Coppaz - Moji modeli

Coppaz

Član foruma
Ja sam skupio modele od male godine, najviše imam u razmeru 1:87 i iz epoha III i IV. Imam i još nešto malo u razmeru 1:43, 1:50 i 1:160 ali to je uglavnom modele automobile.

Meni je možda malo lakše zato u mojim delo Evropa smo celo vreme imala sve i svašta za prodaju. Volim isto da mešam i kupim ono što mene odgovara, bez obzira šta je. Nisam slikao sve što sam pokupio ali evo jednog selekcija u 1:87.


  • Fleischmann4247_BR42Warship_c.jpg


    Fleischmann4350_DB120_a.jpg


    Trix22349_SJUb_a.jpg


    DSCN0855.jpg


    DSCN0859.jpg

 
Last edited by a moderator:

Damir

 
Osoblje foruma
:aplauz: :aplauz: Predivna kolekcija! Reci mi manevarka E 69 čijeg je proizvođača Fleischmann možda :hmmm Ja imam dvije od Roca evo tu možeš pogledati <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=19&t=2258" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=2258</a>
 
A

Anonymous

Guest
:eek: Taman sam se poceo opravljati od "damir"-ovih modela sad mi dodjes ti "coppaz" i opet se razbolim.
Elektre manevarke, narocito ona svedska (mislim da je svedska) ludilo, :shock: da gubis pamet, a ona dva Fiata 500 - ostajem bez daha (to ti je ono kad ti
party0036.gif
stane u grlu
Ako imas jos samo pokazi ali meni reci unaprijed tako da idem gledati...... :D :D :D
 

Coppaz

Član foruma
Automobil sam saznao da treba da ide na jedno drugo mesto ali vozove mogu i dalje da pokažem ovde. <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=2499&p=28890#p28890" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=2499&p=28890#p28890</a> :D

Lokomotivi, od gore do dole, su bili…

  • Fleischmann 4742 – British Rail / BR, class 42 (Warship-class)
    Fleischmann 4350 – Deutche Bundesbahn / DB, Br 120
    Trix 22349 – Svenska statens järnvägar / SJ, litt. Ub
    Roco 4129A – Deutche Bundesbahn / DB, Br 160
    Trix 22551 – Deutche Bundesbahn / DB, Br E 69



Možemo još neke slike od te što sam čuvao.

  • ROCO_43329_CFL54_a.jpg


    Roco 43329 – Société National des Chemins de Fer Luxembourgois / CFL, Serié 54


    Gtzold50300_DR120_b.jpg


    Gützold 50300 – Deutsche Reichsbahn / DR, Br 120


    DSCN0543.jpg


    Roco 63760 – Österreichische Bundesbahnen / ÖBB, Rh 1043
 
Last edited by a moderator:

Coppaz

Član foruma
Našao sam neki starije slike kad sam čistio neki memorijske kartice… uvijek sam voleo DB V200. Isto sam pokupio neke druge verzije – na slici se vide tri Roco modela. Prvo jedan običan V200, pa onda verzije iz Španije (serija 340) i Švajcarske (Am 4/4). Još nisam našao neki JŽ 761 ali valjda ću da sredim i to kad stignem. :D


  • Roco_Moose_b.jpg


    Roco_Moose_a.jpg


    Roco_Moose_c.jpg
 
A

Anonymous

Guest
:D :D :D :D da umres od zadovoljnog smijeha, Coppaz :D :D :D :D Gledam tvoj PC bord, isti moj, gledam tvoje V200 - onakova njemacka (röda älgen) je mene sezdesetih vukla od Hamburga do Puttgardena :D :D :D na tvom screnu SAAB Vigen, :D :D avion kojeg sam obozavao gledati kako u zraku tako prizemljenog. I sad imam par filmica sa nekog letackog dogadjaja gdje je Vigen imao glavnu ulogu uracunajuci tu i njegove manevre unazad . Divota. :D :D
Puno toga slicnog , istog osim jedne stvari --- tvoj je stol uredniji od moga :crvenilo: :crvenilo: :crvenilo: :crvenilo:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nedostaju samo "nase stvari" na sta se uveliko radi!

@ piccolo, 'ajd usikaj ti svoj sto pa da vidimo kol'ko je neuuredan i kako su modeli "razbacani" po njemu!
:D
 

Damir

 
Osoblje foruma
@ Coppaz! Još jedan puta :palci_gore: za modele :palac_gore:
@ Mon,prijatelju! Evo ovdije pogledaj piccolove modele <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=19&t=2439" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=2439</a>
 

Mon

 
Osoblje foruma
Video sa piccolovu kolekciju Damire, cak sam ga i zamolio ukoliko je moguce
da tebe zaobidje i meni da da prvu ponudu za FL. BR 65! :D :D

Ali, svi modeli su mu lepo naredjani, nema ih da su "razbacani"! :D
Lepo izgledaju i onako jedna po jedna u kutijama ili na pruzi ali meni se puno vise
svidja gledati slike sa puno modela spojenih u kompozicije, jedna pored druge. :palac_gore:

U stilu ove fotke iz Zagreba:
Zagreb 1971.jpg
 

Coppaz

Član foruma
piccolo kaže:
:D :D :D :D da umres od zadovoljnog smijeha, Coppaz :D :D :D :D Gledam tvoj PC bord, isti moj, gledam tvoje V200 - onakova njemacka (röda älgen) je mene sezdesetih vukla od Hamburga do Puttgardena :D :D :D na tvom screnu SAAB Vigen, :D :D avion kojeg sam obozavao gledati kako u zraku tako prizemljenog. I sad imam par filmica sa nekog letackog dogadjaja gdje je Vigen imao glavnu ulogu uracunajuci tu i njegove manevre unazad . Divota. :D :D
Puno toga slicnog , istog osim jedne stvari --- tvoj je stol uredniji od moga :crvenilo: :crvenilo: :crvenilo: :crvenilo:
Pa već sam crkao na to, baš sam ljubitelj te lokomotive… imam još neki čuvane u garderobu. ;) :cool:

Moj pokojni otac je stigao u Västerås tačno 8 oktobar 1964 (rekao je da nikad neće zaboraviti taj dan). On je imao neki slike od kad je došao, dugo ih nisam video i trenutno nemam pojma gde su ali na jedna slika čini mi se da je bilo dve V200 u Puttgarden. Ipak, moj otac je nama ispričao da od Kraljeva do Beograd (možda čak i dalje) je bilo parnjače. Austrijanci i Nemci su koristili sve i svašta, Danci neki dizel (valjda da to je bilo My ili Mx) pa i u Švedskoj je bilo neki stari električni lokomotiva… verovatno nešto iz serija D. Smatram da pre 40 godina je bilo više posebna vrsta lokomotiva. Danas za malo sve izgleda isto.

Saab jeste napravili dosta lepe avioni, ja ih isto volim ali sliku na ekran menjam svaki drugi dan. A moj sto, to je već druga priča… obično ne mogu ni olovke da pronađem kad mi treba! :D



damir kaže:
@ Coppaz! Još jedan puta :palci_gore: za modele :palac_gore:
@ Mon,prijatelju! Evo ovdije pogledaj piccolove modele <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=19&t=2439" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=2439</a>
Hvala na ovacije. Isto puno hvala za onaj link, piccolo je valjda to sakrio ali takvih stvari mogu da pogledam. :)



bnsf kaže:
Bravo Coppaz stvarno lijepi modeli posebno ona mala scena area 51 :D
I ja ga strašno volim… We call anyone je valjda neki malog šala oko E.T. phone home…!
 
A

Anonymous

Guest
DSCN0811.JPG


Evo stola, i sad vidis da nisam lagao. Jedva da imam mjesta za ruke :D :D

Da Coppaz, Tvoj je otac dosao samo dvije godine prije mene. Da Coppaz, Kroz Dansku je vukla MY (Nohab) lokomotiva, tih dana jedna od najboljih. U Helsingborgu, sam sjeo na svedski sinobus naradjasto-zuti, znam mu oznake ali su se vijuge malo zablokirale, pa nek to ostane za drugi puta. Uglavnom kad sam ja krenuo iz Zgb vlakom, na celu kompozicije je bila "Kenedijka"
Grmila je da su stakla padala iz okvira na kucama (nisu ali skoro) U Jesenicama kompoziciju je preuzela E-194 jos uvjek zelena mozda tek isporucena austrijancima (moje predpostavke) U Salzburgu ili Munchenu preuzela nas loksa koja je bila predhodnik E-03 ili E-103, a mozda je bila bas i jedna od tih. Cudi me da sam uopce zamjecivao te stvari - ipak sam ja bio na putu u zivot, neznajuci ama bas nista sta me ceka. I kao sto rekoh u Hamburgu presedanje za Puttgarden sa V200 na celu,
Jedno sam vrijeme razmisljao sloziti put.kompoziciju pa samo mjenjat lokomotive. Bilo bi to nesto.
Fotka sa ZGK je stvarno posebna parnjaca a iz nje ASEA ili ja to krivo vidim (izmjena epohe) :D
A sad mi nije jasno sta sam ja to sakrio, nisam ja takav - evo vidite pokazao sam i moj "uredan" stol.
Area 51 :?: Jesam li to sada ja nesto promasio ili se opet ne sjecam sta sam vidio a sta ne :D :D
Bas da cu morati nabaviti notes i olovku :D :D :D
 
A

Anonymous

Guest
:D :D :D Mon, Ti i tvoja 65-ica, ima ih na E-bayu koliko volis. Ali ako jednom odlucim prodavati moje modele morat ce te ti i damir bacati "medeka" (5 kuna) znas ono pismo-glava. I je, istina je kaj velis - kompoziciju sa lokomotivom na celu zaustavljena ili u pogonu stvarno je ljepse za vidjeti. A sad mi je palo u okeco da ASEA iza parnjace nema "pantografice". :(
 

Mon

 
Osoblje foruma
E pa vidis piccolo, ja sam bas za tu tvoju 65-cu zapeo iz inata, samo da je ne bi Damir scapio!
LOL
A ASEA na slici je ili nova-novcata ili je teglje da bi joj stavili/zamenili vec izvadene pantografe
mozda je bila na neki remont ili sl..
Mozda bi vi iz Zagreba mogli da to otkrijete.
 

bnsf

Član foruma
Coppaz i mon idem malo O.T. jeste možda čuli za majstora on je negdje iz vaših ladnijih krajeva Pelle K. S­øeborg :D
 

Coppaz

Član foruma
Kako da ne, on je jedan Danac što radi kao dizajner i živi u Farum, blizu Copenhagen u Danskoj i otprilike 700 km od Stockholm. Ja sumnjam da on je valjda živio u Ameriku par godine pa se ponovo vratio. Ranije sam čitao Model Railroader gdje on često piše. Mislim da on je isto član National Model Railroad Asssociation (NMRA). Ima on svoj home page, šaljem jedan link.

http://www.soeeborg.dk/hobbyeng.html
 

bnsf

Član foruma
Bravo Coppaz on je živio jedno vrijeme u Ameriki i piše za Model Railroader i ima dosta knjiga serije How to.I ja imam neke njegove knjige koje su mi pomogle. :palci_gore:
 

Coppaz

Član foruma
Bilo je dugo vremena od kada sam pisao nešto novo u ovoj temi, ali čini mi se da nikad imam dovoljno vreme. U ormaru mi je ostalo još deo od moje kolekcije. Neke od tih slike sam možda pokazao ranije u drugim kontekstima, ali nadam se da vi ce onda da oprostite.

DSCN0868.jpg

Trix 22511 / DR Br V120, ep. 2

DSCN0864.jpg

Trix 22448 / DB Br V140, ep. 3


DSCN0872.jpg

Roco 43525 / DB Br 491, ep. 3


DSCN0642.jpg

Roco 63471 / CFL class 1600, ep. 3


Atlas_10000074_RIRS3_d.jpg

Atlas 10000074 / RI RS3, late 1950s


JecoA110_SJLitteraRa_a.jpg

Jeco A110 / SJ littera Ra, ep. 3a


SSJOV661_148_c.jpg

Slavko J. / JŽ 661-148, ep. 4


DSCN6081_zps42ed07ac.jpg

MoKo 229012 / JŽ 643-042, ep. 3


MoKo 643-042 i 661 iz Slavka sam kupio uz pomoć od dobrih prijatelja. Bez njih, valjda ne bi uspeo da ih pronađem.
 

Damir

 
Osoblje foruma
V 120/140 Trix :naklon: moji favoriti. Teško ih je pronaći na e-bay u DC varijanti,ali kad ih ima okidaju cjenom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh