Kasti – H0 modeli i najljepsa lokomotiva

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Je to je ta lokomotiva. U maloserijskoj produkciji uradjena je i u N ali ne mogu se setiti weba gdje sam je našao i u N mjerilu /ali cjena bila je 0 mjerilo). 1borna več sam u svom postu stavio, da vračam lopticu nenamjerno. Primečujem, da u poslednje vreme suviše vremena trošimo- trošite za diskusije šta bi i kako bi moralo izgledati. Ajmo staviti modele na makete i voziti. Jest mogao bi to ofarbati ali ostače model kakav jest. Barem je kao italijanski model napravljen vrlo dobro. Imao sam prilike imati i Micro Metakit i Micro Feinmechanik pa iz iskustva kažem ni ono nije 100%. Model je i biče uvjek model.
Nastavak /modeli/ slijede.
bok
Kasti
 

NClight

Hybernated
kasti kaže:
Važno je da se kod to hobija uživa i dobro osječa a ne da doživljavamo frustracije.
pozz
kasti

kasti kaže:
Model je i biče uvjek model.

Potpisujem, apsolutno se slažemo! :palac_gore: :aplauz:
Jako lijepi modeli, bez obzira na proizvodnju i cijenu... tako i tako važi "...Beauty is in the eye of the beholder..."
A nastavak? :zvizdi: ;)
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Nije baš red na njoj ali stigla danas kao nastavak početka nešto drugčijeg. Več kod Fs880 ustanovio sam, da je bojanje talijanskih parnjača bar za mene veoma lep in pala odluka, da pokušam skupiti 5 - 6 komada takvih koji predstavljaju modele koji su i vozili kao JŽ. Danas stigla bilo malo straha je je prva kupovina iz Italije a nemam baš najbolja iskustva /sa posla/ sa talijanima. FS 460 Ex DR 55 kao naša JŽ 23 /Tovarna aluminija Kidričevo/. Po nekim podatcima baš taj broj za vreme Italije radio u Divači.
Nadam da če sada biti zadovoljeno i Marklinašima pošto je izradjeno tamo samo za DC varijantu pod imenom TRIX. Slike nisu baš 100% ali loksa u živo kao bombončič.
Razmišljam o generatorju pare i zvuku ali se bojim, da radije potrošiti novac na novom modelu ala FS parnjača.
dsc07600.jpg

dsc07601.jpg

dsc07602.jpg

dsc07603.jpg

dsc07604.jpg

pozz
 

Mon

 
Osoblje foruma
kasti kaže:
...Razmišljam o generatorju pare i zvuku ali se bojim, da radije potrošiti novac na novom modelu ...

Modelcic je strava!
Ukoliko ti stoji u vitrini onda ti netreba zvuk i para.
Ali kasti, ukoliko ga vozas po maketi onda je to nesto koje nesmes propustiti da ugradis.

Pogledaj na pr. videa u temi Maketa iz Lendave , prvo sa zvukom a onda bez zvuka.
Razlika je drasticna (po mom misljenju, naravno)! :)
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=20&t=1943&start=160" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=20&t=1943&start=160</a>
 
A

Anonymous

Guest
Iako nisam pobornik "bjelih guma" na lokomotivama model je mrak - srce da ti stane :palci_gore: kasti
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Nadam se da če moji modeli parnjača i kod drugih biti uzrok, da počnu interes za ove ljepotice. Mon kod mene sve vozi tako je bilo i sa Micro metakitom i Microfeinmechanikom. Vitrina za mene je bez veze. Jeftinije je onda skupljati postere. Da, imao sam zvuk u Piko br 55 ali za mene kod pare trebam dobiti onaj zvuk kojeg može proizvesti parnjača. Volumen jačinu. Imao sam nekoliko CD sa tim zvukovima ali sada jih ne mogu locirati. Kad se pokrene loksa sa teretnim vozom to je sinfonija. Kad uspijem nekako povezati sound decoder sa kompom i dalje sa sound 5.1 sistemom onda bez brige biče i toga. Ali isto kad zbrojim cjenu sunddecodera in seuthe generatora onda još samo malo pa če još jedna italijanka biti na šinama.
pozz
kasti
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Evo još jedne ljepotice koja je nekoliko godina harala po našim prugama. Imali poslednji primjerak kao stacionarni kotao ali umesto da se sačuva on je otišao u plavž. To je Trix br 59 naša JDŽ 147-0017/pre toga numerirana kao jdž134/ Napravljena iz metala pogon smješten u kotao prenosi se na svih 6 osovina. Vozi preko radijusa 360 bez ikakvih problema /zasluga Maerklina koji je kupio Trix pa sad proizvodi i DC./ Urađena več pre toga kod Rivarosija ali vozna svojstva Rivarosija su bila nikakva /imao sam 3 komada ali nijedan nije vozio kako meni treba/ Uvjek kažem da je neka parna meni najdraža i kad izvučen na svetlo ovo ona je kandidat za to. Jest nije Austijanskog porijekla ali svejedno 6 osovina je 6 osovina.
dsc07774.jpg

dsc07778.jpg

pozz
kasti
 

matija

Član foruma
Thommo kaže:
Krasna lokomotiva, iako je DB. Jer nema crvene kotače! :>idea: ;)
Ima crvene kotače, ali su "zaprljani" od ulja. :palac_gore:
BTW Kasti kakve si probleme imao u vožnji sa Rivarossi-jevom 59-kom, interesuje me jer je imam ali je još nisam stavio na šine. (maketa u planu). :palac_gore:
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Je kotači su bili crveni ali koliko je meni poznato njemačke lokomotive što su bile crvene posle rata nisu bojali na crno (štednja) ali tokom vremena sve se uprljalo, nauljilo in na kraju izgledalo sasvim crno. To se vidi i na slikama JŽ36 ako se dobro pogleda slike u boji u knjigi T.Brate- Muzejske parne lokomotive v Sloveniji. Matija što se voznih karekteristika tiče Rivarossi ima pogon u tenderu i još preko remena. Lokomotiva je izradjena iz plastike pa je predniji dio veoma lak i dešava se da se u krivinama /i u večim/ kotači nisu okretali nego su stali samo je tender gurao lokomotivu. Pored toga postoji problem /znam za primjer/ da taj remen kroz godine gubi na kvaliteti i jednom se pravo rečeno raspao. Ali veči mi je problem bio neokretanje kotača. Meni neprihvatljivo da vidim kotače na mestu a lokomotiva se okreče. To se dešasvalo i kod roco br58 naša JŽ36 tako da sam je isto promenio za rivarossi koji sada ima pogon u loksi i loksa je iz metala. Slike još slijede (od rivarossi br58)To sa vidio več u trgovini na testnom krugu ali mi je loksa veoma draga pa sam tako u 4 godine promenio 3 komada /nadao sam se da su nešto učinili po tom pitanju / ali kod onih koje sam ja imao sve je bili jednako. Može se to nekako uraditi u samogradnji ali tada je loksa stajala današnjih 200 eur pa mi se činilo bez veze da to sam diram. Radije sam sačekao Trix/Marklin varijantu koja vozi BP i po 360 mm. :palac_gore:
pozz kasti
 

matija

Član foruma
Ova Tirx-ova je zaista fenomenalno izradjena. I jako mi se dopada. Što se 55-tice tiče (naša 23-ka) imao sam Fleischmanovu, sada imam Piko i po spoljnjim detaljima se uopšte ne razlikuju, čak sam imao i novu Fleischmanovu ali peskare nisu iste kao na našoj, pa sam pomišljao o pregradnji jer imam jedan Roco kotao od BR 57 koji bi se mogao nadograditi na novu Fleischmanovu, ali sada kad sam video ovu Trix-ovu mislim da sam odlučio šta ću uraditi :palac_gore: . Što se tiče Rivarossijeve br 59 moja ima pužni prenos u tenderu i ima uteg u kotlu brunirane točkove, tako da izgleda da je to nešto noviji model od tvojih što si imao, ali sad si me zagolicao pa ću morati kod kolege da je stavim na maketu da je provozam da znam na čemu sam . :hmmm . U svakom slučaju pomogao si mi sa tom primedbom.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Mnogo je Save proteklo odkada sam započeo ovaj post. E od četvrka mogu reči da sa poslednjim modelom važi ono i najljepša lokomotiva. Priznam, da sam se dvoumio da ili ne pored cjene ali kad pomislim kako sam ko klinac imao tada mehanotehniku samo snivao da bi neko napravio nešto što sam mogao vidjeti u živo na prugama nisam odoljio da zadovoljim svoju želju staru staru 35 godina možda i koju više. Šta reči o toj loksi. Ovo je prva loksa koja je stavljena na šine tek 3 dana posle primitka. Prve dane samo sam uživao u panorami na loksu u njezinoj vitrini sa kojom je isporučena. Danas uspio imati toliko vremena da postavim prugu u dužini 2 metara da isprobam taj eksponat. Bilo je malo straha kako na inostranim forumima pišu svega i svašta. Da loše vozi kod nizke brzine, da je švungmasa suviše mala da se zaustavlja odmah i još i još. Uzeo sam analognu verziju jer sam odustao od sounda a izgleda da ču i od digitala. Test je napravljen na fleischmann profi gleis šinama i sa trafom fleischmann 6755. Kako je ispalo strah bio je bez veze jer: loksa kreče iz nule zaista lagano. Vozi veoma tiho, tako da bi se mogao čuti sound dobro /koliko se moće čuti na mali zvučnik/. Pošto sam zaustavljam loksu ne primečujem da bih švungmasa bila mala. Optički loksa čista 10 iako nekima smetaju fleke na kotačima. Mogli su samo staviti druge ledice jer su suviše plave /nije kako kod đurice/ ali parnjačama pristoji više svjetlo žarulje kao kod starih Brawinih modela /nova Brawa isto ima diode/ Roco je napravio ponovo dobar posao. E da je još g,.Bratovž tamo možda bi bilo još bolje . Još oko cjene kad podjelim cjenu sa mjesecima čekanja dojdem do nekih 90 centa po mjesecu. I uopšte nije loše. Znaju oni , da mogu Austrijske modele prodavati skuplije jer jih nema kao onih njemačkih koje su i još ih štancaju več 60 godina. Evo malo slika mogle biti bolje ali ne bacam pare na fotoaparat bolje uštediti za sledeču austrijanku. Sada na posao da zakrpam rupu u novčaniku ali pogled na 100 godišnju ljepoticu tješit če me .
00000001-205.jpg

00000001-206.jpg

00000001-207.jpg

00000001-208.jpg
 

Železničar

Poznati forumaš
:palci_gore: :palci_gore:
Super je što si konačno dobio ono što si toliko dugo želeo!
Lokomotiva stvarno dobro izgleda. Ima li neke naznake da će se raditi i JŽ varijanta?
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Ne mogu dati pravi odgovor na tvoje pitanje ima ljudi na forumu koji možda to znaju. Moja odluka za tu oznaku je pala iz razloga što je baš ta loksa prometovala na prugama od Dunaja do Trsta u vreme kad smo bili deo Austrijske monarhije pa recimo, da ima detajle kako treba. Fali ji nešto važno ali dosada niko sem jednog pravog znalca g. Tadej Brate nije to primetio. Ali isti detajl fali i Micro feinmechanik SŽ 03 koja se platila faktor 4 prema Rocu. Priznajem, da mi je dojadilo ono traženje stvari u 100% jer to ne postoji. Več sam napisao model je i biče uvjek samo model. I ako naprave JŽ biče primedbi da nije nešto u redu. Ili boja ili pumpa te ..... Forma lokse je ona prava samo još jednu teretnu da naprave pa završavam jer ima trenutka kad treba reči dosta. Nije bitan kvanitet nego kvalitet. Tako sam bar ja naučio u životu do ovog trenutka.
pozz
kasti
 

Mon

 
Osoblje foruma
:palci_gore: Cestitke Kasti, sigurno nisi spavao prve noci po dostave lepotice na tvoju kucnu adresu! ;)

Steta, ako mogu to tako da nazovem, sto si odustao od digitala kao i od modela sa zvukom.
Neznam kako da drugacije objasnim ali razlika je kao nemi film sa pocetka proslog veka
i neki najnoviji film danasnjeg doba, pun svakakih zvukova.

Sto naravno ne pretstavlja nikakav problem da se uziva u panoramnom posmatranju ljubimice. ;)
Jos jednom cestitam na prinovi i nadam se da ce ih biti jos. :palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
kasti kaže:
Ne mogu dati pravi odgovor na tvoje pitanje ima ljudi na forumu koji možda to znaju. Moja odluka za tu oznaku je pala iz razloga što je baš ta loksa prometovala na prugama od Dunaja do Trsta u vreme kad smo bili deo Austrijske monarhije pa recimo, da ima detajle kako treba. Fali ji nešto važno ali dosada niko sem jednog pravog znalca g. Tadej Brate nije to primetio. Ali isti detajl fali i Micro feinmechanik SŽ 03 koja se platila faktor 4 prema Rocu. Priznajem, da mi je dojadilo ono traženje stvari u 100% jer to ne postoji. Več sam napisao model je i biče uvjek samo model. I ako naprave JŽ biče primedbi da nije nešto u redu. Ili boja ili pumpa te ..... Forma lokse je ona prava samo još jednu teretnu da naprave pa završavam jer ima trenutka kad treba reči dosta. Nije bitan kvanitet nego kvalitet. Tako sam bar ja naučio u životu do ovog trenutka.
pozz
kasti

Ta teretna bi trebala biti JŽ 29 ili barem meni nijedna druga 'prava' ne pada na pamet...

Ja neću uzeti SB 109; ne zbog 'fleka' na kotačima nego jer čekam muzejsku JŽ 03. To je ujedno i jedina 'austrijanka' koju sam vidio pod parom u Hrvatskoj, barem kao muzejsku. S obzirom na moje godine ostale su mi 'pobjegle' pa se sjećam samo JŽ serija 11, 20, 33 i 51 kao i muzejske HŽ 22 od prije 20 godina.

Jedina 'moja' vožnja vlakom sa parnom vučom u redovnom prometu je bila 1980. i to sa 11-icom.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Mon što se tiče sounda stvar je u tome da do sada nisam čuo u H0 razmjeri zvuk parnjače koji bi bio barem djelomično što se glasnosti tiče kao je parnjača u živo. Imao sam na probi lok sound 3,5 sa zvukom parnjače 55 i zaključak je bio kad stvar stoji na mjestu ili vozi lagano još je nešto ali kad počne voziti brže recimo negdo oko 50-60 kmh onda se čuje samo šššššššššš. Učinilo mi se kako nama /vama njima/prodaju nešto za 100 -110 eur a možemo kupiti jednu zvučnu čestitku za 1 pa ima zvuka. Nije baš prava usporedba ali mene nije uvjerilo. A još, da posmatram zvuk i gledam kotače parnjače kako se okreču nikako da je sinhronizirano. Znam, može se uraditi i to ali više voli voziti nego programirati dekodere. Još imam dva maus2 i centralo za svaki slučaj ako me digital uhvati ali sve više mislim, da če pobjediti analog. Ali to je samo ono što ja mislim.
Što se teretne tiče moja želja je 28 .
pozz
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Pošto 109.13 neče voziti sama trebalo je pripremiti nekoliko vagona. Jer ne dlakocjepim odabrao sam barem tipove vagona iz te epohe /ozunake nisu, tražio sam vagone bez izričitih oznaka DRG KpeV ili slično/ Kompozicije nije dugačka jer če voziti po brdovitoj trasi pa da ne umaram loksu. Kad dobijem još jedan smeđi rjavi vagon dodaču još to. Prvi poštanski je krači baš zbog težine ali bili su i takvi u sklopu kompozicija u tadašnje vreme.
00000001-209.jpg

dsc00926.jpg

00000001-210.jpg

pozz ;)
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Nije Micro metakit, nije nijedan od velikih proizvodjača. Ne radi se više. Još teže jo je naći. Nema detajla koje svi tražite.Nema tablica ni natpisa. Izgleda poput istrošenog magarca pored 109 od Roca ali meni nije briga. Da se zamaram time dali liči baš na jednu od naših ili ji šta fali ne bih je uzeo. Za mene je ok.
281ka.jpg

282.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh