damir661 - HO kolekcija

damir661

Veteran foruma
Pa sa njom i treba da se poklapa, hteo sam da kazem da ta nijansa nije ista na Tilligu i na ACMEu, da je na Tilligu vise nekako matirana
 

Pejc

Veteran foruma
Modeli fenomenalni, samo bih te zamolio da staviš neki beo papir ispred i iza modela za fotografisanje ;)
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Apsolutno se slažem, nikad ih nisam vidio uživo ali nabavio sam Avalu Acme set i dodatni vagon od Tiliga
 

damir661

Veteran foruma
Po meni, JŽ "papagaji" su jedna od najlepših šema farbanja vagona. Isto ne mogu da kažem za ŽS "sivi dom" šemu.
Ja mogu da kažem za "sivi dom" šemu, da je jedna od najgorih u istoriji železnice.:glup:palac_dolje:
Ali plava na spavaćima, i to sa još nekada "KSR" logom :ljubavslinim:
 

damir661

Veteran foruma
zimski 290 Akropolis negde izmedju Skoplja i Lapova
IMG_5480 - Copy.JPG

661-125 Slavko Jovanović
1. JŽ-Lb Bl Kosovo Polje-Ljlubljana (ACME 52820)
2. JŽ-Lb ABl Kosovo Polje-Minhen (ACME 52800)
3. JŽ-Lb Bl Skoplje-Minhen (ACME 55061b)
4. DB BDms Atina-Minhen (Roco 44749)
5. DB ABm Atina-Minhen (Roco 44748)
6. OSE Bcm Atina-Minhen (ACME 55090c)
7. JŽ-Zg Bcl Atina-Minhen (ACME 55060c)
8. JŽ-Bd Atina-Beograd (ACME 55060b)
 

damir661

Veteran foruma
Npr 1988./1989.

Inače se ozbiljno premišljam da papučarima odstranim onaj priključak za vodu, baš smeta pri vožnji, još ako su neke starije šine
 

damir661

Veteran foruma
Posle dužeg vremena konačno jedan teretni vagon.:)

Sveže izašli Roco 67276 D-DB Tads-y (epVI).
Model nije loš, novi alat, dobro sam se namučio dok sam i ovo malo dodatnih delova postavio, jer su mesta za ogradice na nekim mestima i puna (nema rupe), a ogradice pipave užasno. Uspeo sam da napravim da mu se otvora krov.
IMG_5495.JPG
IMG_5497.JPG

RIV 21 za četvorosovinska kola, hm,hm Roco:fp: trebao bi biti valjda RIV31
IMG_5493.JPG
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
msilim da i adi to riješava ako ti je bliže
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh