Maerklinovci - Marklinaši

pyriel

Član foruma
Märklinista je sve više i više! Još malo pa ćemo preuzeti večinu na forumu! >:)
Tako i treba :) :plaza:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Samo naprd, iskreno se nadam da ce vas biti sve vise i vise!

I vi i Märklin ste zasluzili vise mjesta na Forumu! :palac_gore:
 

1borna

Veteran foruma
Malo usporedbe Maerklina i Roca
DSCN4693_zps7be98393.jpg

Gore je Roco, dole Maerklin....
DSCN4692_zps1633774c.jpg

Netko kaže da je Roco bolji u detaljima....ja bih reko u ponekima, a u drugima je Maerklin dao više!
Osim toga M. je sav mtalan, i čisto je drugi osjećaj primiti takvu lok u ruku od plastike....
DSCN4700_zps271893a2.jpg

Švicarki imadem možda i 30-ak, trećina je Roco ali samo zato jer sam ih dobio jako jeftino (kao rabljene), za pola cijene Maerklinovih!
DSCN4637_zpsf603dcbf.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Počelo je, počelo konačno!
Kad se aktivnije ukljući i Backo u Zagrebu bit će sve više Maerklinaša....
 

Ro0k1e

Novi član
Moji dida i baka su kupili set Marklinov u njemačkoj 1978.g, 3-4 vagona lokomotiva 30 savijenih šina i 30 ravnihŽ(otprilike) , 2 električne skretnice i 2 ručne , trafo i onaj za skretnice.. Dosta toga se izgubilo tokom njihove selidbe ostalo je 15 ravnih i 17 savijenih 4 skretnice i trafo , šine su malo oštećene i skretnice više nemaju sistema onog za pomicanje pruge , sad me zanima dali vrijedi obnovit to sve jer bi se počeo bavit time , ili prebacit se na drugi sistem pošto vidim da večina radi na drugom sistemu
 

1borna

Veteran foruma
Tračnice se mogu izravnati, popraviti, skretnice su vjerojatno izgubile oprugice (kojih imam dovoljno), što je sa lokomotivom i vgonima?
/bez njih to zaista nema smisla obnavljati iako se i Maerklin kao rabljeni može povoljno nabaviti/
 

Ro0k1e

Novi član
Lokomotiva i 4 vagona su bila na komodi stajala sve dok jedni gosti nisu imali mira i prčkali po tome i otkinuli onaj klizač. Imao sam u planu kupit polovnu lokomotivu i vagon to mi nije problem nego me zanima dali vrijedi počet s marklinom ili da se prebacim na drugi sistem. Moj stari je za to vezan jer je to u obitelji već 36 godina. Do prije 7-8 godina je još bilo ispravno tad se desilo to s lokomotivom koju smo zamjenili ali je bila drugačija nije bila s klizačem pa smo ju vratili
 

hyperion

Veteran foruma
U Hoferu Brežice ih nema ni tek tako za uzeti u ruke i staviti u kolica, nego treba reći prodavačici da ih donese ih ureda.
 

1borna

Veteran foruma
Ako joj treba zamijeniti samo klizač to košta par eurića, i eventualno ju malo servisirati (očistiti, podmazati, promijeniti još četkice eventualno)
pa sve može biti 100 kuna max!
Uzmete još malo tračnica, poneki vagon i još jednu lokomotivu (rabljeno, preko oglasa) za nekih 50-ak Eu bi se našlo i imati ćete vlakiće
za dalnjih 20 godina...
 

malimiha

Član foruma
To več ima u Lendavskom Hoferu mesec dana,ispočetka je bila cena 169 €, i još do sada nisu prodali ništ
Danas sam u Ljubljani u Hoferu zapazil jedan takav putnički vlak sa parnom mašinom kao što je na reklami, začuda več digital, a je koštal 99€.
Moguče je da imate u Lendavi više novaca nego u Ljubljani, pa zato je i skuplje :cool_2:
 

sini

Bivši član foruma
Danas sam u Ljubljani u Hoferu zapazil jedan takav putnički vlak sa parnom mašinom kao što je na reklami, začuda več digital, a je koštal 99€.
Moguče je da imate u Lendavi više novaca nego u Ljubljani, pa zato je i skuplje :cool_2:

Izgleda da pada cena jer niko ne kupuje :vrag3:,moram da vidim kolko je ovaj vikend.

LP
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh