Kućice, zgrade, strukture... (u kitu)

ninoantoncic

Član foruma
I eto ga praktički smo gotovi s sastavljanjem zidova/prozora/vrata pa sad slijedi onaj najljepši dio, sastavljanje svega toga i konačno ćemo vidjeti kako to izgleda.... no o tome nešto kasnije ili sutra jer mi žena broji da sam više na maketi nego na njoj.... moram prestati inače bu mi šala crveni karton
 

ninoantoncic

Član foruma
Iz poneku obavezu po kući i čuvanje djece krenuo sam u sastavljanje mojeg burger kinga, veselilo me je danas od jutra sastavljanje svih tih dijelova i dao me je u razmišljanje kako taj restoran u stvarnosti izgleda i promatrajući dalje upute i sheme pa moram priznati da uopće nisam zadovoljan tim objektom stoga ću ga pokušati nekako detaljizirati uz brojne komponente ali idemo redom
 

ninoantoncic

Član foruma
Gledao sam ploču /podlogu ovog objekta i pomislim dali je bolje da je o farba na sivo boja kamena ili da je ostavim ovakvu kakva je pa prema američkim projektima vidio sam da je bolje da je takva narančasta boja ili se još naziva teraqota-red jer mu paše ova boja fasade20180706_102239.jpg
 

ninoantoncic

Član foruma
Nije ni njemac Šta je bio nekad..... slijediš upute paziš na svaki detalj, paziš da ljepilo ne kapne na staklo da ne staviš nešto krivo, tri puta isprobavao i opet NE paše
20180708_001859.jpg
Sad smo trenutno na kuhinji i sanitarnom čvoru autor ovog objekta predvidio je da to odvoji od poslužnog dijela radi boljeg dizajna. Stoga taj dio koji ne paše moram rezati i obraditi da bi što bolje rubovi pasalo radi osvjetljenja kad budemo kasnije stavljali 20180708_002020.jpg20180708_002108.jpg20180708_002037.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zanimlivo :)
Pogledao sam nacrt i dobro si ga okrenuo.
Očigledno je da su malo pogriješili :_))) - O.T. da samo vidiš grešku s lokšupama
1532714438611.png

Ova štukatura nema neki logičan spoj sa gornjim kutnim elementima :)
Vollmer je taj prepust poturpijao odnosno poravnali su ga s bočnim zidovima
Ako ga i treba malo urezati to nije nikakav problem... uvije treba nešto na tim modelima pripasati :)))
Pazi na taj dio jer to će biti iznimno vidljivo!!!!

Kod lijepljenja zgrada posebno kutova nanesi ne previše ljepila na jednu i drugu stranu do rubova (da ne curi) i pusti da malo od reagira s plastikom.
Kada plastika postane onako ljepljiva onda ih spoji tako da se "zavare". Pusti da se višak koji izađe na spoju posuši a onda ga odreži oštrim skalpelom. Izgledati će savršeno i bez rupica.
Isprobaj obavezno na nečem što ti ne treba. :)

1532714624709.png

A ovako bi ti trebao izgledai taj detalj sa stražnje strane i prednje strane.
Dakle bez žurbe :))))
1532715124482.png

1532715418180.png
 

ninoantoncic

Član foruma
Hvala kolega Kameni nevjerujem da je vollmer pogriješio negdje sam ja ipak pogriješio i to mislim kod poprečnog zida, po nacrtu je sve uredu ali ima jedan ALI Šta na podlogu ili ti ga ploči ima jako puno rubova i moraš stvarno paziti gdje Šta ide jer zeznuti nije problem kao na primjer sad ja
 

Martin

Poznati forumaš
Zanimlivo :)
Pogledao sam nacrt i dobro si ga okrenuo.
Očigledno je da su malo pogriješili :_))) - O.T. da samo vidiš grešku s lokšupama
View attachment 99886

Ova štukatura nema neki logičan spoj sa gornjim kutnim elementima :)
Vollmer je taj prepust poturpijao odnosno poravnali su ga s bočnim zidovima
Ako ga i treba malo urezati to nije nikakav problem... uvije treba nešto na tim modelima pripasati :)))
Pazi na taj dio jer to će biti iznimno vidljivo!!!!

Kod lijepljenja zgrada posebno kutova nanesi ne previše ljepila na jednu i drugu stranu do rubova (da ne curi) i pusti da malo od reagira s plastikom.
Kada plastika postane onako ljepljiva onda ih spoji tako da se "zavare". Pusti da se višak koji izađe na spoju posuši a onda ga odreži oštrim skalpelom. Izgledati će savršeno i bez rupica.
Isprobaj obavezno na nečem što ti ne treba. :)

View attachment 99887

A ovako bi ti trebao izgledai taj detalj sa stražnje strane i prednje strane.
Dakle bez žurbe :))))
View attachment 99888

View attachment 99890
Ajoj, lokšupe....kud će suza nego na oko...

Baš sastavljam Vollmerovu 6 kolosiječnu...

Dosad sam ih sastavio nekoliko; dvije baš takve, jednu s tri kolosijeka, i dvije ravne, s po četiri kolosijeka...

Ovo sad je upakirano u Viessmann ambalažu, i, ne znam što da kažem; plastika je vidno drugačija nego prije....Bolja ili lošija, teško je reći, ja bih rekao lošija: puno je krtija, puno više se vidi bijeloga kod rezanja, puno je teže lijepiti....

20180728_231511 mala.jpg

20180728_231519 mala.jpg20180728_231530 mala.jpg

Slikano je maloprije mobitelom, pa, sorry za lošiju kvalitetu....

Imao bih svašta reći za ovu, novu, reinkarniranu Vollmer produkciju...…...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ajoj, lokšupe....kud će suza nego na oko...

Baš sastavljam Vollmerovu 6 kolosiječnu...

Dosad sam ih sastavio nekoliko; dvije baš takve, jednu s tri kolosijeka, i dvije ravne, s po četiri kolosijeka...

Ovo sad je upakirano u Viessmann ambalažu, i, ne znam što da kažem; plastika je vidno drugačija nego prije....Bolja ili lošija, teško je reći, ja bih rekao lošija: puno je krtija, puno više se vidi bijeloga kod rezanja, puno je teže lijepiti....

View attachment 99904

View attachment 99905View attachment 99906

Slikano je maloprije mobitelom, pa, sorry za lošiju kvalitetu....

Imao bih svašta reći za ovu, novu, reinkarniranu Vollmer produkciju...…...
:) da li si smeđe temelje okvire lok šupe kod montaže zašarafio na dasku kako i piše u uputama?
To je presudno zbog kutova koji moraju biti točnih 15 stupnjeva :_))))

1532847405555.png

VAŽNO ZA MARKLINAŠE!!!!
Na zadnjim stranicama Vollmer nacrta postoji ogromna greška. Svi Marklinaši neka na to pripaze jer će sigurno pogriješiti.
Za "novu" Marklin okretnicu 7286, u slučaju da se slaže okretnica od 6 garažnih mjesta nikako ne stavljati to proširenje s nacrta jer se lokšupa neće moći instalirati na kolosijeke!!!!

Kut između kolosijeka nove Marklin 7286 okretnice je točnih 15 stupnjeva. Nova Marklin okretnica je zapravo stara Fleischmannova okretnica. Potpuno je ista do najsitnijeg detalja. Jedina razlika je različitom kontroleru za upravljanje.

Grešku je napravio Marklin jer novi tip okretnice nastavo prodavati pod istim katalošim brojem kao i stari iako se radi o dva potpuno različita proizvoda.
Vollmer nije ispravio nacrte ili napisao neku obavijest za novi tip Marklin okretnice i tu nastaje problem. Ako se koristi stara Marklin okretnica onda se to proširenje obavezno mora staviti!

Postoji i jednostavno objašnjenje za tu cijelu zavrzlamu ali da ne dužim :cool_2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh