Faller AMS

1borna

Veteran foruma
Najprije malo o povijesti....1963 godine Faller je predstavio svoj sistem auto piste u M 1:87, i to odmah
sa dosta elemenata za slaganje raznih oblika cesta.
fahr63.jpg

p4009.jpg
auto264.jpg
bild05.jpg
bild09.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Iz godine u godinu je bilo sve više modela autića kao i raznih dodataka. 1968 su predstavili i autopistu u N-u !
bild012.jpg
bild03.jpg
bild02.jpg
bild04.jpg
bild01.jpg
bild08.jpg
15.jpg
r01.jpg
r02.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Kraj se desio 1980 godine, interes kupaca je bio sve manji.....još se neko vrijeme radio terminal za kontejnere i utovarna rampa za automobile.
Ja sam pred nekoliko dana ponovo zaronio u svoj podrum i na svjetlo dana iznio svoje sačuvane autiće. Očistio sam sve, malo se poigrao, htio sam složiti nešto veće ali prebrzo je došla ponoć eda bi složio sve!
DSCN1209-001_zpsd7c46edd.jpg
DSCN1212-001_zps58b2593a.jpg
DSCN1213-001_zpsb12e1f9a.jpg
DSCN1214-001_zpsf363a4d8.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Blago cara Borne...:hahahaha: Ovo sam vidjeo po netu,ali nisam ni zamišljao da to posjeduješ.
To mi jednom pokažeš da vidim kako radi uživo,može?
 

1borna

Veteran foruma
Dogovoreno! Pa tko kome prije (nije tako teško za ponest i složiti).
Tko zna što se još krije u mome podrumu? (bit će još materijala uza godine pisanja i slikanja)
 

1borna

Veteran foruma
Jeste, samo nisu imali osim ravnog dijela i četvrtine zavoja ništa drugih elemenata, a autići su bili lošije kopije i slabije mehanike. Imam i od njih
ponešto preživjeloga....
 

1borna

Veteran foruma
To se pojavilo kasnije dok su radili za Auroru lohn poslove (kao i mnoge druge proizvode za razne poznate marke malih željeznica)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh