Nase makete - zdaki i darko

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Bice Boro nekog druzenja u svakom slucaju. Samo ne mogu da obecam kad :)

@Kameni Most
Cela pumpa je radjena od plexija, a stampa je na pvc foliji. Sto se tice led trake, ne bih znao tacno da ti kazem kolika je gustina, ali odprilike 3ledn na 5cm. U nadstresnici su tri trake stavljene. I sve to je moguce rasklopiti i doci do osvrtljenja u slucaju kvara :)

Prije svega hvala na pojašnjenjima
Mogu samo reci super profesionalno i podigli ste letvicu na nedostižnu visinu.
Definitivno najbolja benziska pumpa u H0 ikad!!!!
Štampani logotip, tekst, i boje su savršene.
LED je tako dobro podešen da se ne vidi zrnatost izgleda jako realno.
A tek stupovi od poliranog nehrđajućeg čelika.

Od kojeg materijala je cesta i kako je napravljena cestovna signalizacija, trake, parkirna mjesta, znak za invalide itd...

Ako nije tajna kolika je prodajna cijena ovakvog modela i koliko je radnih sati utrošeno (bez onog staklenog okvira s postoljem)?
:) :) :) :) :) :)
 

zdaki

Aktivan član
Interesantna pitanja. :) hvala jos jednom. Radili smo mi i ranije pumpe za njih, ali su zbog zahteva i cene one bile puno "siromasnije" u odnosu na ovu. Ovde su zahtevi bili da pumpa bude 10+ :) imali smo rok od dve nedelje i zavrsili smo u dan. E sad tu spada sve od planiranja, skiciranja, secenja i stampe do sklapanja i zavrsnih sitnica. Interesantna stvar je da je jedan od zahteva bio da podloga bude koza. I vrlo lepo se uklopila prvi put smo na maketi ubacili te hromirane i aluminijumske profile i to daje neku ozbiljniju notu. Led je namesten tako da difuzno rasipa svetlo. A signalizacija je iseckana na foliji katerom, i samo nalepljena na podlogu.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Gledao sam tu podlogu i nikad mi ne bi palo napamet da se radi o koži!
Izgledalo mi je kao recimo to tako nekakav papir za pastele ili akvarel ili slično...
14 dana je jako kratak period.
A cijena?... morala je biti paprena....hehehe
 

zdaki

Aktivan član
Prvenstveno mi je bitno da su oni prezadovoljni i da smo ispunili njihova ocekivanja. Cena jeste visoka, ali je ulozeno dosta truda, znanja i veliki je rizik za bilo kakvu gresku ili nepravilnost. Kod pleksiglasa nema lepljenja dva puta. Odmah se vide tragovi. Znaci sve mora iz prve da se namesti i zalepi. Sami materijali i postupci u obrade delova, takodje nisu bas jeftini tako da je i nas dosta kostala. Cena je bila oko 680e sa postoljem i staklom. ☺
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Prvenstveno mi je bitno da su oni prezadovoljni i da smo ispunili njihova ocekivanja. Cena jeste visoka, ali je ulozeno dosta truda, znanja i veliki je rizik za bilo kakvu gresku ili nepravilnost. Kod pleksiglasa nema lepljenja dva puta. Odmah se vide tragovi. Znaci sve mora iz prve da se namesti i zalepi. Sami materijali i postupci u obrade delova, takodje nisu bas jeftini tako da je i nas dosta kostala. Cena je bila oko 680e sa postoljem i staklom. ☺
Obzirom na finalni proizvod trebali ste naplatiti 1000 € :) :)
 

zdaki

Aktivan član
Pozdrav za sve. Juce postavljena i kompletirana :) Razmera 1:50 postolje je 125x70, a ukupna visina oko 50cm. Ovde cu postaviti deo slika :)

phoca_thumb_l_Vila%20Dalia-06.JPG


phoca_thumb_l_Vila%20Dalia-02.JPG


phoca_thumb_l_Vila%20Dalia-03.JPG


phoca_thumb_l_Vila%20Dalia-08.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Ama sve je za čistu peticu, a taj sporan detalj možda ide i prema arhitektima!?
Jednom dosta davno sam zgužvao cijeli auspuh na svom BMW-u kad sam se spuštao u jednu takovu garažu :harakiri
pa mi je to odmah palo u oko :eek:
Ako imam primjedbu na neku sitnicu to ne znači da omaložavam sve...
 

Pejc

Veteran foruma
Ama sve je za čistu peticu, a taj sporan detalj možda ide i prema arhitektima!?
Jednom dosta davno sam zgužvao cijeli auspuh na svom BMW-u kad sam se spuštao u jednu takovu garažu :harakiri
pa mi je to odmah palo u oko :eek:
Ako imam primjedbu na neku sitnicu to ne znači da omaložavam sve...
Jeste strm taj ulazak u garazu...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh