JŽ, SŽ, MŽ, 661-4XX by Slavko Jovanović

bubla

Član foruma
..evo moram da se složim sa Wile E Coyotom u vezi decala.., to mi je prije najviše bolo oči.. :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Da uistinu su dekali bolji ali i lokomotiva izgleda fantastično! Sve pohvale g. Slavku!
 

alsbgd

Član foruma
Lokomotiva je gotova, cekaju se samo prozori...
Do tada evo svezih slika JŽ verzije...
DSCN6906_resize.JPG

DSCN6910_resize.JPG
DSCN6912_resize.JPG

DSCN6913_resize.JPG

DSCN6914_resize.JPG

DSCN6915_resize.JPG
 

Attachments

  • DSCN6909_resize.JPG
    DSCN6909_resize.JPG
    130.4 KB · Pregleda: 15
  • Like
Reactions: Mon

alsbgd

Član foruma
... Jos malo detalja sa lokomotive...
DSCN6916_resize.JPG

DSCN6920_resize.JPG

Detalji sa kabine...

DSCN6923_resize.JPG

Imenjeni rezervoari

DSCN6921_resize.JPG

Prednja maska sa prorezom za kuplung dolazi sa kompletom ogradica...

DSCN6922_resize.JPG

Uzivajte u slikama!!!

Pozdrav Igor.
 

wiggum

Veteran foruma
Zašto se dekali s numeracijom ne režu na dimenziju cijele bočne površine kabine (CRVENI okvir), nego se režu oko same numeracije te se na taj način dobiva neravna površina (vidi se dekal) i kvari se dojam cijele lokomotive (ŽUTE strelice).

I zašto se dekal bočne žute crte ne utisne lagano s čačkalicom (štapićem za uho?) da se "popune" uglovi/profili vratašca lokomotive (ROZA strelica)?

Da se te dvije stvari promijene nebi koštalo niti novaca, niti dodatnog vremena, a dobio bi se puno bolji dojam. :dada: :palac_gore:

dekali.jpg

Na loksi piše Jugoslovenski železnici, dakle na makedonskom jeziku. Sad mi nije jasno zašto.
Prvi post u temi: :zvizdi:
Brojevi nece moci da se biraju i bice dostupni:
JŽ 404, 414
SŽ 414
MŽ 404
 
  • Like
Reactions: Mon

damir661

Veteran foruma
Na loksi piše Jugoslovenski železnici, dakle na makedonskom jeziku. Sad mi nije jasno zašto.
Pa zasto sto je verovatno pripadala ZTP SKopje. Imas negde po forumu sliku 404 gde se jasno vidi da je imala taj natpis osamdesetih godina.
Ne mogu da verujem da ima i natpis Vleca na vozovi:slinim:

Dekali su dobri, samo onaj koji ih lepi trebalo bi malo da obrati vise paznje
 

Mon

 
Osoblje foruma
Racunajuci da je model JZ 661-404 sa Igorovih slika jos uvek u razvojnoj fazi (nije zavrsna verzija) i da su slike postavljene da bi se videlo dokle su radovi stigli,
bice izvrsene neke izmene, bar sto se dekala tice.
Evo neke od njih:
-slika 1: zute trake ce da budu paralelne za podom a ne sa "nosem",
-slika 2: promenit ce se font slova u odgovarajuci i
-slika 3: oznake ce biti duple "JŽ-JЖ" a ne samo "JЖ".
JZ 661-404 - ispravke.JPG
 

damir661

Veteran foruma
I aman i onu 4, da bude sa prekinutom uspravnom (iako je bilo i ovakvih) i zasto se JZ logo ne moze uraditi sa bezbojnom podlogom, pa da kada se zalepi ne bude ovako sa belom:(

Jedva je cekam
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jako je lijepa lokica, čestitke! Ali ono kaj je meni palo u oči je rezervoar za dizel koji je namješčen pod kutom, lijepo se vidi na poslednji sliki objavljene od Mona.
Inaće slažem se još s wiggumom, ako je moguće neka se dekale zaista nalijepi na površinu jer na mjestima koje je oznaćio najprije i najradije će dekali puknuti. Jel se možda kod dekala može upotrebi neki omekšivać naljepnica (microscale ili barem ocetni kis)?
 

alsbgd

Član foruma
Postovani modelari, i buduci vlasnici ovog lepog modela...

Kao 1. gospodin Slavko Jovanović vam zahvaljuje na pozitivnim, i konstruktivnim kritikama...

Kada sam rekao da je model gotov, nisam mislio bas 100%.
Model koji je ovde prezentovan nije finalno sklopljen i ucvrscen, on je samo za slikanje bio pricvrscen, pa je zato kabina neravno namestena, rezervoar za gorivo malo ukoso. Toga naravno nece biti kada model bude isao u ruke svog buduceg vlasnika.

Kao 2. Ko radi taj i gresi, pa su se tako i podkrale greske sto se tice fonta. Omanuta su neka slova, ali i to ce biti izmenjeno. Sto se tice skracenice zeleznicke uprave, mislim da sam video na nekoj samo ЈЖ, i to ce biti izmenjeno, pa ce pisati JŽ-ЈЖ.

E, sad zuta strafta na na kracoj njusci stvarno prati gornju ivicu, greskom majstora za lepljenje dekala, i njemu ce biti skrenuta paznja, pa se to nadam se nece ponavljati...


U svakom slucaju, model je odlicno odradjen, i pravo je zadovoljstvo videti ga uzivo, pa cu tako i ja postati vlasnik tog modele (kad prilike to dozvole)...

Srdacan pozdrav Igor.

P.S. Po novim saznanjima Maerklin je opet prodat!!!!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo,
jako jako lijep model. Ali za slovensku verziju pitam se dal nije napis JUGOSLOVANSKE ŽELEZNICE? Imam fotke iz 1989 pa na toj lokomotivi uopšte nema natpisa...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh