British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
Ne zna Kinez da li je sjeverna ili južna Amerika.
Baš: https://en.wikipedia.org/wiki/Colombia Kolumbija amo, ili Colombia tamo.... who cares?
Sve je to Kolumbo.
:glup
..na Mehano modelima se ta greska nebi potkrala...
Ali Kinezima je Colombia i Columbia isto,bitno da se proda..:cool1:
@tomislavm -nemoj biti takav, daj Mehanu šansu, oni ne fulaju slovo, nego kompletan model :crazy:
Inače, čisto da napomenem, i Mehano je radio nešto BCR modela, tako da evo par fotki koje sam skinuo sa baya:
RS-18
BCR_Mehano_T_156.JPG
pa neki caboose, kakav na BCR nikad nije bio (pa ni tada), ali natpis je točan, to da, čak je i broj korektan:
BCR_Cab.jpg
i za kraj, ono što je još bilo najbolje u tom programu, obični 40 Ft boxcar, malo drven, ali primjeren vremenu u kojem je nastao:
BCOL_4069.JPG
Taj vagon bi si čak i nabavio, pa bi ga malo dotjerao, čisto fore radi, ali iako na bayu nisu skupi (ca 9 -10 USD),
i može ih se pronaći, šiping ubija smisao takve nabavke. Totalni raritet bile su ove SW u bojama BC Hydro:
BCH_SW_1.jpg
Te dvije lokice imao je jedan moj školski prijatelj, ranih osamdesetih, pa ih se maglovito sjećam u živo...
Toliko o Mehanu i BCR!
:cool_2:
 
Last edited:

rlov83

Član foruma
Mehano je radio i u N mjerilu, Alco C-420 i to za Model Power:

2qmj0jm.jpg
 

Bero01

Veteran foruma
Ove godine nisam bio dobar, kao doduše ni prošle, niti bilo koje druge, pa me zato Krampus počastio jednom lijepom,
i nadasve zanimljivom knjigom: Northern Light, autor Dale Sanders:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dale_Sanders_(railroad_photographer)


IMG_3498.JPG
Knjiga je trenutačno kod Djeda Mraza na čitanju, i poslije Nove Godine, kad prođe ova ludnica oko zimskog Solsticija,
kreće na put prema Hr.
IMG_3499.JPG
Northern Light: A Portrait of BC Rail by Dale Sanders. A complete retrospective of BC Rail. Northern Light is an all-color portrait of one of North America's most fascinating railways, BC Rail. With 303 full color photographs and 12 lavishly illustrated maps, this Volume presents a retrospective of the entire BC Rail system during its 20-year life span between June 1984 and July 2004. In Northern Light may be found all the elements that made BC Rail so interesting. From its locomotives (including steam, diesel, and electric) to its unique Budd RDC passenger operations, BC Rail was a railway like no other. Besides just machinery, BC Rail's right-of-way passed through some of the most beautiful and diverse scenery in North America. Perhaps the railway's most valuable feature were the railroaders who performed their assigned duties with professionalism and a passion for railroading. The photographs of the machines, landscapes, and people included in Northern Light tell the whole story of British Columbia's own railway. From the familiar to rare images of remote trackage never before photographed, it's all here in one amazing volume. White River Productions, hardcover with jacket, 224 pages, 12 x 9 x .75 in., color photographs and illustrations.

Jao, jao, jedva čekam da je uzmem u ruke...:vrag3:!!!

PS - cijena sa šipingom - prava sitnica... :sutim i time sam završio nabavke BCR za ovu godinu.
 
Last edited:

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Knjiga je trenutačno kod Djeda Mraza na čitanju:pivo:
@tomislavm -nemoj biti takav, daj Mehanu šansu, oni ne fulaju slovo, nego kompletan model :crazy:
I sta drugo reci?Da volim zeljeznice?
Bero,nasmijao si me do bola:crazy:
Ajd de,boNzic je,Ili je Bozic?
Svakom treba sto nije imao?
A obavezno Andy-ju poslati malo :pozdrav:Zagrebackih tramvaja,pa sta kosta
 

Bero01

Veteran foruma
A obavezno Andy-ju poslati malo :pozdrav:Zagrebackih tramvaja,pa sta kosta
nema da brigaš, dogovorio sam nabavku, i čim knjiga stigne do mene, kreće na put via Vancouver Island!
:dada:
svi su danas mrtvi?
ama nisu, nego bolesni, nekakva viroza me napala
pa onda nisam baš baš
:mamurluk:
 

Bero01

Veteran foruma
Inače, u ovom hobiju već odavno nema ničeg bez evilBaya, i to manje više-prihvaćamo svi,
a osobito oni koji sakupljaju željeznice od preko bare; tj. Ameriku, Kanadu, i slične tematike (iako je i EU je uključen).
Ja bi sakupljao ameriku, ali ne bi nabavljao preko ebaya. Nego gdje? Na Njuškalu valjda?
To me podsjeća me na onaj vic o malom Ivici koji traži čokoladu.
Mama mama, mogu li dobiti čokoladu?
Možeš Ivice, čim opereš prstiće.:in_love:
Ali mama, ja nemam prstiće...:plac:
Ivice, nema prstića, nema čokolade:palac_dolje:

Znači, nakon dužeg niza godina, konačno sam upecao jedan novi model koji do sada nisam imao u kolekciji,
a mjerkao sam ga kad god se pojavio u ''mojem'' bojanju. Baš sam radoznao da vidim kako je napravljena, i kako vozi,
jer sam o Athearnu pročitao svašta, i taj tip lokomotive ima svoju povijest kod mene. Nekada davno, imao sam jednu Katovu
u NYC bojanju, koja je završila kod frenda; pa je naletila Atlasova crvena 'New Jersey Central', kao dio Conrail kolekcije.
One su obje bile odlični runneri - Kato kao Kato, a Atlas kao kopija Kato-a (Mehano nisam nikad imao, jer em je bio sirov,
em je loše vozio), i ono što me zabrinjavalo kod Athearna je to da se ekipa žalila (ali ne previše) na vožnju.
Doduše, neki ga hvale, neki baš i ne, kao detalji su bolji, ali Kato/Atlas vozi bolje - ne čudi me, i ja sam Kato fan.
However, Athearn RS-3 RN 561 PGE:
PGE_561_Athearn_BK.JPG

Naletila je za 69.00 USD, snižena sa 114,98 USD ; bez šipinga - jednostavno je nisam mogao pustiti, makar požalio zbog toga....
:glup
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger - vidi ovo:
The Canadian HO scale train set by Rapido Trains
TheCanadianHOscalesetbyRapidoTrains.jpg
Prototype. On April 24, 1955, the Canadian Pacific Ry. launched a new streamlined passenger train named
The Canadian that ran from Montreal and Toronto to Vancouver, B.C. The Budd Co. built the train’s new stainless-steel cars, including dome cars, to take advantage of the route’s stunning scenery. GMD of London, Ont., built the 1,750 hp FP9 locomotives to haul the consists as well as F9B booster units.
:)
Slažem se da bi inače ova recenzija trebala biti u ''temi za amere'', međutim, obzirom da se radi o kanadskom proizvođaču,
i kanadskim željeznicama, koje voze i kroz Britansku Kolumbiju, odlučio sam link postati ovdje, jer mi se ipak čini tematski prikladnijim:
http://mrr.trains.com/news-reviews/...-canadian-ho-scale-train-set-by-rapido-trains
Meni osobno, osim detalja i cijene, zapela je za oko i jedna natuknica, pri samom kraju teksta, koja vrlo zorno pokazuje
u kojem smjeru naš hobby ide, i zapravo dobro objašnjava ono što pišem o radijusima i uvjerljivosti na maketama:
The Canadian deserves to be run on broad curves. It looks best on 28" radius or wider. I also appreciated
that Rapido includes long-shank couplers for those who need to run the train on tighter 24" or 22" curves.
Znači poželjni su radijusi od minimalno 28'' (ca 720mm) ili VIŠE.... da bi jedan ovakav vlak (a ima i u EU sličnih)
izgledao DOBRO, da ne kažem ozbiljno.... a sve ispod toga je....
:mamurluk:
Toliko o radijusima 1 od 360 mm u maketarstvu, 2017 godine... pametnome dosta.
:dada:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Bero?Od kud poceti i gdje zavrsiti?
Bio si nekad?Stoney Creek Railway Bridge?Davna 1985a,CP uredno vozio preko Calgary?
Poslije toga,1991va,preko Edmonton-a....Badnja Vecer...prazni vagoni,stric,ja i onaj sto cepa karte:pivo:
I onda ide obavezno:"Ej,ume mraz da vrhom nozica na Prozor:vrag:cuda nasara,Andjele i zvona Bozica i srca
s vasara"
Odvrni do daske:vrag:
I ne znam zasto isprike?To jeste dio History Of British Columbia
Isto kao i ovo
SEI Industries,korpe za gasenje,Cisco Bridge,Boston Bar,Lytton,BC.....
Cemu se plasiti?Znam da znas....FP9 je vozio iz Calgary-ja 80 pete,sjecam se,pricao sa soferom.
Odveo me u F9B,ili kako se to zvalo:hmmm:Parno grijanje,blah,blah...
Uspjeo se posvadjat sa Nijemcima?Citavo krdo doslo iz Njemacke Cold Lake,Nato Pact...
Sreca pojavi se neki podpukovnik ili pokojnik,razdvoji nas,a bilo je 20 na prema jedan.
Eto,cega se ja sjecam..I svadja je bila oko igracke,djeca.Schvabo zakocio,a bogme i ja.
Hvala onom podpukovniku:respect:`ko zna kako bi se zavrsilo:pozdrav:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
@challenger
Muskwa - Vancouver
Idemo? ;)
View attachment 86545
A za one koje zanimaju neobične elektre, ovaj dokumentarac je inače objavljen na Pentrex DVD-u BC Rail Collection:
:zarulja
Morash prvo nauciti sta je sta!Nije to Moskwa,nego je Muskwa!
Same shit,different pile?Zasto Rusi i Indijanci imaju istu rijec za medjeda?
Sta znaci Ome?Omak?Puno pitanja,malo odgovora...
O elektrama smo se pisali?ili nismo?
BTW,potrazi McGregor Range,omiljeno za lov!...i zamisli.....;)
 

Bero01

Veteran foruma
Konačno... patka je preplivala preko Save (ili atlantskog oceana), i knjiga je stigla.
Zahvaljujem patki, ali prije svega Djedu Mrazu @challenger , na suradnji !!!
Nema veze što je proljeće pred vratima.
:yes
Dakle ovako, apsolutno izvanredni materjali, svaka fotka je umjetnička :ljubav!
Sama knjiga je puni kolor, teški papir, kvalitetan uvez, a tek fotke - kutevi snimanja, kadrovi, rasvjeta,
zumiranje, dubinska oštrina i sama tematika... vidi se da čovjek koji je to radio zna svoj posao,
a iznad svega, voli željeznicu, i to ne bilo koju željeznicu, nego baš tu željeznicu, BC Rail.
:in_love:
355239f70bb3c6a092f0bb6c387b95a2.jpg
Stigli su još neki modeli, ali trenutačno nemam sa čime kvalitetno pofotkati, pa se suzdržavam od objavljivanja,
a što se knjiga tiče, vrijeme je da krenem u lov na idući primjerak u svojoj biblioteci:
BCR_JF_Garden.jpg
:gladan
 

Tomaa

Član foruma
Netko nam je zabrijao malo...ha? neka, neka!
Novi modeli, al nema slika....hmm to namjerno mučiš pošten narod.
Slikaj mobitelom vani po lijepom vremenu i trebalo bi biti ok.
 

Bero01

Veteran foruma
Netko nam je zabrijao malo...ha? neka, neka!
Ahahahaaa, ispravka krivog navoda, nisam ja zabrijao malo, nego PUNO !!!
:hihihi:

Osim modela, naravno da imam i kolekciju knjiga i DVD-a povezanih uz tematiku kojom se bavim,
npr. samo za militariju imam više od 300 publikacija, i pregršt DVD-a, dok sam po pitanju željeznice nešto skromniji,
tu sam na nekih 25 - 30 (vrlo kvalitetnih) publikacija i ca 80-ak DVD-a, uglavnom Pentrexovih.
;)
Uglavnom, ovo je vezano uz BC Rail, at this moment, uz raspoložive materjale sa neta (ca 1500 fotki):
IMG_20170310_123920.jpg
Iako sam zumirao, moj službeni Azumi ima loš fotić, a mob od klinke, sa dobrim fotićem je na servisu,
pa sam zato hendikepiran... dok mi je mačka sredila digitalni fotić, koji još nisam zamijenio.
(dilema: model ili fotić... hm, hm?)
:palac_dolje:
Nije da ne bi pofotkao modele i pokazao novitete, nego zaista nemam sa čime, u ovom trenutku.
:(
 

Bero01

Veteran foruma
Kao što rekoh, imam problem sa fotićem, pa sam se snašao, i oteo klincima tablet za potrebe fotkanja.
Evo par noviteta u BCR/PGE kolekciji, dugo očekivana (bar za mene) Athearn RS-3, u bojama PGE, RN 561:
20170316_130412.jpg
Athearn je napravio jako dobar posao sa ovim modelom. Ogradice su vrlo tanke, a rukohvati separirani, i metalni.
Horn je ok, dok bi zvonce moglo biti zeru bolje, ali lako se zamijeni sa Kato bruniranim metalnim.
20170316_125858.jpg
Model vozi bez greške, isprobao sam je po Mehano šinama i tračnicama, nema nikakvih trzanja, nacukavanja i bučenja;
vrlo sam ugodno iznenađen! Dolazi kao DCC ready sa 8 pinskim konektorom.
20170316_130158.jpg
Jedini ozbiljniji minus ovog modela je nedostatak tzv. MU hoses, na krajevima lokomotive, ali, i njih radi Kato,
a mogu se i u samogradnji napraviti, tako da ni to nije neki ozbiljniji problem. Mjesta za spajanje konektora su označena.
20170316_130351.jpg
Sve u svemu, jako zgodan model, koji potvrđuje ranije navedeno da je Athearn po detaljima bolji od starog Atlasa/Kato-a,
i ako mi se ukaže prilika, nabavit ću si bar još jednu, kako se ova ne bi osjećala usamljeno, jer šta je bolje od jedne američke lokomotive u konzistu? Pa dvije, tri, ili više njih!
:slinim:
Preporučam model!
:palac_gore:
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Drugi noviteti u PGE kolekciji su dvije Proto 2000 gondole. Odlični modeli, zaista nemam nikakvih zamjerki,
vrlo su masivne, i detaljne, sa separiranim rukohvatima. Jedini problem je što su mi tri takve iste ''stare'' gondole
u bojama SL&SF ''Frisco'' postale višak, pa će u neko doba vrlo vjerojatno ići na bubanj.
:usklicnik
PGE RN 9202
PGE_9202.jpg
PGE RN 9206
PGE_9206.jpg

Volim kada mogu upariti vagone, sa bliskim road numbers.
PGE_9202+PGE_9206.jpg
... i nova loksa sa novim vagonima:
20170316_130639.jpg
:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh