Depoi / lokshupe / garaze - samogradnja i gotovi modeli

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Evo još par slika :palac_gore:
 

Attachments

  • 4c9b2_3f2e.jpg
    4c9b2_3f2e.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 77
  • 4c9bc_627a.jpg
    4c9bc_627a.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 74
  • 4c9bc_627a.jpg
    4c9bc_627a.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 74
  • 4c9ba_10ef.jpg
    4c9ba_10ef.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 75
  • 4b198_097d.jpg
    4b198_097d.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 75
A

Anonymous

Guest
Re: Loko radionica iz stirena.

Najvjerojatnije je zahvaljujuci ova dva specijalna instrumenta sve tako ravno :D :D

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=12939&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=12939&t=1</a>


...a sad mi reci bnsf, sta je to uz tracnicu na ovoj fotki . donji desni kut ??? Ako je nesto vazno , moze makro ????

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=13047&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=13047&t=1</a>



Hvala, ali si ipak idem izmjeriti tlak :D :D :D :D
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

piccolo kaže:
Najvjerojatnije je zahvaljujuci ova dva specijalna instrumenta sve tako ravno :D :D

Da to su najbolji instrumenti,ti su iz aluminija pa sad od njih pravi silose za žito,sljediće koja fotka i od toga :D
 
A

Anonymous

Guest
Re: Loko radionica iz stirena.

bnsf kaže:
piccolo kaže:
Najvjerojatnije je zahvaljujuci ova dva specijalna instrumenta sve tako ravno :D :D

Da to su najbolji instrumenti,ti su iz aluminija pa sad od njih pravi silose za žito,sljediće koja fotka i od toga :D

Meni se ucinilo da su od stakla, okrugli, imaju neko grlo, kad su novi imaju cep koji se prije upotrebe otvori..... :D :D
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Evo još jednu dodajem isto od kolege Shawna ta radionica je Walthers-ov cornerstone kit.
 

Attachments

  • 80004.jpg
    80004.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 121
  • 80000.jpg
    80000.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 123
  • 79996.jpg
    79996.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 122
  • 79992.jpg
    79992.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 120
  • 79631.jpg
    79631.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 121

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Evo mali update u izradi je još jedna radionica sa više prostora i mjestom za mijenjanje trakcijskih motora i mašinom neznam pravog izraza amerikanci kažu wheele lathe
 

Attachments

  • 50d17_a12a.jpg
    50d17_a12a.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 75
  • 5032b_6590.jpg
    5032b_6590.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 74
  • 5084a_5e90.jpg
    5084a_5e90.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 75
  • 5019b_7805.jpg
    5019b_7805.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 76
  • 5019d_5f5a.jpg
    5019d_5f5a.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 75
A

Anonymous

Guest
Re: Loko radionica iz stirena.

C C C C C HM, ma kad gledam tu tvoju halu i ja bi na Americu :D ma salim se ali hala je predivna. Moze mali prijedlog ? Na nekoj D maketi covjek gradi pilanu i gradiliste mu puno radnika. Daj i ti stavi kojega tako da ispada da John, Mike and Steve grade halu a ne ti - bnsf :D (mislim, ako ti se da)
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Piccolo ja bi ali to nije moja hala :( To je hala prijatelja iz Riverside CA. :D
 
A

Anonymous

Guest
Re: Loko radionica iz stirena.

Eh da, sad ja to vidio. Pa onda ovako - prijatelj ti ima najboljeg prijatelja. Tebi se svakako treba nakloniti na fantasticnom radu.
Jos jednom FENOMENALNO :palci_gore:
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Molim malo pomoći kako se kaže ovoj mašini egelski je whele lathe :crvenilo:
 

Attachments

  • 501b3_86c2.jpg
    501b3_86c2.jpg
    23.5 KB · Pregleda: 37

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

piccolo kaže:
Eh da, sad ja to vidio. Pa onda ovako - prijatelj ti ima najboljeg prijatelja. Tebi se svakako treba nakloniti na fantasticnom radu.
Jos jednom FENOMENALNO :palci_gore:

Piccolo možda mi i uspije tvoja ideja sad kad pravi novu radionu sam u dogovoru za onu prvu koju je napravio LOL
 

Vladimir S.

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Probaj pitati na zeljeznice.net. Ekipa iz Gredelja bi to mogla/trebala znati.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Loko radionica iz stirena.

bnsf kaže:
Molim malo pomoći kako se kaže ovoj mašini egelski je whele lathe :crvenilo:

Evo mene koji nemam blage veze sa engleskim.....
Whele = tocak
Lathe = tokarski stroj

...ali za sigurnost pitam ja jednoga koji bas radi na ili u blizini toga. Ne, ne radi u Gredelju vec u HZ. On je misljenja da je to makina za fino tokarenje. Kod panicnog kocenje ili iz nekog drugog razloga kotac dobije jednu malu ravnu povrsinu koja se dobro cuje a i negativno djeluje na ostatak tehnike. Tu malu neravninu istokare na tom stroju - misljenje je covjeka kojeg sam pitao a i moje osobno. Obzirom da nisam 100 % uzmi sve to sa malo soli i bibera :D :D
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Hvala picolo :D znam čemu služi i šta se sa njim radi ali nisam znao kako da prevedem pa sam mislio,da ima koje dolučeno ime ili nadimak >:)
 
A

Anonymous

Guest
Re: Loko radionica iz stirena.

Ma i bio sam sigutran da sve to znas. Ali mojim ne strucnim komentarom htio sam te navesti na zakljucak "aha, to je "drebang"" iako mi se sve vise cini da i nije tako jednostavno. No drago mi je da si to spomenuo tako da sad imam jos jednu stvar koja ce trositi moje vijuge. Prva je povezne stangice kod parnjaca njene osovine pogonskih tockova, njeni lezajevi, cilindri. Gdje oni imaju "lufta". Koga god sam o tome pitao i koliko god da je bilo upitanih dobivao sam uvjek razlicite odgovore.
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Nastavljam sa ''drebang''-om :D
 

Attachments

  • 5046d_8c49.jpg
    5046d_8c49.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 88
  • 50475_a8dd.jpg
    50475_a8dd.jpg
    56 KB · Pregleda: 87
  • 50477_3031.jpg
    50477_3031.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 88
  • 50479_b683.jpg
    50479_b683.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 87
  • 50477_3031.jpg
    50477_3031.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 83

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

bnsf kaže:
Molim malo pomoći kako se kaže ovoj mašini egelski je whele lathe :crvenilo:

Na hrvatski bi se Wheel lathe prevelo Tokarilica za kotače. Slovenski ne znam! ;)

Ovo što piccolo spominje anglo-sasi zovu "Flat spot", nastaje kod blokiranja kotača pri kočenju. Naši strojovođe isto imaju izraz za taj "uspješni" manevar, ali se ne mogu sjetititi... Možda "podvesti osovinu"...?
 

bnsf

Član foruma
Re: Loko radionica iz stirena.

Ja mislim da je na Slovenski priijevod najbliže stružnica nek me mmatija ispravi ako nije :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh