ÖBB stvarčice

A

Anonymous

Guest
Bilo koji Taurus se može negdje kupiti već od 40€ i bilo koji vagoni za IC po 12€ pa se sve lijepo poboja. Tako sam i htio napraviti, ali nakon malo duljeg proučavanja RailJET-a, promijenio sam mišljenje. Možda i pokušam, ali ne vjerujejem da će uroditi plodom. Cijelo bojanje mi izgleda jaaaaaaako složeno!
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
koliko sam ja shvatio iz onog linka što ga je nightrain postao, za nekakvu kompoziciju tog RailJET vlaka je potrebno jedna od one tri lokse na prvoj fotki i onakva tri vagona od kojih je jedan sa upravljačnicom što su na drugoj fotki u pakiranju, zar ne????? :??:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
maki-vu kaže:
koliko sam ja shvatio iz onog linka što ga je nightrain postao, za nekakvu kompoziciju tog RailJET vlaka je potrebno jedna od one tri lokse na prvoj fotki i onakva tri vagona od kojih je jedan sa upravljačnicom što su na drugoj fotki u pakiranju, zar ne????? :??:

Može biti bilo koji OBB Taurus u klasičnim bojama, ne mora nužno biti jedan od ova tri, iako je sa njima kompozicija ljepša!
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
aha!!! ma samo da sklopim nekakvu financijsku konstrukciju koja bi bila dostatna za tog ljepotana i krecem u akciju nabavke >:) , a možda i nagovorim nekog da mi kupi, za rođendan npr. :>idea:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
nightrain kaže:
Bilo koji Taurus se može negdje kupiti već od 40€ i bilo koji vagoni za IC po 12€ pa se sve lijepo poboja. Tako sam i htio napraviti, ali nakon malo duljeg proučavanja RailJET-a, promijenio sam mišljenje. Možda i pokušam, ali ne vjerujejem da će uroditi plodom. Cijelo bojanje mi izgleda jaaaaaaako složeno!

Pokušaj, no i meni baš shema bojanja ne izgleda kao mačji kašalj. Onda su tu još i sivi natpisi "railjet" preko svega, a radi se o slovima koja imaju samo outline a bez ispune...nije to baš tak jednostavno...
 
A

Anonymous

Guest
Treba kupiti vozila. Možda za početak IC vagon jer nije tako skup. Sada imam troškove preusmjerene na nešto drugo. No, ipak pobojam li lokicu i vagone, opet mi ostaje vagon s upravljačnicom. Njega moram kupiti gotovog ili :masakr:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
maki-vu kaže:
koliko sam ja shvatio iz onog linka što ga je nightrain postao, za nekakvu kompoziciju tog RailJET vlaka je potrebno jedna od one tri lokse na prvoj fotki i onakva tri vagona od kojih je jedan sa upravljačnicom što su na drugoj fotki u pakiranju, zar ne????? :??:
Ne baš!
OBB je ta tri Taurusa obojao u eksperimentalne boje, i nakon nekog vremena u prometu ljudi su glasanjem odlučili da je tamno crveno bojanje najljepše. Tako je cijeli RJ vlak dobio to bojanje. Ja se slažem s njima 100%! ;)

BTW, ne znam da li OBB koriste i druge Tauruse, vjerojatno, ali za liniju prema Budimpešti mora se uzeti 1116 serija Taurusa, tj. dvosistemska, jer MAV ima 25kV/50Hz AC sustav el. vuče. OBB i DB imaju 15kV/16.7Hz.

Piko RJ Taurus (s tri pantografa!):

96717_2.jpg
 

keko

Poznati forumaš
I ja bih volio imati i Mozarta i Haydna!!! :)
Čisto zato što sam dirigent pa da ih imam u kolekciji :plaza:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
keko kaže:
I ja bih volio imati i Mozarta i Haydna!!! :)
Čisto zato što sam dirigent pa da ih imam u kolekciji :plaza:

Taurusi su u zbilji stvarno muzikalni! ;) Ne znam jel' netko imao prilike primjetiti njihovu 'muzikalnost' kada kreću?
Pogotovo ako si u vagonu bliže loksi.... Divota! Prvi puta kada sam čuo te tonove, pomislio sam da netko svira u jednom od vagona...
Pitao sam se zašto taj netko uvijek svira na polasku sa svake stanice?! :??:
A kad ono....., vidi ti velikog crvenog >:)

Sorry na OT :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Roco ÖBB 1245.5

:ljubav :ljubav *mudri*
 

Attachments

  • 62645 1245.519_p1.jpg
    62645 1245.519_p1.jpg
    171.8 KB · Pregleda: 179
  • 62645 1245.519_p2_eur188.jpg
    62645 1245.519_p2_eur188.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 7

fic

Član foruma
:ljubav imam takvu zelenu od kleinbahna ali ova ima puuuno više detalja :ljubav
koja je firma :?: >:finger:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Roco je za sljedeću godinu najavio dosta OBB modela. Uglavnom se radi o novoj seriji starih kataloških brojeva.
Što se tiče putničkih vagona, bit će lokalnih vagona, modularnih vagona, pa i Eurofima orange modela....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh