Kameni most - H0 kolekcija

Damir

 
Osoblje foruma
Mislim da znam tko si!? Vidio sam ti te vagone u rukama,ali nisam znao tko si...
Ako si ti nas prepoznao onda je bio red i da se javiš (ne grizemo) bar ne za sada! :p
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Ja sam upoznao samo gospođu tako da sam u prednosti od ostalih ( kupovala je OMV cisterne za supruga )
Nadam se da ću se sa gospodinom također susrest
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja sam upoznao samo gospođu tako da sam u prednosti od ostalih ( kupovala je OMV cisterne za supruga )
Nadam se da ću se sa gospodinom također susrest
hahaah :) nju je tada zaustavila policija jer je prosla korz crveno ali se izvukla na vlakove :)
naravno da cemo se susresti :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
...nju je tada zaustavila policija jer je prosla korz crveno ali se izvukla na vlakove :)....
Wowww kolega KM, odmah priču na sunce , možda se i nama nađe u sličnim situacijama! :D

Čestitke, loksica je super. :dada:
Pretpostavljam da će biti ugrađen zvučni dekoder, ili? :cool:
.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Wowww kolega KM, odmah priču na sunce , možda se i nama nađe u sličnim situacijama! :D

Čestitke, loksica je super. :dada:
Pretpostavljam da će biti ugrađen zvučni dekoder, ili? :cool:
.
Zvucni dekider mozda... Normalni ESU je pripremljen.
od anegdote s policijom bolja je ona kad smo Nik i ja bili na kavi a konobar vidjevsi vagon na stolu dok nam je stavljao kavu na stol kaze da je on Marklinist....
 

Mon

 
Osoblje foruma
...konobar vidjevsi vagon na stolu dok nam je stavljao kavu na stol kaze da je on Marklinist....
Hehehehe pa jel vas je on počastio kafu ne naplativši vam ju je ili ju vam je dupo naplatio skontavši da ste ti i Nik DC-ovci a ne Märklinaši? :hihihi:

PS: koja je to kafana, sigurno bi Bornu obradovala adresa i ime ? :cool1:
.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hehehehe pa jel vas je on počastio kafu ne naplativši vam ju je ili ju vam je dupo naplatio skontavši da ste ti i Nik DC-ovci a ne Märklinaši? :hihihi:

PS: koja je to kafana, sigurno bi Bornu obradovala adresa i ime ? :cool1:
.
Radi se o caffeu Creme na krizanju Vojnoviceve i Vlaske preko puta Petrove crkve u Zagrebu.
Marklinase se moze prepoznati po skijama (i skijaskoj opremi), ali kako je sada skoro pocetak ljeta onda je teze.
Uglavnom konobar je malo jaci, krace osisan.
Najsigurnije je izvaditi komad Marklin M-gleis pruge i staviti na stol :) onda je kava ako ne besplatna onda sigurno jeftinija. Za DCC je sve ionako duplo skuplje :) tako da nije prporucljivo staviti kakvu DCC centralu ili dekoder na stol :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo jos jedne dobro poznate lokse u maloj kolekciji.... i kako izgleda otvaranje paketa koji je prilicno tezak.
Po pakiranju se vidi da se radi o posebnom modelu.
IMG_0223.JPG

Glavnu kutiju treba izvuci iz "sleeve"
IMG_0224.JPG

Brošura je višejezična (ako nekog zanima mogu je skenirati jer ima dio o povijesti lokse)
Obavezno proučiti dio kako korak po korak raspakirati loksu.... da slučajno ne sleti na pod a onda.... jao jao
IMG_0225.JPG

Tu je i vrečica sa sitnim dijelovima i jetkanim pločicama istih oznaka kao i lokomotiva na kojoj su otisnute oznake.
IMG_0226.JPG

Ispod stalka su dva poveća vijka-
IMG_0227.JPG
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jedan je duži i taj ide u loksu.
IMG_0228.JPG

IMG_0230.JPG

IMG_0232.JPG

IMG_0228.JPG

Originalni natpis sitotisak
IMG_0232.JPG

Jetkana pločice
IMG_0235.JPG

Zaboravio sam dodati da su jetkane pločice za preradu u JŽ 03-002 - Klub Baat
 

Attachments

  • IMG_0232.JPG
    IMG_0232.JPG
    34.9 KB · Pregleda: 11
Last edited by a moderator:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Na žalost to se po pravilu ne može lijepo ispraviti, uvijek će se viditi neke kvrge. Zbog toga bi valjalo nabaviti kod Moko rezervni dio dok ga još ima.
Hvala. Nemoguce je da je savinuto uslijed transporta. Originalno zapakirano. Osim ako loksa nije izvadjena. Ograda je savinuta prema umutra. Narucit cu novu.
 

nik

Veteran foruma
Na žalost to se po pravilu ne može lijepo ispraviti, uvijek će se viditi neke kvrge. Zbog toga bi valjalo nabaviti kod Moko rezervni dio dok ga još ima.
To je jetkani lim koji se lako poravna dobrim malim glatkim pljosnatim kliještima.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh