Modeli jednog penzića

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
piccolo kaže:
Ljudi ovo je tesko vodit brigu o tome kaj sam napravil a kaj nisam a kaj trebam
Ima neka pomagala za to
Ma, ima i za tebe spasa, piccolo - papir i olovka! >:x)> >:E:
 
A

Anonymous

Guest
Papir sam nasao ali ne znam gdje mi je olovka :!: :?: :!: :?:

ppiccolo
 

Damir

 
Osoblje foruma
piccolo kaže:
Papir sam nasao ali ne znam gdje mi je olovka :!: :?: :!: :?:

ppiccolo

:D :D Piccolo ti si junak neše ulice,kak bi se reklo kaj ne :?: :?: Svaka čast jak si u svakom postu sudjeluješ kao i ja :ples2: To znači da se ja i ti sretnemo u živo 3-4 dana samo sa stolice na WC i nazad, to je to,kao da si me ti napravio (vidim sličnost u komunikaciji) LOL Ne daj da te mularija za..ava,jako si mi zabavan i veselim se daljnjem druženju :naklon:
 
A

Anonymous

Guest
damir kaže:
piccolo kaže:
Papir sam nasao ali ne znam gdje mi je olovka :!: :?: :!: :?:

ppiccolo

:D :D Piccolo ti si junak neše ulice,kak bi se reklo kaj ne :?: :?: Svaka čast jak si u svakom postu sudjeluješ kao i ja :ples2: To znači da se ja i ti sretnemo u živo 3-4 dana samo sa stolice na WC i nazad, to je to,kao da si me ti napravio (vidim sličnost u komunikaciji) LOL Ne daj da te mularija za..ava,jako si mi zabavan i veselim se daljnjem druženju :naklon:

Isusek, Isusek kaj bu mi Regica rekla ak procita ovaj post - sam da nebu :polomljen:
 

Stanley

Poznati forumaš
Penzić su se malo ponovili.
Englezi bi rekli: GOTCHA!
 

Attachments

  • PB260062.JPG
    PB260062.JPG
    231.3 KB · Pregleda: 228
  • PB260054.JPG
    PB260054.JPG
    227.9 KB · Pregleda: 225

nik

Veteran foruma
Nek penzić aktiviraju memoriju i uključe se u rasprave na temama o Goša Y vagonima u Domaćim modelima...!
Posebno u vezi plavih AR i BR vagona u sastavu Save i poslovnih.
 

Stanley

Poznati forumaš
nik kaže:
Nek penzić aktiviraju memoriju i uključe se u rasprave na temama o Goša Y vagonima u Domaćim modelima...!
Posebno u vezi plavih AR i BR vagona u sastavu Save i poslovnih.
U memoriji mi je ostalo najviše to da sam u mladim danima znao podupirati šank u svim varijantama: buffet vagon sa salon-odjeljcima, buffet vagon u cijeloj dužini, buffet-restoran i restoran (tamo se moglo sjesti). A ponekad sam ponešto i pojeo. Budemo vidjeli hoću li se sjetiti čega konstruktivnog, pa upadam u temu. ;)
P.S. Jest da je bizarni Off Topic, ali zahvaljujući fotkanju novog WL-a otkrio sam da mi se polica za knjige skoro ''raspuzla'' (to je odmah sređeno). Ne znam kako to nisam primijetio kod brisanja prašine... Eto, modelarstvo ponekad sa sobom donosi i sasvim neočekivane koristi.
 

Stanley

Poznati forumaš
Evo i mene opet, nakon poduljeg vremena.
Danas sam malo pomazio svoje ljubimce, pa sam se sjetio da sam propustio predstaviti ovog ljepotana - poštanski vagon Roco. Kupio sam ga još lani (ili bijaše preklani? :??: ) od jednog railfanovskog prijatelja:



To znači da Poštarčina u Miru, tj. moja malenkost, ima u kolekciji već tri poštanska vagona. Za sada se ovaj ne uklapa ni u kakvu garnituru na prostorima Hrvatske i ex-Yu, ali tko zna... Nekako mi se čini da bi Deutsche Bundespost ubrzo mogla kupiti Hrvatsku poštu. :zvizdi:
P.S. Uskoro slijede neke nove nabavke, o tom potom.
 

Attachments

  • P5110006.JPG
    P5110006.JPG
    234.4 KB · Pregleda: 74
  • P5110007.JPG
    P5110007.JPG
    226.4 KB · Pregleda: 69

nik

Veteran foruma
Stanley kaže:
Evo i mene opet, nakon poduljeg vremena.
Danas sam malo pomazio svoje ljubimce, pa sam se sjetio da sam propustio predstaviti ovog ljepotana - poštanski vagon Roco. Kupio sam ga još lani (ili bijaše preklani? :??: ) od jednog railfanovskog prijatelja:



To znači da Poštarčina u Miru, tj. moja malenkost, ima u kolekciji već tri poštanska vagona. Za sada se ovaj ne uklapa ni u kakvu garnituru na prostorima Hrvatske i ex-Yu, ali tko zna... Nekako mi se čini da bi Deutsche Bundespost ubrzo mogla kupiti Hrvatsku poštu. :zvizdi:
P.S. Uskoro slijede neke nove nabavke, o tom potom.

Ali zašto model u 1:100 ???

>8-o:

Odličnu njemačku poštu u 1:87 radi Piko!

Piko 53387 Postwagen mr-a/55 der DBP, Epoche IV, H0 (sa tirkiznom 'suknjicom')
http://www.modellbahnwelt24.de/Piko-533 ... oche-IV-H0

Post Collection (Piko) 010233 Post mr-a/26 der DBP, Epoche IV, H0 (sa crnom 'suknjicom')
http://stummiforum.de/viewtopic.php?f=33&t=68981

Post Collection (Piko) 019136 Post mr-a/26 der DBP, Epoche IV/V, H0 (zeleni)
http://62.50.44.32/philatelie/shop/temp ... ction=jump

postmra26piko010233.jpg
 

Stanley

Poznati forumaš
nik kaže:
Ali zašto model u 1:100 ???
Ma nisam ni namjeravao (niti imam namjeru) kupovati bilo kakav novi poštanski vagon. Na piku mi je službeni vagon DB istog tipa, no o tom potom.
Poštanski bih uzeo jedino ako bi izašao Gredeljevac JŽ ili HŽ, kaj bu na Sveto Nigdarje (prerade mi ne spominjite). No čovjek navalio ''ajde uzmi'', pa bagatelna cijena... na kraju me obrlatio, a taj sitniš smo kasnije u društvu zapili. >:)
Anyway, hvala na informaciji.
 

nik

Veteran foruma
Službeni DB 'istog tipa' (ili bolje rečeno tip 'X') radi Roco (sa zaobljenim krovom na čelima) i za ovu godinu ga najavljuje ACME (sa ravnim krovom na čelima) a ovaj drugi je navodno prikladnoji za 'naše' sastave (i model će sigurno biti bolji).
 

Stanley

Poznati forumaš
Penzić su se malo ponovili tj. dopunili vozni park, pa rekoh sebi: ajmo to podijeliti s društvom.
Najprije nekoliko suvremenih teretnih vagona. Prva tri su Roco:




Dvije cisterne Piko:
 

Attachments

  • PB050007.JPG
    PB050007.JPG
    197 KB · Pregleda: 183
  • PB050010.JPG
    PB050010.JPG
    236.6 KB · Pregleda: 181
  • PB050012.JPG
    PB050012.JPG
    239.4 KB · Pregleda: 183
  • PB050016.JPG
    PB050016.JPG
    190.4 KB · Pregleda: 183
  • PB050019.JPG
    PB050019.JPG
    207.7 KB · Pregleda: 182

Stanley

Poznati forumaš
Roco:


I za kraj dva ''kapitalca'', koja sam odavno htio imati - i eto ih u kolekciji.
LS Models. Cijena nije baš ''halo Bing'' ali mi nije žao ni jednog eurocenta za ovu davno željenu akviziciju:


Evo ga i s druge strane:


Pojačanje Sekcije za vuču, DB 52:



Uskoro slijede još tri-četiri vagončića, pa onda opet pauza.
Za maketu me ne pitajte, razvoj obiteljske situacije odgodio je moje planove za koju godinu. Pa ako Bog da zdravlja i Majka Božja penez...
 

Attachments

  • PB050020.JPG
    PB050020.JPG
    193.7 KB · Pregleda: 183
  • PB050025.JPG
    PB050025.JPG
    219.8 KB · Pregleda: 184
  • PB050033.JPG
    PB050033.JPG
    249.3 KB · Pregleda: 185
  • PB050039.JPG
    PB050039.JPG
    265.5 KB · Pregleda: 182
  • PB050044.JPG
    PB050044.JPG
    250.3 KB · Pregleda: 182

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ooooo Stanley, pa lijepo si ti to skucao! Bravo! Kaj to je još od otpremnine >:) >:D: ?

Šalu na stranu, pristojna obnova voznog parka koje se ne bi nijedan modelar posramil!!!!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Stanley kaže:
LS Models. Cijena nije baš ''halo Bing'' ali mi nije žao ni jednog eurocenta za ovu davno željenu akviziciju:
LS Models modeli nisu baš roba koja se može naći na nekim akcijama, pa kada jednom kupiš po redovnoj cijeni, onda te barem ne grize savjest da si mogao proći jeftinije. :D

Lijep vozni park! :palac_gore:
 

hyperion

Veteran foruma
Stanley kaže:
Uskoro slijede još tri-četiri vagončića, pa onda opet pauza.
Za maketu me ne pitajte, razvoj obiteljske situacije odgodio je moje planove za koju godinu. Pa ako Bog da zdravlja i Majka Božja penez...
Pauza? Ma nemoj. Mogu zamislit koliko si peneza dao za sve to, a onda ti "pa opet pauza". :D Jako mi se sviđaju teretni vagoni, a pogotovo loksa :ljubav I da je i meni imat mjesta za maketu. :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stanley kaže:
...Pojačanje Sekcije za vuču, DB 52:
...
Hoce li ovo pojacanje ostati u DB ili ce mozda pomeniti radnu organizaciju, Stanley? ;)

Inace cestitam, modelcici su odlicni. :palac_gore:
 

Stanley

Poznati forumaš
Mon kaže:
Hoce li ovo pojacanje ostati u DB ili ce mozda pomeniti radnu organizaciju, Stanley? ;)
Promijeniti će ako se javi dobrovoljac da to izvede umjesto mene. ;)
S mojom dioptrijom i s mojim artroznim rukama to bi bila nemoguća misija. S obzirom da ne spadam u brojače zakovica i kontrolore datuma revizije, meni su modeli dobri i ovakvi kakvi jesu.
 

Stanley

Poznati forumaš
Budi pribilježeno za povijest da je danas, na dan Svetoga Nikole - darivatelja male i velike djece, Anno Domini tekuće, na moja vrata pozvonio Blaženi Poštar i donio mi paket s dva slatka poklončića. Jest da su kupljeni od bonusa kod modellbahnshop.lippe, ali nećemo sitničariti.
A.C.M.E:


Piko:
 

Attachments

  • PC060014.JPG
    PC060014.JPG
    259.1 KB · Pregleda: 52
  • PC060021.JPG
    PC060021.JPG
    244 KB · Pregleda: 55

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh