Dimenzije raznih objekata uz prugu

Didy

 
Osoblje foruma
Uff, kako sam se namucio sa naslovom ove teme :D :D :cool: jer nista mi bolje nije padalo na pamet. Ako imate prijedloge za bolji naslov - pucajte ;)

Uglavnom, dok sam sada trazio informaciju o visni platformi na stanicama (posto se danas spremam da radim na tom dijelu) nasao sam ovaj PDF file sa popisom svih bitnijih dimenzija i odmaka od tracnica koje vam mogu zatrebati pri izradi makete.
Vjerovatno vecinu ovoga mozemo naci i u normama ali ovo mi je prakticno jer je sve na jednom mjestu.

Pa eto mozda jos nekome zatreba kao i meni
 

Attachments

  • Scale_Loading_Gauges.pdf
    170.1 KB · Pregleda: 141

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlicno.. takodje i ja treba da radim oko ovog dela pa ce mi posluziti!
Ako imas jos nesto ovako slicno sto se tice parametara ti izbaci posluzice..
 

mmatja

Poznati forumaš
Al ste zakomplikovali.... s:xx: Dečki, metar i kalkulator u ruke pa na teren!!! :citaj: Dobivene-izmjerene mjere podeliš sa 0,87 i to je to :citaj: Pa znate valjda onu pjesmu: Treba se gibat-gibat... :D
L.P.
 

NClight

Hybernated
Oprez!
Ovo što je Didy postavio vrijedi za Britanski prototip i modele!

Britanci imaju drugačije visine platformi (više platforme, uži i malko niži slobodni profil) ali i drugačije mjerilo: H0/OO je 1:76 (nije 1:87), britanski N=1:148 (europski/kontinentalni je 1:160).
Uglavnom, prema Didyevom PDF-u mogu proći oni koji rade britanski prototip... njima će pomoći, ostali će se zeznuti... dobrano >:)

Ukoliko želite "sve na jednom mjestu" onda MIBA specijale u ruke... tamo je sve nacrtano i objašnjeno (čak netrebate znati njemački :plaza: )
 

Davor

Veteran foruma
Da li neko zna čemu služe objekti kao na šemi koju sam nacrtao? Oni se dosta često viđaju po stanicama. Kolika je širina šina koje vode u te male objekte?
 

Attachments

  • pomocni objekat.JPG
    pomocni objekat.JPG
    10.3 KB · Pregleda: 97

Mon

 
Osoblje foruma
To su obicno kucice-garaze za cuvanje lakis siniskih dresina, bilo da su na rucna, na pedala ili sa motorcicem.
Sirina sina je potpuno ista sa normalnim kolosekom.

Evo fotke jedne takve dresine; muzejski primerak u sapcu poznatog fotografa "Teca sa Dunava".
 

Attachments

  • 33187802.jpg
    33187802.jpg
    178.5 KB · Pregleda: 208

vule

Poznati forumaš
ZG1252012002.jpg

od poznatog fotografa iz Podravine"vule-peski"
drezina u Đurđevcu
 

Davor

Veteran foruma
Evo kako to izgleda na brzaka skrojeno kod mene. :zvizdi:



Ostalo je da napravim vrata.

Sorry za kvalitet, slikano mobilnim. :crvenilo:
 

Attachments

  • pom objekat 1.jpg
    pom objekat 1.jpg
    20.3 KB · Pregleda: 151
  • pom objekat 2.jpg
    pom objekat 2.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 152
  • pom objekat 3.jpg
    pom objekat 3.jpg
    24.1 KB · Pregleda: 152

matt

Član foruma
Ima tko pobližu sliku samog obijekta i pružnog prilaza obijektu za spremanje derezine?
 

Davor

Veteran foruma
Matt evo pobliže kako to izgleda. Imam još par fotografija iz drugih uglova ali to je to.


A može i ovako


Hvala Malom Panti sa railserbia.net koji je na moju molbu poslikao objekte.
 

Attachments

  • Picture 117.jpg
    Picture 117.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 94
  • Picture 119.jpg
    Picture 119.jpg
    113.4 KB · Pregleda: 95
  • Picture 125.jpg
    Picture 125.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 93

1borna

Veteran foruma
Vježbanjem i strpljenjem! Najprije se posipa sitniji šoder pa doda malo krupnijeg, sve zmiksano u raznim bojama.....proba se
najprije na komadu papira ili daske (bez lijepljenja) da se vidi kakav miks boja treba napraviti..... *mudri*
(A i šine te pragovi se prije toga patiniraju)
 

Almir78

Član foruma
Ma da ja ne mislim jel to englez ili švabo, inč ili cm, lijepo metar u šake pa na stanicu. I sad naši željezničari u čudu. Šta li ovaj mjeri zgradu jel poludio? Pitaju: hoće li se to nešto renovirat? "Bog vas čuo" odgovorim. :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh