JŽ 642/643 MOKO

Koje bojanje/oznake 642/643 su vam zanimljive?

  • JŽ - Jugoslavenske ž.

    Votes: 20 66.7%
  • HŽ - Hrvatske ž.

    Votes: 12 40.0%
  • ŽS - Ž. Srbije

    Votes: 5 16.7%
  • ŽFBH - Ž. Federacije BiH

    Votes: 3 10.0%
  • MŽ - makedonske Ž.

    Votes: 2 6.7%

  • Total voters
    30
  • Poll closed .

Železničar

Poznati forumaš
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

Ne sekiraj se ja sam svoju 663 vec pocrucio, treba da stigne zajedno sa 666 u februaru-martu. A u aprili jos dve 661 :D
Interesantno je da iz Hrvatske jedva ima narudzbina za 663, ima daleko vise potraznje iz drugih republika i van ex-YU.
Mada sad vec zalazimo u off-topic O.T.
 

milan

Član foruma
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

Mon kaže:
Bora Somborac kaže:
Steta sto ne prodaje gotove modele bez dekala, a da dekali ili jos bolje jetkovane plocice dolaze posebno po zelji kupca...
Oko ovoga se 100% slazem sa Borom.
Mislim da bi "goli" Brankov model sa moducnosti izbora oznaka bio interesantan vecem broju potencijalnih kupaca.

Malo čudno je tole vajino razmišljanje - zakaj pa naj bi bili modeli od Moko brez napisov ? da bi jih potem sami lepili ? in bi se sigurno našel kdo, ki bi jih slabo nalepil,a pa bi potem kritiziral proizvajalca.
Zakaj se ne vprašate, če bi Roco ali Piko, mogoče Fleischmann ali Trix naredil model in ga opremil z decali, da bi jih lepili vsak po svoje.
Model je tak kot je in kdo ga želi imet naj ga kupi, ostali pa jih glejte na slikah.

lp Milan
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

Pa i mnogi ih samo gledaju, ali od toga nemaju korist nit oni nit Branko. :zvizdi:
 

nik

Veteran foruma
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

milan kaže:
Mon kaže:
Oko ovoga se 100% slazem sa Borom.
Mislim da bi "goli" Brankov model sa moducnosti izbora oznaka bio interesantan vecem broju potencijalnih kupaca.

Malo čudno je tole vajino razmišljanje - zakaj pa naj bi bili modeli od Moko brez napisov ? da bi jih potem sami lepili ? in bi se sigurno našel kdo, ki bi jih slabo nalepil,a pa bi potem kritiziral proizvajalca.
Zakaj se ne vprašate, če bi Roco ali Piko, mogoče Fleischmann ali Trix naredil model in ga opremil z decali, da bi jih lepili vsak po svoje.
Model je tak kot je in kdo ga želi imet naj ga kupi, ostali pa jih glejte na slikah.

lp Milan

To amerikanci zovu 'painted, undecorated' i nije im čudno ni kada im to Roco napravi...

BTW mnogi bi htjeli JŽ 642 ili HŽ 2041 pa se mogu samo 'slikati'...
 

NClight

Hybernated
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

Fleischmann je godinama proizvodio (a mislim da još uvijek proizvodi barem u N-u) modele njemačkih parnih lokomotiva bez oznaka, sa setovima naljepnica koje su se mogle zaljepiti i pretvoriti njemačku lokomotivu u posljeratnu (reparacijske ili osvojene/ ostavljene nakon rata) francusku, poljsku, češku, austrijsku.
Na taj su način izbjegli troškove tiska i malih serija lokomotiva koje su zanimljive malom krugu ljudi.

No, siguran sam da je Branko razmišljao i o tome, no poslovna odluka nije uvijek jednostrana.

Ovako ostaje mjesta za prerađivače, prerade, kit varijante za detaljiranje i sl. Nije to topla voda već praksa u svim razvijenijim modelarskim društvima.
Da se netko ponudio odštancati pločice za konverziju, oglasio na forumu da radi prerade... eto posla za sve i svi sretni i zadovoljni... a uz to krajnji korisnik - modelar može tako dobiti/napraviti i unikatni model.
 

Železničar

Poznati forumaš
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

Uostalom, ako bi hteo da uradim recimo 642-154, ona mogu da kupio ovu SZ 642-187 (bese 187?) i da sam napravim dekale ili jetkovane plocice i da uradim modifikaciju.
No naravno da bi bilo lakse da se stancaju lokomotive bez natpisa i nekoliko razlicitih natpisa (koji ne kostaju skoro nista) i da kupac moze da kupi "golu" lokomotivu posebno i zeljeni broj posebno. Kao sto kaze NC time bi se izbeglo stancanje vise malih serija. Ja sam ubedjen da bi interesovanje bilo visestruko vece.
I Milane mi ne trazimo/ocekujemo od Branka da ovako nesto uradi, vec samo konstatujemo da je to jedna mogucnost. A sve ostalo prepustamo Branku, pa on nek (ne)radi kako misli da je najbolje.
Pozdrav,
Boris
 

matija

Član foruma
Re: JZ 643? - Roco 04158B RENFE

Brankova odluka da ovako radi je mislim sasvim OK. I ovako su "brojači zakovica" našli primedbe, a šta bi tek bilo u slučaju da mogu da se stave različite oznake, kada znamo da oblik prozora na kabinamaima barem tri-četiri vrste, pa raspored svetala i farova da ne govorim. Znači onome ko bi stavio oznaku od XY lokomotive nije bitno što ne odgovaraju(na primer) farovi uz tu oznaku, ali mu smeta što oznaka nije ta koju bi on želeo. Kako Nclight napisa Flm, Roco a i Liliput su radili to, ali te lokomotive su bile sve identične što recimo kod nas nije slučaj. Tako da onaj koji je želi i može si je priuštiti taj će je imati, a onaj koji ne želi u svakom slučaju će naći zamerku. Ima ona narodna izreka : " Besposleni pop i jariće krsti". Mislim da se upravo to ovde dogadja. :uvrnut
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

INFO: nik-ovi postovi o preradi MoKo-vih 642/643 modela su prebaceni u novu temu
"Dorada na MoKo 642/643 lokomotivama" koju mozete pratiti ovde:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=3526" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=3526</a>
 

wiggum

Veteran foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Moko Đurice se mogu kupiti i u Memobi!

MOKO
2012-02-13

Wieder haben wir einen "neuen" Hersteller in unser Programm aufgenommen!
MOKO, ein slowenischer Hersteller hat als sein "Erstlingswerk" die SZ Dieselloks der Baureihen 642 und 643 gefertigt.
Musterstücke aus der laufenden Serie sind bereits im Geschäft zu sehen.
Im Anhang finden Sie ein Pdf, leider nicht in deutsher Sprache, aber trotzdem sehr aussagekräftig. Die MOKO Modelle sind um € 189,90 demnächst zu haben.
Bei Interesse bestellen Sie vor!
http://memoba.at/info.htm

Da li je to neki Memoba-Moko sporazum u pitanju, pa Memoba prodaje Moko modele, a Moko će prodavati Memoba modele (Memoba/ACME Croatia, Memoba/ACME JŽ Bc), preostaje nam samo pričekati i vidjeti. Da je tako, bila bi to lijepa novost. :palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Očigledno način da Moko proširi distribuciju svojih modela.
A za očekivati je i distribuciju Memoba modela preko Moka. Tu mislim i na ACME (IC Croatia, Bc Sa) i na Tillig (WR Avala).
 

nik

Veteran foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Usporedba originala i modela sa JŽ grbom na čelu.

Original je lokomotiva iz 1. serije (B&L) a model iz 2. (ĐĐ) pa je zato razlika u ralici, lampama, obliku brkova i bočnim prozorima.

JŽ 643-003; foto: zbirka D.Staničić
Sjeverna luka, Split, početak 80-ih.
JZ 643 003.JPG JZ 643 003.JPG

JŽ 643-042 (Moko model); foto: forumaš gagy222
Tema 'Prodajem JŽ 643-042 Lokomotiva HO 1/87'
JZ 643 042.jpg JZ 643-042.jpg
 

Attachments

  • JZ 643-003.JPG
    JZ 643-003.JPG
    198.3 KB · Pregleda: 408
Last edited by a moderator:

nik

Veteran foruma
Evo ih i u Memobi...

http://www.memoba.at/bilder/moko_ms229010.htm
http://www.memoba.at/bilder/moko_ms229012.htm
http://www.memoba.at/bilder/moko_ms230004.htm
http://www.memoba.at/bilder/moko_ms230011.htm
http://www.memoba.at/bilder/moko_ms230028.htm

DIE FOLGENDEN ARTIKEL SIND AB 1. JUNI ERHÄLTLICH

Moko
ms229010
JZ
Diesellok 643-025, feinste Modellausführung, Geländer, Griffe und Rahmen aus Metall, Schnittstelle, KKK, LED-Beleuchtung weiß/rot, grün
Epoche IV
€ 189,90

Moko
ms229012
JZ
Diesellok 643-042, feinste Modellausführung, Geländer, Griffe und Rahmen aus Metall, Schnittstelle, KKK, LED-Beleuchtung weiß/rot, grün
Epoche IV
€ 189,90

Moko
ms230004
SZ
Diesellok 642-199, feinste Modellausführung, Geländer, Griffe und Rahmen aus Metall, Schnittstelle, KKK, LED-Beleuchtung weiß/rot, grün
Epoche V
€ 189,90

Moko
ms230011
SZ
Diesellok 642-187, feinste Modellausführung, Geländer, Griffe und Rahmen aus Metall, Schnittstelle, KKK, LED-Beleuchtung weiß/rot, grün
Epoche V
€ 189,90

Moko
ms230028
SZ
Diesellok 643-026, feinste Modellausführung, Geländer, Griffe und Rahmen aus Metall, Schnittstelle, KKK, LED-Beleuchtung weiß/rot, grün
Epoche V
€ 189,90
 

Mon

 
Osoblje foruma
gagy222 kaže:
ESU zvočni digitalni dekoder LokSound V3.5 art. 93454 z zvočnikom in originalnimi zvoki Đurice po ugodni ceni 99,90 EUR.

I slikom:
 

Attachments

  • ESU SZ JZ 642 & 643.JPG
    ESU SZ JZ 642 & 643.JPG
    300.8 KB · Pregleda: 134

malimiha

Član foruma
Danas stigla ljepotica JŽ 643-025 koju sam odavno želio imati u kolekciji:

wjoSEN8.jpg


SxxzbJy.jpg


LuF7H9C.jpg
Čestitam na kupnji. Lijep model :palci_gore:
Vidim da je nekoliko modela lokic ex YU u H0 skali, također gledam i skalu H0.
Ima još jedna ljepotica JŽ 643-042.
Koje su razlike, možete se vidjet na ovoj stranici.
http://svmtiri.blogspot.com/2013/03/moko-jz-643-025-in-jz-643-042.html

U tekstu ima nekih linkova čak i dalje na ostale đurane.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Još jedan zanimljiv post Igora Kuralta na FB. :respect:

djurice_ik.jpg

Danes sem pa mal Đurice na sonce dal. Vseh šest modelov je šlo skozi preobrazbo iz DC systema na AC system. Poleg vgradnje specijalnih tankih drsnikov in LokSound dekoderjev je bila narejena menjava koles za AC system in menjava sintranih ležajev na kolesnih sklopih za ležaje iz ležajnega brona. Kabina je poleg figure strojevodije opremljena tudi z razsvetljavo.

MoKo Đure SŽ in JŽ v merilu 1:87 (H0)

SŽ 643-031
SŽ 642-187
SŽ 642-199
SŽ 643-026
JŽ 643-025
JŽ 643-042
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
ne znam kakav je ovo zvuk motora, ali MGO sigurno nije, vjerojatno nešto novo što mi nije poznato!
 

nik

Veteran foruma
ne znam kakav je ovo zvuk motora, ali MGO sigurno nije, vjerojatno nešto novo što mi nije poznato!
Francuski Đurani sa samo jednim auspuhom ispred kabine imali su Sulzer motore. Zvuk tog motora, nažalost, ima i Mokov dekoder za Đuricu...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh