Nešto o Humcu:

Jedinstveni primjer dobro očuvane ruralne arhitekture, nekadašnje pastirsko naselje Humac, nastalo u 17 st., nalazi se 7 km udaljeno od Jelse, na 350 m nadmorske visine, odakle se pruža veličanstven panoramski pogled na okolna mjesta, uvale, otok Brač i makarsko primorje. Draži ovog naselja leže u njegovim skladnim kamenim kućicama, dvorištima, balkonima, uskim uličicama i prirodi koja se sa selom stopila u nadahnjujućem prizoru. Crkva Sv. Ivana i Pavla na Humcu novije je gradnje, a posjetite li ovo šarmatno mjesto možete uživati i u ponudi ambijentalnog restorana koji je otvoren tijekom ljetnih mjeseci.
Sa Humca su organizirani posjeti obližnjoj Grapčevoj špilji, najznačajnijem pretpovijesnom nalazašitu na Jadranu u kojoj su pronađeni znakovi kulture još iz 4. tisućljeća prije Krista.


Izvor: https://www.otok-hvar.hr/destinations/humac/humac

20240331_120140.jpg.5cbf4972f25c338d8359d18069244d4f.jpg

20240331_115837.jpg.3f95281abf08144ea9ba5ceca68b0c0a.jpg

20240331_120017.jpg.5d6ae568f531ff1139c4d031a2262605.jpg

20240331_120416.jpg.c2b6f5e43ca89647bcd0de9a435d8676.jpg

20240331_120902.jpg.3f0d1f2f879bd7618eab13da4e380674.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh