Adijeva kolekcija prerada domaćih lokomotiva i vagona

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Do se Adi javi.. ja cu kratko..

Renfe nepase nikako..
Osim sto je kratka pa bi sve trebalo raskopat.. odljevak je jednostavno preuzak.. sto smo i na susretu komentirali..
Ovde ce morat kucna radinost i "klikeri" tj domisljatost se pokazat na djelu..(da se pogon ugradi..)
 

adi

Član foruma
Pa tako nesto slicno cu morat napravit od mesinga.ova rocova lokomotiva neide nikako.posto sam je kupio vec malo duze a tek je sad stigla nisam radio dalje dok nevidim dali se nesto moze napravit.imam ja vec dobar plan za frem tako da to nece bit neki problem.znas li od kojeg su modela postolja?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pa tako nesto slicno cu morat napravit od mesinga.ova rocova lokomotiva neide nikako.posto sam je kupio vec malo duze a tek je sad stigla nisam radio dalje dok nevidim dali se nesto moze napravit.imam ja vec dobar plan za frem tako da to nece bit neki problem.znas li od kojeg su modela postolja?
Markezova postolja su također Roco! Da, frem ćeš sigurno morati novi uraditi (najbolje od metalne ploče), a pretpostavljam i korigirati dužinu kardana.
Evo, budem za ovu priliku posudio par slikica sa foruma 'malivlakovi', gdje je član H0 amater raskupusao jednu svoju Roco Renfe 319 loksu,
za izradu 661, ovo su dijelovi raskupusane 319:
DSC01744_cr[1] - Copy.jpg

DSC01745_cr[1] - Copy.jpg

DSC01746_cr[1] - Copy.jpg

DSC01747_cr[1] - Copy.jpg

(slike H0 amater http://malivlakovi.com.hr/wp/)
 

Davor

Veteran foruma
Kada se kolega Adi aktivirao na forumu tražeći nacrte domaćih lokomotiva i vagona pomislio sam da je "još jedan od mnogih" sa ambicijama da prave te modele što se u 99% slučajeva i završavalo na tim ambicijama.

Ovom prilikom mu se izvinjavam na tim mislima i skidam kapu do poda za dosadašnji rad i trud.
 

adi

Član foruma
Kada se kolega Adi aktivirao na forumu tražeći nacrte domaćih lokomotiva i vagona pomislio sam da je "još jedan od mnogih" sa ambicijama da prave te modele što se u 99% slučajeva i završavalo na tim ambicijama.

Ovom prilikom mu se izvinjavam na tim mislima i skidam kapu do poda za dosadašnji rad i trud.
Prijatelju hvala ti na iskrenom komentaru.nema potrebe za isprikom jer je to istina da sve ostane ambicija ali posto sam ja veliki ljubitelj domaci modela i dosta uporan po tom pitanju..ja sam neke modele napravio ima 3 godine ali nisam izlazio u javnost jer su to bili modeli za mene i imali su dosta nedostataka sto su neki momci odmah i primjetili.forum sam pratim sigurno 5-6 pa sam skuzio da svi potajno zele imati domaci model ali je ponuda slaba i nikakva.sad cemo to pokusat promjenit
 

Pejc

Veteran foruma
Ja nisam ljubitelj "domacih" modela ali pomno pratim ovu temu :) Svaka cast kolega :aplauz:
 
  • Like
Reactions: adi

adi

Član foruma
Tek se sad vidi kako ce izgledati lokomotive.nije ni cudo sto ih osim borne niko nema u kolekciji.katastrofa su za radit i farbat.lipe moje dizelke,jedna eventualno 2 boje i gotovo
 

1borna

Veteran foruma
Ooo, imaju ih osim mene najmanje 10-ak njih!
Neke potječu od već spominjanog ZES-a, neke od Nik-a, bilo je još majstora (kojih se sada ne mogu sjetiti) neke su radili sami.
 
  • Like
Reactions: adi

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh