661 Kenedy JŽ/HŽ SŽ neki moji stari radovi

drazenb67

Član foruma
Čisto za spomen....još 1999 započeo sam projekt 661 iz rezina.
Izgrađeno je oko 30 lokomotiva u raznim verzijama zaključno sa 2004.g.
Danas su tehnološke mogućnosti (jetkanje, 3D printanje, decali) dostupniji, pa bi sigurno danas puno toga bilo bolje....
Inače ja i g. Slavko Jovanović iz Bg smo neovisno u ponudi imali ove lokomotive.
Masteri su naravno bili različiti, ali smo obojica koristili Mehano pogone. On je nastavio proizvodnju do danas....

dio slika by: Dragutin Staničić
2004i.jpg
2004h.jpg
2004g.jpg
2004f.jpg
2004d.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bravo, veoma čisto i pedantno odrađeni modeli. :aplauz:
Da odem malo u stranu: od čega/kako su dobiveni Baat-ići?
 

drazenb67

Član foruma
da Batići su isto rađeni kompletno iz rezina u nekoj manjoj količini. Kao osnova korišteni su neki Klein vagoni od kojih je za master/kalup korištena šasija(modificirane duljine) te dosta pregrađena karoserija.Problem su bili prozori koji su preduboko jer nisam imao stakla za umetanje a i vožnja je nekad zezala zbog resin podvozja.
Trebalo je dodati metalne pločice sa rupicom kao ležajem....sebi sam izradio na sličan način ali unikatno od polistirena cijelu kompoziciju sa 3 vrste Batića+službenjak....stavim slike
 
  • Like
Reactions: Mon

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh