hyperion H0 vozni park

Killer9990

Poznati forumaš
Herceg kaže:
i tako otprilike
s nekim kompletom koji može dobro težine nosit dovoljno je jedan dio ruke "balanser" i alat...na nekim bližim relacijama da se sve ne rastavlja eventualno skinut gusjenice s lancima..[/quote]

Pa ne bih se baš složio u potpunosti jer ovosi o puno stvari, ali najviše o tome što se prevozi jer nije isto prevoziti radni stoj od npr. 60 tona ili 200 tona ili 600 tona ili 1000 tona !
Također nije isto da li ga se prevozi po sjeveru Kanade, pustinjama Nevade, urbanim gradom New York ili negdje drugdje jer sami gabariti tereta koji će se prevozizi ovise o širini ulica, visini nadvožnjaka/podvožnjaka, dimenzijama tunela,..... i još puuuno toga !
 

Herceg

Član foruma
Killer9990 kaže:
Herceg kaže:
i tako otprilike
s nekim kompletom koji može dobro težine nosit dovoljno je jedan dio ruke "balanser" i alat...na nekim bližim relacijama da se sve ne rastavlja eventualno skinut gusjenice s lancima..

Pa ne bih se baš složio u potpunosti jer ovosi o puno stvari, ali najviše o tome što se prevozi jer nije isto prevoziti radni stoj od npr. 60 tona ili 200 tona ili 600 tona ili 1000 tona !
Također nije isto da li ga se prevozi po sjeveru Kanade, pustinjama Nevade, urbanim gradom New York ili negdje drugdje jer sami gabariti tereta koji će se prevozizi ovise o širini ulica, visini nadvožnjaka/podvožnjaka, dimenzijama tunela,..... i još puuuno toga ![/quote]
ja sam mislio na hr bio sam bio prisutan kad je se vozio sličan bager kroz grad-autoputem.......
 

Killer9990

Poznati forumaš
Nije tajna gdje sam našao ali doista ne znam, tj. ne sjećam se ! Bio sam ''guglao'' nešto i slučajno našao, pa sam si odmah spremio u svoju veliku arhivu !
:andjel:
 

Killer9990

Poznati forumaš
U biti možeš pokušati naći ovaj Herpin model na linkovima:

http://www.herpa.de/collect/(S(orn33ffzofibkvvle0dk5v45))/hitlist.aspx?lang=en-GB&collection=Cars&thumb=1&express=1&maxRecords=20&sk_hersteller_e=MAN ,

http://www.herpa.de/collect/(S(y55hk155qqp2uxmcnr51dmjx))/hitlist.aspx?lang=en-GB&collection=Cars&thumb=1&express=1&maxRecords=20&sk_serie_e=Heavy%20duty

Pa ako & kada ga nađeš, ukucati u google ''herpa + 6znamenkastu šifru modela'' pa odabrati pretraživanje slika , ili pokušati naći po modelu radnoga stroja (Kibri) Komatsu 11454 i također pretraživati slike !
 

Killer9990

Poznati forumaš
Ova Herpina kompozicija je negdje između 35 i 45 eura (ovisno gdje je nađeš), prateće vozilo je nekih 15 do 20 eurića, a radni stroje je novi oko 40 eura nesastavljen.
A ja sam vidio rabljeni taj radni stroj i koštao je nekih 25 eura
 

Killer9990

Poznati forumaš
Herpina kompozicija jest u biti:

Herpa 147460 MAN E 2000 low-boy semitrailer "Max Wild"

(samo što su izokrenuti segmenti sa 2 i 3 osovine pa su samo na 1 strani, a ne na obje kao uoriginalu)

Prateće vozilo nisam mogao naći ali je i ovo dobro, pa čak i bolje:

Herpa 045346 Mercedes-Benz Sprinter BF3 "Max Wild"

A radni stroj od Kibria jest:

http://www.ebay.com/itm/1-87-Kibri-1145 ... 0719925450

http://www.ebay.de/itm/Kibri-H0-11454-K ... 0200752737

A rabljenog imate u jednom od 3 dućana - Brekina shop, DS models ili Modellbahn Paradies Erftstadt

potražite malo ako vas zanima !

:D
 

Killer9990

Poznati forumaš
Pa hajde neka ti bude ! Bar su se potrudili na pratećem vozilu staviti duple kotače
:D
Iako mi čudno izgleda prateće vozilo- kao da je hitna pomoć, jedinica specijalaca ili vozilo za prijevoz novca US style !
:D
 

hyperion

Veteran foruma
Jesi picajzla :razz: A možda im treba tako veliko prateće vozilo zbog opreme, koju imaju sa sobom (prometni znakovi, konusi, zaporke, alat itd.)
 

Killer9990

Poznati forumaš
Ma nisam picajzla !
ne-ne
Samo napominjem !
;)

Ali dobro za 279 kuna u hrvatskoj , odnosno ''ne znam koliko'' u sloveniji i ne možeš očekivati više !
A s druge strane od herpe bi dobio isto za barem 500+ kuna !
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh