Digitalni sklopovi za samogradnju.

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
evo vidim da se "merklinaški" dio opet malo zamrznul pa da onda otvorim jenu novu temu.
Pošto mi izgleda da ipak ima dosta ljudi koji polako prelaze na digital i pri tom ih vjerojatno svako malo "zasvrbi" novčanik pri kupnji raznih komponenti, evo odlučil sam ovdje postavit prikaze i opise nekoliko sklopova za digitalno upravljanje u verziji "samogradnja".

Napominjem da, svi prikazani sklopovi nisu moje "autorsko djelo" (za to sam pre bedast) već su svojevremeno skinuti sa sada, na žalost, nepostojeće stranice "Moba-digital", ali su svi sklopovi od strane moje malenkosti već uspješno napravljeni i provjereni (dakle tko se eventualno odlući na samogradnju sigurno se ne upušta u izradu "mačka u vreći" (ak sam ja lajbek uspio onda ćete i vi)
Svi izvorni tekstovi su prevedeni na Hrvatski i postavljeni u privitku kao Wordov dokument. (da ovdje pišem čitave tekstove bili bi predugački i nepregledni).

Prvi prikazani sklop je S88-N kontaktni modul koj se naravno može koristiti i za DCC a dalje
(ovih dana) slijede; DIGI centrala (MM), skretnički dekoder (MM), booster (2,5A MM), dekoder za uključivanje i isključivanje potrošača (MM), modul zauzeća (MM/DCC) HSI (kopija LDT-a) i "kočiono/zaustavni modul (MM)

Nažalost nema baš puno toga kaj se da koristit i za DCC jer to nisam radil. (nije mi trebalo al ne znaći da neće)

I za kraj, svima koji se odluće nešto od ovoga iskoristit (i uštedit koji €€€) puno uspjeha u radu a za HEX datoteke za programiranje PIC-a (tamo gdje su navedene) molim PP pa ću je poslat.
 

Attachments

  • S88N.doc
    445 KB · Pregleda: 112

robogovi4

Poznati forumaš
Evo, kao što sam gore najavio ovdje u privitku je opis Boostera izlazne snage 2,5A za Merklin/motorola format.
 

Attachments

  • MM BOOST.doc
    433.5 KB · Pregleda: 93

robogovi4

Poznati forumaš
Pa još jedan dio, ovaj put upotrebljiv i za DCC.
Modul zauzeća pruge.
 

Attachments

  • MODUL ZAUZEĆA PRUGE.doc
    673 KB · Pregleda: 100

robogovi4

Poznati forumaš
Pa evo još jednog nastavka;
Skretnički dekoder.
 

Attachments

  • SKRETNIČKI DEKODER.doc
    311.5 KB · Pregleda: 101

robogovi4

Poznati forumaš
Evo i "glavnog" sklopa;
DIGISYS centrala.

I još jedna napomena; od sada sve HEX datoteke potrebne za programiranje kontrolera (u kojim sklopovima postoje) možete naći u dijelu foruma "skrivena stanica" u mapi Hex datoteke.
 

Attachments

  • DIGISYS CENTRALA.doc
    1.4 MB · Pregleda: 80

robogovi4

Poznati forumaš
Nakon malo pauze (neće taj "snješko" zadrmat pa da imam više vremena), nevo nastavka:
Kočiono-zaustavni modul (MM protokol).
 

Attachments

  • kočiono-zaustavni modul.doc
    467.5 KB · Pregleda: 89

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh