Dear John kompozicija

prijevoz.hr

Član foruma
evo da se i ja malo uključim nakon dugo vremena.. ovak je to bilo.. nedavno mi je bio ročkas.. i kako nam je to već običaj u uredu, skupili kolege lovu i pitali me što bi ja htio da mi kupe.. ja sam naravno poželio nešto 1:87 iz Mullera.. i tako ode tajnica u shopping i nazove me iz Mullera: "a kaj da ja sad od svega ovog uzmem".. ja reko, bilo šta od John Deera, mislim si imam već par John traktora, pa još nešto ne bude loše sjelo u kolekciju.. i dođe tajnica (prvo me izljubila :crvenilo:) i donese sve moguće kaj je našla od John Deera.. i tako mi je sinulo da bi mogao složiti zanimljivu kompoziciju.. nazvao sam ju kako već i piše u naslovu.. za sada imam 4 vagona, moram si ih nabaviti još barem 4 da bi sve strojeve natovario na vlak.. naravno, ne bi ja to baš samo ovako nabacao na vagone, nego sam stavio klocne (šibice) i povezao ih gurtnama (izvukao iz mreže za knauf).. za sada sam ih tri složio.. ostatak stiže nakon burze u austriji.. a sve bude gotovo (nadam se) do našeg susreta 27.11..

evo kaj imam za sada:
1. kombajn + veliki traktor za plug - stavljene klocne, treba još gurtne
2. plug - gotovo
3. 2 x mali traktori - gotovo
4. 2 x mali traktori - nije ni započeto
 

Attachments

  • IMG_8753.jpg
    IMG_8753.jpg
    259.1 KB · Pregleda: 209
  • IMG_8743-2.jpg
    IMG_8743-2.jpg
    425.9 KB · Pregleda: 211
  • IMG_8748-2.jpg
    IMG_8748-2.jpg
    377.3 KB · Pregleda: 210
  • IMG_8749-2.jpg
    IMG_8749-2.jpg
    363.4 KB · Pregleda: 211
  • IMG_8752-2.jpg
    IMG_8752-2.jpg
    384.4 KB · Pregleda: 207
  • IMG_8754-2.jpg
    IMG_8754-2.jpg
    337 KB · Pregleda: 208
  • IMG_8758-2.jpg
    IMG_8758-2.jpg
    371.4 KB · Pregleda: 176

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ajme!, Kod s dieselom ispod kontaktnog voda...cccc, svetogrđe... >:x)>

Šalu na stranu, dobro odrađen posel, dobra ideja.
 
A

Anonymous

Guest
mucho sehr gut :D

Imam i ja nekaj slično, ali nije dragi đon! Bude li to of topik ako stavim :crvenilo: ?
 

prijevoz.hr

Član foruma
nightrain kaže:
mucho sehr gut :D

Imam i ja nekaj slično, ali nije dragi đon! Bude li to of topik ako stavim :crvenilo: ?

ne znam jel pitanje za mene ili za admina, ali ja nemam niš protiv.. dapače.. jedva čekam..
 
A

Anonymous

Guest
za tebe, tvoja tema pa da ti ju ne kvarim...bit će slikice :D
 

prijevoz.hr

Član foruma
ma kakvo kvarenje "moje teme".. sve je to super za vidit.. sam ti objavi fotke.. hmm.. a da preimenujem temu u "Vlakovi koji prevoze poljoprivredne strojeve" ili "Poljoprivreda i željeznice" ili "Kak bi Čobanković i Kalmeta bili ponosni"?!
 
A

Anonymous

Guest
Evo ga...
dsc05142resize.jpg


dsc05143resize.jpg


dsc05145resize.jpg


dsc05146resize.jpg


dsc05147resize.jpg
 

prijevoz.hr

Član foruma
men' to super.. vidim da si ih stavljao na ove vagone za prijevoz kontejnera koji nemaju ravnu podnicu.. jel znaš jel to može tako u stvarnosti?!.. nisam ja neki koji pati na "stvarno-nestvarno", meni je samo važno da mi se sviđa, ali me zanima.. e, jel znaš da je napravljena elektra nekakvu farbanu u Claas boje?!.. koliko vidim na net-u, Trix ju ima.. fora bi bilo na ovu tvoju kompoziciju zakačiti još takvu loksu..
 
A

Anonymous

Guest
Ah, imam i ja nekoliko tih "ala" Kbs vagona, no niti jedan traktor sa zadnjim kotačima nije mogao ući u vagon. Ovo za Lgs i Sgns nisam siguran da baš prevoze traktore, no to mi je jedino preostalo, a obećao sam slike :crvenilo: :crvenilo:



Evo Class
 

Attachments

  • t4_26553.jpg
    t4_26553.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 102

Thommo

 
Osoblje foruma
Kao pasioniranom ljubitelju "kompozicija s razlogom", obje vaše ideje su mi baš :palac_gore: :palac_gore:

Još kad bi bilo malo detalja: koji proizvođači vagona, polj. strojeva... :zvizdi:

;)
 
A

Anonymous

Guest
Ma može ;)

Taurus Piko , Lgs Piko, Sgns Fleischmann, I sva poljoprivreda je Siku iz Mullera.
 

NClight

Hybernated
E, to je kompozicija! ideja i izvedba za 5 ...
Mala primjedba (za obojicu) bi išla u smjeru samog tereta na vagonima, koji malko iskače iz slobodnog profila... nisam ziher da bi se traktori prevozili sa montiranim debelim ili duplim gumama :hmmm
Većina takve glomazne opreme se prevozi u polu-rastavljenom stanju (tako je i konstruirana) pa bi recimo i onaj kombajn najvjerojatnije bio prevezen u dva-tri dijela.
Uz ovakvu pošiljku dobro bi došle i drvene kutije sa dijelovima i palete... naravno, s logom proizvođača traktora ;)
Ako baš hoćete picajzlirati, provjerite dali bi vagoni u stvarnosti mogli voziti takav teret ;) Za ne-rastavljeni kombajn bi možda bio primjereniji niski vagon ili neki od specijalaca sa spuštenim podom npr. možda ovako nešto (ili u tom stilu):


I meni ostalo nešto traktorčića od Wikinga i Herpe... za HŽ kompoziciju, jednoga dana ;) >:)
 

Attachments

  • Mtx_15177.jpg
    Mtx_15177.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 105

prijevoz.hr

Član foruma
evo kolega NClight.. poslušao sam te.. fala na savjetu.. evo filmić sa X. susreta KŽMZ-a sa mojom cijelom Dear John kompozicijom..

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh