dimenzije tračnice

Bartos

Novi član
Pozdrav svima!

Čiisteći otpad u podrumu sa sinom naišao sam na jednu strau kutiju punu malih modela vlakova. Tu je i nekakav upravljački mehanizam,malo umjetno drveće, kućice, ma sve jedino što nedostaju tračnice,....ustvari ima jedan mali segmen koji je ostao sačuvan, e sad na osnovu tog dijela da li mi netko može pomoći kojem modelu pripadaju tračnice ( odnosno onoj vašoj kvalifikaciji koju nisam uspio do kraja proučit :crvenilo: ). Djeca me maltretiraju svakodnevno tako da bi bio vrlo zahvalan za pomoć i naravno da li i gdje se mogu kupiti takve tračnice.
Hvala svima i pozdrav!!!
32f61771.jpg

ae6664f5.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Pozdrav i dobrodošao na forum!

Mjeriti se treba unutarnji razmak među tračnicama. Ako je 9 mm, to je N mjerilo (1:160), 16.5 mm je HO, 1:87.

Malo egzotičnija mjerila su TT, 1:120 (12 mm razmak među šinama) i Z (1:220, 6mm razmak).

Ovo tvoje navjerojatnije je N mjerilo!
 

Bartos

Novi član
Woow Thommo ovo je zbilja bilo brzo hvala ti!!!!
E sad, gdje još u Hrvata ima N tračnica za nabaviti?

Hvala još jednom i pozdrav!
 

NClight

Hybernated
U hrvata po malim oglasima na forumima i kod Hobby-poina (vidi na forumu) povremeno - ako ima privatne ponude, inače je najbliže u Sloveniji i Austriji ili na ebay-u :mad::
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
heh, to je baš fora kad se tako netko javi da je na tavanu našao kutiju sa nekim modelima željeznice, ja kod sebe nikako da naletim na tako nešto, a pretražio sam tavan i uzduž i popreko, i ništa!!!! :fp:
 

fic

Član foruma
i ja sam isto pretražio tavan i ništa nisam našao :mad: :cry:
btw bartos najbliža trgovina ti je Moko u domžalama,jako velika ponuda >:finger:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh