ACME JŽ "Mimara"

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo još koje slike ali ne znam ko je autor. Ako me sjećanje ne vara, onda je to iz foruma drehscheibe.
 

Attachments

  • 37.JPG
    37.JPG
    63.6 KB · Pregleda: 64
  • fe07#124.jpg
    fe07#124.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 62
  • FIX fe14_049.jpg
    FIX fe14_049.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 62
  • jn20_007.jpg
    jn20_007.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 61

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Oko ovog ÖBB vagona.. ja imam ovog i vjerovatno bi i taj odgovarao u kompoziciji (Bmz, ne onaj D gore).
 

Attachments

  • 20090811_0035.jpg
    20090811_0035.jpg
    240.4 KB · Pregleda: 53

nik

Veteran foruma
Gorchi kaže:
Oko ovog ÖBB vagona.. ja imam ovog i vjerovatno bi i taj odgovarao u kompoziciji (Bmz, ne onaj D gore).

Naravno da bi.

One slike gore su me podsjetile na sastav "JŽ Mimare"; JŽ A, JŽ A, JŽ WR, ÖBB B, JŽ B, JŽ B, JŽ B i JŽ B a ACME je najavio jedan B vagon manje; set (A, WR, B i B), A i B. :zvizdi:
 

wiggum

Veteran foruma
nik kaže:
One slike gore su me podsjetile na sastav "JŽ Mimare"; JŽ A, JŽ A, JŽ WR, ÖBB B, JŽ B, JŽ B, JŽ B i JŽ B a ACME je najavio jedan B vagon manje; set (A, WR, B i B), A i B. :zvizdi:

Istina, ali je svejedno ACME najavil samo set, a dobili smo dodatno i nenajavljeno A i B vagon, tak da bi ja rađe da fali samo jedan vagon, nego čak njih 3!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Moje zapažanje vezano OBB vagone na Mimari:
Sa slike iz najave H0 JŽ Mimare (koju je nik postavio), može se razaznati tip Bmz 61 21-70.0 (koliko se mogu vidjeti okretna postolja na slici).
Generalno gledajući, takve modele proizvodi ACME (52601,52602,52603)
Bazirano na oznakama modela, Mimarin vagon sa slike bio bi najbliži artiklu ACME 52603 (160 km/h), iako je boja prozorskih okvira bliža modelu 52602.
Model sa srebrnim okvirima prozora (koje je ACME uistinu loše odradio), je deklariran kao 21-90 (što nipošto ne znači da i takav vagon nije mogao biti uvršten u sastav).
ACME modeli rađeni su prema vagonima sa izmjenjenim prozorskim profilima (nemaju male ventilacijske otvore),
dok ih Mimarin (OBB vagon sa slike) ima, pretpostavljam još iz vremena dok su bili obojani u C1 shemu.
Mimarin vagon Bmz 21-70 : (Photo: Michael Katai)

Najčešće slikana Mimara (do perioda 1995.), je Mimara sa tipom vagona koje je Roco radio (model Bmz61 iz Gorchijevog posta).
Inače, Roco modeli su rađeni na bazi Bmz 61 21-70.1. Roco je, po sistemu prefarbavanja jednog modela, iskombinirao serije 21-70 i 21-71, uz zamjenu postolja SGP V S-RIC i Fiat.

Za pretpostaviti je, da se tada u sastav možda mogao uvrstiti i Bmz73, jer je u kasnijem periodu (skroz do kraja devedesetih), znao biti uvršten.
Bmz73 RailTop 32211:



U mom prijašnjem postu je slika JŽ Mimare sa vagonom u orange shemi bojanja...
 

Attachments

  • Bmz 21-70.jpg
    Bmz 21-70.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 87

nik

Veteran foruma
Ono što je već uglavnom zaboravljeno je da su na JŽ Mimari vozili ÖBB vagoni u tri različita bojenja; "reinorange" ("C1"; "Eurofima"), "blutorange" (od cca 87/88.) i "verkehrsrot" (od cca 90/91. jer se prethodno, valjda, previše prljalo).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da, to je baš taj prijelaz dekade! BTW, rijetke su slikice sa C1 shemom na Mimari...
 

nik

Veteran foruma
Vidim da je ACME najavio i stari "Rocov" tip vagona ("Eurofma")...

ACME 52630 ÖBB Typ Z 2. Klasse Ep IV NH

acme52630.jpg
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Da, to je baš taj prijelaz dekade! BTW, rijetke su slikice sa C1 shemom na Mimari...

I vagoni u toj boji su bili rijetki na Mimari; ja to nikada nidam uspio vidjeti. Osim toga ne zaboravi da je taj sastav sa ÖBB vagonom relativno kratko vozio...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
I vagoni u toj boji su bili rijetki na Mimari; ja to nikada nidam uspio vidjeti. Osim toga ne zaboravi da je taj sastav sa ÖBB vagonom relativno kratko vozio...
Naravno! No, za vrijeme JŽ varijante OBB je sigurno vozio. ;)
 

Vedi

Član foruma
Čovječe koji offtopic... LOL
Ovo definitivno spada u "sastave vlakova".. *mudri*
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
I vagoni u toj boji su bili rijetki na Mimari; ja to nikada nidam uspio vidjeti. Osim toga ne zaboravi da je taj sastav sa ÖBB vagonom relativno kratko vozio...
Naravno! No, za vrijeme JŽ varijante OBB je sigurno vozio. ;)

Nije li u stvari ÖBB vagon vozio isključivo na JŽ Mimari/Stachusu...? :??:
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
Čovječe koji offtopic... LOL
Ovo definitivno spada u "sastave vlakova".. *mudri*

Pa nije sastav Mimare OT u ovoj temi; riječ je o tome koji sve ÖBB vagoni mogu "dopuniti" ACME set (u biti je taj set sam sebi OT bez dodatnog vagona jer to onda nije "Mimara")... :hmmm
 

Vedi

Član foruma
nik kaže:
Nije li u stvari ÖBB vagon vozio isključivo na JŽ Mimari/Stachusu...? :??:

Mimara je kao i EC Stachus vozila samo prve dvije sezone kad je vozila samo do Münchena i to 1991/1992. i 1992/1993. g.

Bog i bogme, ja osobno nisam videl ÖBB vagon kad je nastavila voziti dalje do Leipziga i još dalje do Berlina.. :hmmm
 

nik

Veteran foruma
Jedino nisam bio siguran da lije do Münchena vozila 1 ili 2 vozna reda. Kad je krenulo prema Leipzigu onda je na istočnom kraju kompozicije (u Zg) bio jedan DR Halberstadt 1. razreda; sa starim ili automatskim vratima u IC, IR ili staroj zeleno-krem boji (DR i DB su ujedinjene tek 1994.) a između restorana i ostatka 2. razreda je bio sivo-plavi HŽ Goša "Y" B (umjesto ÖBB "Z").
 

Izidor

Član foruma
nik kaže:
Jedino nisam bio siguran da lije do Münchena vozila 1 ili 2 vozna reda. Kad je krenulo prema Leipzigu onda je na istočnom kraju kompozicije (u Zg) bio jedan DR Halberstadt 1. razreda; sa starim ili automatskim vratima u IC, IR ili staroj zeleno-krem boji (DR i DB su ujedinjene tek 1994.) a između restorana i ostatka 2. razreda je bio sivo-plavi HŽ Goša "Y" B (umjesto ÖBB "Z").

Tačno tako nik.

U različitim voznim periodima dobijala je Mimara različite vagone (OBB, DR, DB) a na kraju izgubila je na žalost broj vagona i originalne vagone, po kojem je bila poznata kao prvi EC vlak na ovim prostorijama.

LP
Izidor
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
U različitim voznim periodima tijekom devedesetih godina, u sastavu se s vremena na vrijeme mogao vidjeti OBB vagon (čini mi se, iz Villach-a).
EC Mimara 22.07.1994., Leipzig:
(photo: Ferry 'Drehscheibe-foren.de')

Ovo bi bilo slikano nakon 1995. :
(autor slike nepoznat)

Jedan video zapis iz 1999. : ;)
EC 11 "Mimara" von Berlin nach Zagreb am Bahnhof St. Johann im Pongau im März 1999:
HA9UjEVXkUA[/media]]http://
 

Attachments

  • Mimara.JPG
    Mimara.JPG
    83.1 KB · Pregleda: 165
  • strecke_03[1].jpg
    strecke_03[1].jpg
    45.7 KB · Pregleda: 165

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
U različitim voznim periodima tijekom devedesetih godina, u sastavu se s vremena na vrijeme mogao vidjeti OBB vagon (čini mi se, iz Villach-a).
EC Mimara 22.07.1994., Leipzig:
(photo: Ferry 'Drehscheibe-foren.de')

Ovo bi bilo slikano nakon 1995. :
(autor slike nepoznat)

Jedan video zapis iz 1999. : ;)
EC 11 "Mimara" von Berlin nach Zagreb am Bahnhof St. Johann im Pongau im März 1999:
HA9UjEVXkUA[/media]]http://

Sad si me podsjetio; oko 1994. je MDR (Mitteldeutscher Rundfunk) napravio dugačak dokumentarac o Mimari (od priprema vlaka za put u Leipzigu do čišćenja WC-a u Zagrebu), ne mogu se trenutno sjetiti naslova ali pamtim da je jedna od zadnjih scena bila mala "eksplozija" prilikom ispumpavanja sadržaja spremnika vagonskog WC-a na Gl. K.
bljak
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh