Co.Met kamioni?

Thommo

 
Osoblje foruma
Zna li netko više o ovim modelima? Je li to 1:87?

Talijani su u šezdesetima/sedamdesetima imali jako zanimljive osovinske rasporede! :)

DSC05977.jpg

DSC05978.jpg

DSC05979.jpg

DSC05980.jpg

DSC05981.jpg
 

speed2

Član foruma
Jesu, 1: 87 su. Negdje sam na internetu vidio četveroosovinske kipere Lancia od njih.
Ali nikakvih više modela od njih nisam našao :S: Ovi što si ih stavio, zanimljivo izgledaju.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Killer9990 kaže:
Iako su to kamioni iz proslosti , meni osobno su ruzni

To je tvoje osobno razmišljanje,ali ovi kamioni kada su proizvedeni nadmašivali su svojom
tehnologijom sve ostale kamione sa Europskog tržišta ;)

Kad bi gledali opet situaciju sa strane moga osobnog gledišta,ti kamioni i uopće vozila starijeg datuma proizvodnje
meni su puno draža nego današnja ;)
Mi (mislim na željezničke modelare) se ravnamo sa cectovnim vozilima po epohi željezničkih tj, onih koji se nalaze na našim maketama.
 

Dany Devill

Član foruma
savrseni su, zavisi kako neko voli npr. ja tu znam puno vise zato sta mi otac ima prijevoznicki obrt i 3/4 kamiona, meni njegovi kamioni nisu dragi zato sta izgledaju ko svemirski brod a ne kamion .. drazi su mi ovi stariji iz 60/70 godina :)
 

Zoran_ST

Član foruma
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Malo ću samo u O.T. ako mi dozvolite.
Primijetio sam da puno talijanskih kamiona (OM, Lancia, FIAT) starije proizvodnje ima upravljač na desnoj strani. Čak sam imao priliku voziti Lanciu novije proizvodnje (oko 1990.) s takvim upravljačem. Zna li netko zašto su to radili?
 

vule

Poznati forumaš
imali smo lancije "dešnjake" u vojsci ,novije generacije `90 godište ,navodno su bile reparirane ,a dovežene su iz egzotičnih zemalja ,tak je bar bilo rečeno?????
a ko je proizvođač tih modela?????
 

Killer9990

Poznati forumaš
To je tvoje osobno razmišljanje,ali ovi kamioni kada su proizvedeni nadmašivali su svojom
tehnologijom sve ostale kamione sa Europskog tržišta ;)

Kad bi gledali opet situaciju sa strane moga osobnog gledišta,ti kamioni i uopće vozila starijeg datuma proizvodnje
meni su puno draža nego današnja ;)
Mi (mislim na željezničke modelare) se ravnamo sa cectovnim vozilima po epohi željezničkih tj, onih koji se nalaze na našim maketama.
Kolega , koliko ja znam i vidim ja sam rekao da su meni ružni !
Ali što se tiče tehnoloških dosega, tehničkih karakteristika, položaja među konkurentima, ja nisam o tome govorio !
Prema tome ...
 

MAN 422

Član foruma
Vidim da se malo raspravljalo o Lanciama pa da i ja kažem neš kaj znam o tome, malo je offtopic al nek mod prebaci ako ima di prikladnije ;)

Damir kaže:
Killer9990 kaže:
Iako su to kamioni iz proslosti , meni osobno su ruzni

ovi kamioni kada su proizvedeni nadmašivali su svojom
tehnologijom sve ostale kamione sa Europskog tržišta ;)

Da, istina, to su bili jedni od najboljih kamiona na tržištu po svojim karakteristikama i inovacijama. U svoje vrijeme su imali u standardnoj ponudi pripremu za ugradnju klime(!) i slične stvari koje su onda bile nezamisliv luksuz. Negdje sam čitao da je vlasnik tvornice Vicenzo Lancia nekad znao otić na neki parking ili pumpu i vozit se sa šoferima koji su vozili Lancie i slušat njihove primjedbe i želje u vezi kamiona.

Zoran_ST kaže:
Malo ću samo u O.T. ako mi dozvolite.
Primijetio sam da puno talijanskih kamiona (OM, Lancia, FIAT) starije proizvodnje ima upravljač na desnoj strani. Čak sam imao priliku voziti Lanciu novije proizvodnje (oko 1990.) s takvim upravljačem. Zna li netko zašto su to radili?

Zato jer su talijanske ceste bile vrlo uske i obično su išle po planinama i gudurama kojekakvim, pa da se nebi dešavalo da kamion sklizne jer vozač ne vidi rub ceste, obvezno je bilo da svi kamioni imaju volan na desnoj strani kako bi vozači imali bolju preglednost nad desnim rubom ceste :) Zanimljivo jako :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh