Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

torrente kaže:
:)
... mislim da ti konstrukcija zeljeznicke stanice ne bi trebala praviti problem oko izrade. cak je nekad puno lakse rjesavati moderne objekte od starih. evo nesto gledam na netu ali ne mogu naci bas neku jako dobru sliku. ako zelis poslikaj kompletan kompleks pa baci na forum. ima ovdje vukova ovog hobija koji ti itekako mogu pomoci u realizaciji. sta se tice velicine mudrim planiranjem se moze sasvim pristojno sakriti ono sto fali da bi se smanjio objekat. hercegovci su snalazljivi ljudi >:)

:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Evo jedna slika.. ubiti i nije komplicirn objekat ali teže bi bilo one stubove vanjske/nosive izvesti.. zgrada je prevelika i stakla plave boje je teško izvesti (interijer ostaje velik problem).. zato i jesam odustao i prešao na opciju pleksiglas provini s interijerom unutra,stepenice koje vode na kat iznad i izlaze na želj. peron išle bi figurice klupa šalteri i td. a sve u biti lako za izvesti.... ali kad popravim apart (ispao mi je neki dan i polomio se) poslikam pa stavim slike tj. otvorim temu u pravoj rubrici da se moderatori neljute :prof: ipak reda mora biti ;) pa ću stavljati slike i izgradnju kako teče..
A naravo nesumljam da će sve kolege sudjelovati i pomagati kao i dosada na forumu..
Evo jedna slika čisto da i ostali vide o čemu se radi..
 

Attachments

  • zeljeznickikolodvormo.jpg
    zeljeznickikolodvormo.jpg
    346.5 KB · Pregleda: 165

torrente

Poznati forumaš
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

mislim da je tema vec izasla iz naslova pa mozda sto se tice same makete da otvoris drugi thread u temi makete.
nego stubovi se mog u lako izvesti od kartona a plavo staklo sa graficarskim filmom i akrilnim bojama koje su na staklu, plastici u tankom sloju providne a mogu se i razrijediti. :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Nove prinove iz 07 mjeseca 2010...
Dugo sam vrebao ova dva komada, nabaso sam na aukciju i...
 

Attachments

  • PTDC0001.JPG
    PTDC0001.JPG
    137.2 KB · Pregleda: 131
  • PTDC0002.JPG
    PTDC0002.JPG
    131.8 KB · Pregleda: 132
  • PTDC0003.JPG
    PTDC0003.JPG
    135.2 KB · Pregleda: 132
  • PTDC0004.JPG
    PTDC0004.JPG
    155.4 KB · Pregleda: 134

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Pojačao sam i vatrogasnu postrojbu; isto 07 2010 podrijeklo e-bay, marka Wiking
 

Attachments

  • PTDC0005.JPG
    PTDC0005.JPG
    139.9 KB · Pregleda: 125
  • PTDC0006.JPG
    PTDC0006.JPG
    151.3 KB · Pregleda: 126
  • PTDC0007.JPG
    PTDC0007.JPG
    153.1 KB · Pregleda: 126

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

I na kraju jedan od dražih modela (objasnit ću zašto): vjerovatno svima poznati Siku Actros
Njega sam kupio na odmoru u Rijeci u Tower Centru u Škrinjici, i svojevrsan mi je suvenir i podsjeća me na odmor i posjetu vatrogasnoj postaji u Rijeci onoj iznad Tower centra...
Dečki u postaji su nas stvarno srdačno dočekali i primili (iako su bili kasni noćni sati, a sve je ispalo slučajno).. U istome Actrosu vatrogasnom vozilu sam i bio (kao i svim vozilima u postaji, dečki su stvarno bili susretljivi i pustili su me u svako vozilo, a imaju impresivan vozni park-- ma to je stvarno čudo čudo..) i mogu vam reći da je ovaj Siku model stvarno detaljan i realan u odnosu na stvarni iako nespada u preciznije modele npr kao što su modeli od Herpe (npr ova dva Mercedesa Vario na postu iznad)..
Da neduljim, ako netko od vas kolega s foruma iz Rijeke poznaje bilo koga od tih dečki-vatrogasaca, neka još jednom prenese pozdrave i zahvalu od mene... :aplauz: :naklon: :palac_gore:
 

Attachments

  • PTDC0008.JPG
    PTDC0008.JPG
    151.2 KB · Pregleda: 126
  • PTDC0009.JPG
    PTDC0009.JPG
    135.3 KB · Pregleda: 128
  • PTDC0010.JPG
    PTDC0010.JPG
    130 KB · Pregleda: 127
  • PTDC0011.JPG
    PTDC0011.JPG
    155.9 KB · Pregleda: 127
  • PTDC0012.JPG
    PTDC0012.JPG
    148.7 KB · Pregleda: 129

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

hyperion kaže:
Gdje si kupio vozila s prve stranice?

A kako koje...
1. ove u sredini na prvoj slici "teška mehanizavija" dakle bageri i MAN-ovi koji ih vuku i td su marka Siku.. Imaš ih kupiti u zagrebu u Škrinjici na Kvaternikovom trgu (tu sam ja gotovo sve Sikue kupio) i u West gateu mislim.. škrinjica ima i u Rijeci u tower centru ali nema nikakvog izbora.. bio sam nedavno.. Na forumu sam vidio ako se nevaram da ima i u osjeku Siku za kupiti... inače meni su modeli te marke odlični..
2. Hr buseve.. točnije Croatia buseve sam kupio (kao i ostatak vatrogasnih i vozila kao i kompletnu postavku vojnih vozila..)a gdje drugo nego na e-bay-ju.. tko ne ide često u inzemstvo nema drugog načina nego e-bay.Tu mi je forum pomogao!!!! jer vjerovao ili ne na e-baju sam od 01. mjeseca 2010. i sve štima.. barem moderlari su pedantni i precizni i može se s njima raditi putem e-bay kao što vidiš na slikama :) a nedavno sam za automobil naručio 2 stvari s dva različita mjesta i oba problemi.. ništa nerješivo al izgledA DA JE TU DRUGA PRIČA..
E da Makarska promet i autotransport Imotski buseve, sam kupio na forumu od jednog kolege koji je odustao od zamišljene diorame pa je prodavao buseve.. to su prerade svima poznatog člana Wiel-e- Coyota (neće se ljutit što sam pogrešno spelovao ime).. svi ga znaju netreba mu reklama al svejedno da potvrdim kvalitet izrade je ekstra i ako želiš neku preradu pošalju njemu pp čovjek će ti sigurno odgovoriti i pomoći u nabavci..

Dakle E-BAY, nema ti druge.. sve ostalo je krpanje, kako takvo..
Nadam se da sam bio od koristi...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Dvije male prinove.. čekam još jedan paket od 8 kom kamioni većinom Wiking, pa kad stignu i njih postavim..
 

Attachments

  • mb fw.JPG
    mb fw.JPG
    152.9 KB · Pregleda: 148
  • mb i golf III.JPG
    mb i golf III.JPG
    161 KB · Pregleda: 149

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

I mali of topic pošto je već bilo govora o kolodvoru na postovima prije.. slika na kojoj se i vidi dokud je stigla izrada željezničko autobusnog kolodvora... Nije neka slika al poslužit će :S:
 

Attachments

  • panorama stanica.JPG
    panorama stanica.JPG
    149.1 KB · Pregleda: 150

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Siku Liebherr dizalica 1:87 mislim da je novitet iz 2009. slična onoj iz teme predstavljamo Siku cestovna vozila ali ona je duplo manja i totalno nije u mjerilu, mislim na sliku koja je na tom postu.....
Model je dosta težak i velik u odnosu na npr. osobna vozila al tako je i u stvarnosti.. "sajla" mu se može podizati i spuštati jer ima mali vijak na kojem se to regulira.. model je ekstra odrađen... cijena 110 kuna.. naravno u Mulleru..
 

Attachments

  • siku dizalica 1 87.JPG
    siku dizalica 1 87.JPG
    149 KB · Pregleda: 106

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Također Siku novitet iz kraja 2009 (ak se ne varam) odavno sam ga zamjerio..
Model je super ali na e-bay nov košta 12,99 EUR kod više registriranih prodavača.. ja sam ga u Mulleru u zg platio oko140 kuna ili ako me računica nevara skoro 20,00 eur?? Tolika razlika, malo previše al vrijedi imati model..
 

Attachments

  • siku scania kiper.JPG
    siku scania kiper.JPG
    153.3 KB · Pregleda: 105
  • siku tegljač.JPG
    siku tegljač.JPG
    157.5 KB · Pregleda: 107

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Evo ja ću staviti par slika (samo jedan dio) od pošiljke koju čekam već 2 i pol tjedna da stigne.. (valjda nije negdje zapela.. uf..) Znam da nije fora s e-bay stavljat slike al apart mi je tak i tak loš pa evo..nadam se da se njeljtite.. stavim ja jednu skupnu kad stignu jer imam dvije pošiljke (jedna je jučer poslana) sve ukupno 17 modela skoro svi Wiking---

Ovaj Mercedes benz smarties tegljač mi se učinio "exact" kakvi se i danas mogu na cesti sresti al naravno unutar zemlje jer su već dosta stari za međunarodni promet al je dosta čes bio na cestama u ovom bojanju.. prikolica će na doradu.. razmišljam INA-cisternu napravit...
 

Attachments

  • 01 iveco.JPG
    01 iveco.JPG
    15.2 KB · Pregleda: 52
  • 02 mb sleper.JPG
    02 mb sleper.JPG
    14.9 KB · Pregleda: 54
  • mb kiper.JPG
    mb kiper.JPG
    20.1 KB · Pregleda: 54
  • 05 mb smarties.JPG
    05 mb smarties.JPG
    21.5 KB · Pregleda: 54

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Evo i jedan MB za prijevoz betona - "mikser" od ove nove što mi je jučer tek poslana.. znam da je netko na forumu pitao za miksere pa mu možda bude interesantna..
 

Attachments

  • 03 mb mikser.JPG
    03 mb mikser.JPG
    20.5 KB · Pregleda: 50

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Nisam odavno ništa aplovdovao a pošiljke stižu.... :ples

Kombiji:
 

Attachments

  • Fotografija-0369.jpg
    Fotografija-0369.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 21
  • Fotografija-0370.jpg
    Fotografija-0370.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 22

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Dva MB starije generacije - konterner i hladnjača
 

Attachments

  • Fotografija-0375.jpg
    Fotografija-0375.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 23
  • Fotografija-0374.jpg
    Fotografija-0374.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 24
  • Fotografija-0373.jpg
    Fotografija-0373.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 25
  • Fotografija-0372.jpg
    Fotografija-0372.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 25
  • Fotografija-0371.jpg
    Fotografija-0371.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 26

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Polako se popunjava i inžinjeriski dio koji će na dijelu makete graditi dionicu autoceste između dva tunela, viadukt i u tom fazonu nešto (zajedno s siku mehanizacijom s prve dvije stranice teme,,)
 

Attachments

  • Fotografija-0378.jpg
    Fotografija-0378.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 22
  • Fotografija-0377.jpg
    Fotografija-0377.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 20
  • Fotografija-0376.jpg
    Fotografija-0376.jpg
    57 KB · Pregleda: 20

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Još malo ;)
 

Attachments

  • Fotografija-0381.jpg
    Fotografija-0381.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 63
  • Fotografija-0380.jpg
    Fotografija-0380.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 64
  • Fotografija-0379.jpg
    Fotografija-0379.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 63

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Interesantna napomena..
Ovaj MB narančasti kiper, inače Herpin je ima namazan mehanizam za spuštanje kipe s nekom gustom masti.. Produkt toga je lagano spuštanje kipe kao u stvarnosti..lagano kako hidraulika lagano popušta.. vrlo realno..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh