JZ 37 by Roco

Stanley

Poznati forumaš
Dižem ovu temu iz potonuća jer vidim da su cijenu lokomotive sveli na podnošljivu mjeru. Kod modellbahnshop-lippe analogna USATC S160 košta 226 € plus 19% VAT, a DCC sa zvukom 276,47 € plus 19% VAT.
Skromno se nadam da moje pitanje nećete smatrati glupim ;) : je li moguće na ovo nakalemiti svjetiljke da izgleda kao JŽ 37?

crhav

Aktivan član
Mislim da bi se moglo.....lampe, dinamo i tablice JZ............da i mozda maknuti americke natpise.

Treba pronci sliku original lokomotive i modificirati model!

Velimir

nik

Veteran foruma
Dižem ovu temu iz potonuća jer vidim da su cijenu lokomotive sveli na podnošljivu mjeru. Kod modellbahnshop-lippe analogna USATC S160 košta 226 € plus 19% VAT, a DCC sa zvukom 276,47 € plus 19% VAT.
Skromno se nadam da moje pitanje nećete smatrati glupim ;) : je li moguće na ovo nakalemiti svjetiljke da izgleda kao JŽ 37?

Ove lampe bi bile najbolje što se nudi. Nažalost nisu baš jeftine. Ali u principu dovoljne su ti samo dvije prednje.
https://www.fischer-modell.de/zubeh...white/laterne-dr-mit-yoldal-goldenwhite?c=196

Stanley

Poznati forumaš
Mene zanima tko uopće kupuje ''ćoravi'' model. I još k tome papreno skup. Pa mogli su bar staviti onu jednu američku čeonu lampu, taj''kiklop'' bi imao kakvog-takvog smisla jer Ameri sigurno nisu vozili neosvijetljene lokomotive čak ni u ratnim uvjetima.
Izgleda da prodaja ne ide baš bajno čim je modellbahnshop-lippe spustio cijene.

nik

Veteran foruma
Nije samo Lippe spustio cijene - isto je i u drugim dućanima.

Naravno da Ameri nisu vozili neosvijetljene lokomotive...

Ovo su dvije slike iz Italije.

crhav

Aktivan član
Na ono malo slika sto se vidi prednji dio nasih lokomotiva (JZ37), nema niti jedne sa onim projektorom (kiklop kako kaze Stan...), sve imaju normalne lampe.
Medjutim, te kiklope su imale i Liberation's JZ38, a vidio sam ih (kad sam bio mali..) i na pruzi Knin-Split, na jedanaisticama (JZ11).

Stanley

Poznati forumaš
Rocova S160 u varijanti FS 736 ipak ima kiklopovo svjetlo:

Nevjerojatno je da Roco nije postavio svjetiljke na lokomotivu koja je masovno korištena ne samo u Europi nego i u drugim dijelovima svijeta (ÖBB 956, ČSD 456.1, SNCF 140U, Σ.Ε.Κ. Θγ (THg), MÁV 411, FS736, PKP Tr201 i Tr203, SSSR ШA, Renfe 553, TCDD 45171, JZ 37, KSR 8000, Kina KD6i KNR Sori2). I nigdje nije bila ćorava, iako je na nekim željeznicama bila jednooka.
Što se tiče lokomotiva serije JŽ 38 vjerojatno su sve stigle iz Velike Britanije u kombinaciji jednog velikog reflektora i dvije male tipično britanske svjetiljke, a naknadno su im ugrađena standardne J(D)Ž svjetiljke. Kao klinac samo viđao puno 38-ica s reflektorima, ali ih nikada nisam vidio upaljene.

crhav

Aktivan član
Onda "Stan", nakon svega hoces li ju kupiti ili ne? Mozda je ovaj "talijanski" model najslicniji nasima..............

Stanley

Poznati forumaš
Onda "Stan", nakon svega hoces li ju kupiti ili ne? Mozda je ovaj "talijanski" model najslicniji nasima..............
Neću. Kupio bih je da liči na JŽ 37, ali slijepi ili jednooko-kiklopski modeli me ne zanimaju. Isto tako me ne zanimaju modeli za koje moram kupovati dodatne lampe. Preskupa je to stvarčica za takve igre. Ako su u firmi Roco dovoljno glupi da plasiraju invalidni model na potencijalno golemo tržište sretno im bilo.

nik

Veteran foruma
Taj talijanski model nije na akciji i već je rasprodan a lampu ima jer je rađen prema muzejskoj lokomotivi.

nik

Veteran foruma
Neću. Kupio bih je da liči na JŽ 37, ali slijepi ili jednooko-kiklopski modeli me ne zanimaju. Isto tako me ne zanimaju modeli za koje moram kupovati dodatne lampe. Preskupa je to stvarčica za takve igre. Ako su u firmi Roco dovoljno glupi da plasiraju invalidni model na potencijalno golemo tržište sretno im bilo.
Zato i jesu ove silne varijante na akciji u svim dućanima...

crhav

Aktivan član
Bila je kompletna sa svim sto se vidi na slici. Jedino sto nema to je elektronika i elektrika. Na primjer lampe su bez osvijetljenja ali se mogu naruciti sa svijetlom. Puferi nisu na feder itd.
Medjutim, ako se tko zeli zabavljat sa montazom, posto su ti modeli u "kit-u", onda je to ljiepo iskustvo!

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh