HŽ 2063 u H0 - HOT !!!

Joshka

Član foruma
Za sve zainteresirane cijena je 179 eura! Moja ce nositi oznake JZ 663-005 sa el. grijanjem! Ona je kompromis sa HZ varijantom! Da ne kompliciram, moja treba da bude gotova za 3 dana, pa isporuka dan/dva, pa slijede slike! Svi zainteresirani se mogu javiti i meni na pp! Usput, cijena za JZ 666 je 138 eura!
 

DB V100.1

Član foruma
mnogo novca,a za to ne dobijam nista,samo loš urađen model,
nije pripremljena za digitalizaciju,ima grube osovine mislim da nema svetlo ,to u današnje
vreme za te pare nemoze da prođe pa i da je jž ili hž.
model od gosp. Branka je na evropskom nivou i svaka čast. ;) ali su ukusi razliciti
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Jesu, ukusi su različiti i svatko će odlučiti za sebe.

No treba reći da Slavko nije imao na raspolaganju serijsku izradu u tvornici niti kompjutersku pripremu, već smo svoje ruke i ruke svojih prijatelja. To je ručni rad i on ima svoju cijenu. Ja imam njegovu 1061 (Kennedy) i zasigurno su se neke stvari mogle bolje odraditi, ali ja sam spremno izdvojio novce za nju i nije mi žao niti Eura, bez obzira koliko ne-savršena bila.
Ja ju nisam znao napraviti i dobavio sam je tamo gdje je ima i po toj cijeni kakva jest.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kojote, 1061 je žutka ili..? Kenedy je JŽ 661 odnosno HŽ 2061 ili nešto tako...?
Inaće i ja sam kupio 661 od majstora Slavka i baš je lijepa iako ima pufere nešto podignute. Slažem se da naljepnice baš nisu neke super kvalitete ali ipak vrijedi taj Kenedi tih 180 EUR! Ako čita ovaj forum ja mu mogu reči samo svaka čast za lijep model!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Wile E Coyote kaže:
Jesu, ukusi su različiti i svatko će odlučiti za sebe.

No treba reći da Slavko nije imao na raspolaganju serijsku izradu u tvornici niti kompjutersku pripremu, već smo svoje ruke i ruke svojih prijatelja. To je ručni rad i on ima svoju cijenu. Ja imam njegovu 1061 (Kennedy) i zasigurno su se neke stvari mogle bolje odraditi, ali ja sam spremno izdvojio novce za nju i nije mi žao niti Eura, bez obzira koliko ne-savršena bila.
Ja ju nisam znao napraviti i dobavio sam je tamo gdje je ima i po toj cijeni kakva jest.


Wile prijatelju jesi siguran za 1061 :?: :?: Ako ih gospodin Slavko radi i ja bih kupio :hmmm

H_1061_series_locomotive_04_.jpg
 

colicdusan325

Novi član
Postovanje svima.tacno je da su ukusi razliciti,tacno da svako trazi sebi nesto najbolje,tako ja dobih prvi odlivak[pre godinu dana]od lokomotive serije 2063[663],ofarbah ga ,stavi nalepnice i sada ona zauzima posebno mesto na mojoj polici.radi se o lokomotivi serije 663-014.rad mog kolege i dugogodisnjeg prijatelja Slavka Jovanovica.ovo sada sto izlazi iz majstorske radionice je mnogo bolje[ima osvetljenje ,uradjena kabina sa komandama,bolji dekali ijos ponesto]od moje 663-014 ,ali verujte da nepostoji cena ,za koju bi je dao.Zahvaljujuci tom istom Slavku Jovanovicu,njegovim sugestijama,kao i nekim delovima koje mi je ustupio,ja sam sebi ,ali samo sebi uspeo napraviti kolekciju lokomotiva ,koje mozda nece naici na dopadanje,ali ja tu ne mogu,niti zelim bilo kome sta sugerisati.Moje ruku delo zahvaljujuci tom velikom majstoru,pored njegove lokomotive serije 661-242,663-014 su 661-315.661-414,661-118[podserija 500],664-020,664-101,645-032,kao i potpuna rekonstrukcija lokomotiva serije 642,643 i 662.ko zeli pogledati rail serbija,jz modeli-jedna zanimljiva polica u beogradu.
 

Davor

Veteran foruma
Pre nego sto pogledate kolekciju Dusana Colica NAPOMENA: OSOBE OSETLJIVOG ZDRAVLJA NE BI TREBALO DA SE IZLAZU DUGOTRAJNOM GLEDANJU jer je prizor :ljubav :palci_gore: :naklon:
 

Mon

 
Osoblje foruma
colicdusan325 kaže:
...ja sam sebi ,ali samo sebi uspeo napraviti kolekciju lokomotiva ,koje mozda nece naici na dopadanje,ali ja tu ne mogu,niti zelim bilo kome sta sugerisati....

Ovakva kolekcija je duzna najvecem postovanju! :naklon:

Dusane, dali bi mogao da nas pocastis fotografijama svojih modela i ovde, na "Male zeljeznice"
naravno, u posebnoj temi?

Bila bi to prava poslastica za sve nas!
:palac_gore:

Inace, krenusmo u blagi OT... :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
DB V100.1 kaže:
mnogo novca,a za to ne dobijam nista,samo loš urađen model,
nije pripremljena za digitalizaciju,ima grube osovine mislim da nema svetlo ,to u današnje
vreme za te pare nemoze da prođe pa i da je jž ili hž.
model od gosp. Branka je na evropskom nivou i svaka čast. ;) ali su ukusi razliciti
@ DB V100.1

Ovakvo omalovažavanje tuđeg truda je u najmanju ruku vrlo nepristojno, i neće biti dobrodošlo na forumu!
Molim da se na to pripazi!

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali s argumentima. Ili još bolje - da nam se svima pokaže kako se to može napraviti bolje/jeftinije! :zvizdi:
Usporedbe s tvorničkim modelima koji se rade u stotinama primjeraka zaista nisu na mjestu.

A cijena - kome se ne sviđa, ne mora kupiti. Ja je neću kupiti, ali mi ne pada na pamet pljuvati po tuđem radu.
 

DB V100.1

Član foruma
ok,izgleda da se nesme reci misljenje koje se razlikuje od drugih,
ja nisam pljuvao po Slavkovim modelima niti omalovazavao njegov rad nego
sam rekao da za te novce nije dobar kvalitet i imao sam 3njegove lokomotive
pa sam bio srecan da sam ih prodao ,necu vam vise kvariti idilu pozz
 

wiggum

Veteran foruma
Stao bi u obranu kolege DB V100.1 jer dok smo mi rastavljali ACME-ove modele do najsitnijeg, bitnog i nebitnog, detalja rasprava je bila prihvaćena, tako da ovu njegovu konstataciju netreba zabraniti jer je argumentirao što nije dobro. Da je mogel staviti sliku modela, mogel je, ali dobro.

Ja sam vidio 661 i mogu reći da je model odličan! Kvaliteta izrade me iznenadila i ponukala na razmišljanje da i ja nabavim jedan model. Naravno, dekali su neka druga priča i nebi kvario ukupnu ocjenu dekalima.

da je 180 EUR dosta novaca, je, i sam sam već napisao i obrazložio u jednoj temi zašto
da nije pripremljen za digitalizaciju -nije
nema svijetlo - (očito onda nema, ne znam)

i još da dodam- da je pogon mehano- je

ako su činjenice grijeh, onda sam i ja u grijehu, ko i pol forumaša.


ponavljam još jednom, meni je model odlično izgledao, ali da ima mana, ima. Ali trenutno nema boljih modela od tih, a i sumnjam da će ikad biti, tako da pohvala na trudu i svemu jer ipak je to ručni rad!
 

matija

Član foruma
Svaka čast kolega wiggum. Nije uvek svejedno kako se kaže nešto. Vas dvojica ste rekli isto, ali za razliku od kolege DB V100.1, ovo je kulturno i civilizacijsko zapažanje. Dakle i ako kažemo istu stvar nije svejedno kako to kažemo. To je bit onoga za šta se ja zalažem od samog početka. :palac_gore:
 

damir661

Veteran foruma
Strpite se barem da sačekate prve slike modela i iskustva njihovih prvih vlasnika, pa ćemo onda u detalje.
Slavko je dosta radio na poboljšanju nekih detalja osvetljenja, izrade dekala, enterijera itd.

Slažem se da Mehano motori nisu baš reprezentativni, posebno kada se uporedi sa cenom modela, ali zamislite koliko bi onda koštao taj model kada bi se u njega ugradio neki bolji motor i sl.

Na kraju cu reći, kada Roco, Fleischman, ACME ili bilo ko od renomiranih proizvodjača modela bude uradio neku JŽ lokomotivu bilo 661,663,441,01 svejedno, neka mi se jave, a do tada ostaje da se zadovoljavamo Slavkovim modelima, koji uopšte nisu za potcenjivanje :zvizdi:
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Strpite se barem da sacekate prve slike modela i iskustva nihovih prvih vlasnika, pa cemo onda u detalje.
Slavko je dosta radio na poboljsanju nekih detalja osvetljenja, izrade dekala, enterijera itd.

Slazem se da Mehano motori nisu bas reprezentativni, posebno kada se uporedi sa cenom modela, ali zamislite koliko bi onda kostao taj model kada bi se u njega ugradio neki bolji motor i sl.

Na kraju cu reci, kada Roco, Fleischman, ACME ili bilo ko od renomiranih lokomotiva bude uradio neku JZ lokomotivu bilo 661,663,441,01 svejdno, neka mi se jave :zvizdi:

Pa već imaš Moko 642/643 a uskoro i ACME 342.
 

damir661

Veteran foruma
nik kaže:
damir661 kaže:
Strpite se barem da sacekate prve slike modela i iskustva nihovih prvih vlasnika, pa cemo onda u detalje.
Slavko je dosta radio na poboljsanju nekih detalja osvetljenja, izrade dekala, enterijera itd.

Slazem se da Mehano motori nisu bas reprezentativni, posebno kada se uporedi sa cenom modela, ali zamislite koliko bi onda kostao taj model kada bi se u njega ugradio neki bolji motor i sl.

Na kraju cu reci, kada Roco, Fleischman, ACME ili bilo ko od renomiranih lokomotiva bude uradio neku JZ lokomotivu bilo 661,663,441,01 svejdno, neka mi se jave :zvizdi:

Pa već imaš Moko 642/643 a uskoro i ACME 342.

Priznajem samo 342. 642,643 su modeli uradjeni, na bazi već nekih postojećih, uz normlano profesionalniji pristup prepravci, g Branku svaka čast na tome, ali neka se potrude kao ACME u razvoj sasvim novog kalupa itd.
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Priznajem samo 342. 642,643 su modeli uradjeni, na bazi već nekih postojećih, uz normlano profesionalniji pristup prepravci, g Branku svaka čast na tome, ali neka se potrude kao ACME u razvoj sasvim novog kalupa itd.

A na bazi čega su to napravljene 642/643? Osim motora i rasvjete u njima nema ništa što dijele sa bilo čim drugim. :??:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
DB V100.1 kaže:
ok,izgleda da se nesme reci misljenje koje se razlikuje od drugih
kako se ne bi smjelo, upravo na ovom forumu stalno imamo suprotstavljene stavove oko kojih se vrte različiti argumenti...
DB V100.1 kaže:
ja nisam pljuvao po Slavkovim modelima niti omalovazavao njegov rad nego
DB V100.1 kaže:
mnogo novca,a za to ne dobijam nista,samo loš urađen model,
Ne znam kako bih ove tvoje riječi drugačije okarakterizirao, poglavio boldani dio...
DB V100.1 kaže:
mislim da nema svetlo
Misliš ili znaš?
DB V100.1 kaže:
i imao sam 3njegove lokomotive pa sam bio srecan da sam ih prodao
Ajde hvala Bogu da ti se posrećilo....
A kako to da već na prvoj kupljenoj nisi vidio da ne valja?

Oh, by the way, fala Sky, uistinu sam mislio na 2061 a ne na 1061. Lapsus Calami...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh