Kontaktna mreža Kleinbahn

mmatja

Poznati forumaš
Pozdrav,
Pošto vidim, da je bilo sorazmjerno dosta pogleda i komentara u ovoj temi: <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=89&t=4167" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=89&t=4167</a> evo malo detalnije o njihovoj kontaktnoj mreži. Kao prvo, treba spomenuti, da kot njezinog postavljanja nije potrebno imati lemilice. Naime gornji vod nije od žice, nego od tankog bakarnog lima. Evo primjera, kako to izgleda na jednoj video snimki na Youtube-u:
889-oe__k70[/media]]

Od svega toga imam je sljedeče, što se vidi na donjim slikama
dscn0904.jpg


dscn0907.jpg


dscn0903.jpg


Prema njihovim kataloškim brojevima, količina je sljedeča:
16 kom. jednoručnih stupova kat.br.: 650
12 kom. stupova za povezivanje preko više tirova kat.br.: 662
6 kom. elemenata za povezivanje (stupova 662) kat.br.: 663
40 kom. za povezivanje običnih stupova kat.br.: 652
11 kom. elemenata za povezivanje iznad skretnica kat.br.: 658
3 kom. elemenata za križne skretnice kat.br.: 657
6 kom ravnih nizkih elemenata kat.br.: 656

I to sve se može dobiti kod mene za sitne novce. Više na PP ili e-mail.: [email protected]
Nadam se samo, da mi moderatori neče zamjeriti pošto sam to sve skupa objavio ovdje a ne medju oglasima. Prije objavljivanja za prodaju, namjera mi je bila malo opširnije predstaviti tu, inače po mom mišljenju, vrlo interesantnu kontaktnu mrežu.
L.P.

P.S.
A od voznog parka što imam, možete pogledati medju oglasima:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=43&t=4177" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=43&t=4177</a>
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=43&t=4176" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=43&t=4176</a>
L.P.
 

mmatja

Poznati forumaš
Kompletna kontaktna mreža, koju se može vidjeti na gornjim slikama, je več rezervisana. Ali koji komentari u vezi takve kontaktne mreže se normalno mogu još dati... ;) i su čak i poželjni...
L.P.
 

1borna

Veteran foruma
Izgleda da je Kleinbahn u našim krajevima slabo (ili gotovo nikako) prisutan, rekao bih nepoznat.
Ja sam još krajem 60-ih godina na jednoj od svijih maketa sa Maerklinom stavio kompletan gornji vod od Kleinbahna jer je bio dva puta jeftiniji od Maerklinovog! Pokazao se sasvim dobrim u upotrebi (vožnji preko gornjeg voda) iako je malo slabiji od Maerklina, ali ako se pažljivo postavi (i ne stavljaju preveliki razmaci od stupa do stupa) nema problema.
Još bi kao zanimljivost naveo da sam znao po Maerklin tračnicama znao voziti i Limine električne lokomotive preko gornjeg voda istovremeno sa Maerklin lokomotivama (koje su vozile preko srednjeg kontakta na tračnicama)
 

Attachments

  • Borna i maketa 3.jpg
    Borna i maketa 3.jpg
    200.8 KB · Pregleda: 78
  • ID152_06.jpg
    ID152_06.jpg
    100 KB · Pregleda: 78

1borna

Veteran foruma
Da, to je maketa kompletno sa Kleinbahn materijalom (kakve su naravno pretežno u Austriji). Stariji modeli Klainbahna su teški, robustni, sa jakim el.motorima (sve veće lokomotive osim parnih naravno su bile sa dva motora) samo im se zamjeralo na premalo detalja i vjernosti originalu. No kad vidite cijenu koja je znala biti i do dva puta niža od ostalih zažmirite malo....
Zadnjih 10-ak i više godina rade sve vjernije i kvalitetnije modele, ali je naravno takvima i cijena narasla.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh