Modeli za malu betonaru na maketi?

Thommo

 
Osoblje foruma
Planiram na jednom dijelu makete napraviti malu betonaru, s jednim tornjem, zgradom i par vozila. Inspiracija mi je radno mjesto našeg forumaša Johna, koji radi u jednoj takvoj, ne baš maloj betonari. ;)

Mogućnosti su zanimljive - betonara za rad treba:
- cement (dovozi se silos-vagonima ili kamionima sa silos-prokolicama)



- razne granulacije pijeska, tj. tucanika (dovozi se na otvorenim kiper vagonima, npr. Facs, ili Eamos; naravno, i u kiper kamionima)


- razne aditive za beton (neki kombi, ili zatvoreni teretni vagon - Gbs, Hbis)

- u krugu betonare tu na Kukuljanovu skupljaju se stare gume, koje se odvoze u cementaru i tamo koriste kao gorivo za cementne peći - a pepel se stavlja kao sirovina u cement!

Iz betonare, naravno, u stalnom ritmu izlaze kamioni mikseri - kod nas ih ima 3- i 4-osovinskih:


...a postoje i šleperi s mikserom:


Ne znam da li je ovaj SIKU moguće vidjeti po europskim gradilištima? (Speed, John,...?) :hmmm
 

Attachments

  • SIKU Betonmischer Mercedes BetonUnion.jpg
    SIKU Betonmischer Mercedes BetonUnion.jpg
    19.1 KB · Pregleda: 3,371
  • 235575_SBB_Fans-u_Holcim.jpg
    235575_SBB_Fans-u_Holcim.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 3,373
  • 5144_OBB_Uacs_Holcim_p2.jpg
    5144_OBB_Uacs_Holcim_p2.jpg
    29 KB · Pregleda: 3,377
  • HERPA 265614 - Silo SZ Isarbeton SCANIA_p2_eur39,50.jpg
    HERPA 265614 - Silo SZ Isarbeton SCANIA_p2_eur39,50.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 3,377
  • 680 Mercedes Beton Mischer_p4.jpg
    680 Mercedes Beton Mischer_p4.jpg
    13.1 KB · Pregleda: 3,370

speed

Član foruma

ova poluprikolica za cement je zaista rijetka ptica. Stvarno ju je teško pronaći u HO, mada je Herpa normalno proizvodi...

Thommo kaže:
...a postoje i šleperi s mikserom:


Ne znam da li je ovaj SIKU moguće vidjeti po europskim gradilištima? (Speed, John,...?) :hmmm

misliš da li je moguće vidjeti šleper mikser- pravi? Uff, to je veoma rijetko. U Njemačkoj se to da pronaći, a kod nas nisam vidio. Kao klinac sam vidio jednog... Ali pokoji takav nađe se po Hercegovini, jer poznato je da tamo cijene njemačke trendove :)
Je praktično, jer možeš ostavit tu poluprikolicu i zakvačiti neku drugu... ali zavlačiti s ovim u neku usku ulicu kod nas i to na rikverc, nebi baš bilo idealno... a i pitanje bi li bilo moguće. Tako da to ipak ostaje u "matičnoj" zemlji- Njemačkoj... gdje to obično ide po većim gradilištima, npr. trg. centra i sl. ...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
ova poluprikolica za cement je zaista rijetka ptica. Stvarno ju je teško pronaći u HO, mada je Herpa normalno proizvodi...
Pa nije baš rijetka, npr. imaš je u kitu od Kibrija:

Kod Kramma za 12,60€.

Herpe znaju biti skupe kad su specijalne serije, kao ova na slici gore.
 

Attachments

  • 14042 MB + SPITZER SILOAUFLIEGER.jpg
    14042 MB + SPITZER SILOAUFLIEGER.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 3,313

Thommo

 
Osoblje foruma
Par slika sa SBB-a... :palci_gore: Holcim vagoni u mjerilu 1:1! ;)

DSC_9728.jpg


DSC_9805.jpg


01-1066_tsh_16mar07t.jpg


Cijeli topic o Holcim temi: http://www.miniatur-wunderland.de/commu ... 13300.html
 

speed

Član foruma
evo jedan šminker koji je u svojoj kutijci... a služi za prijevoz betona, MB Actros (Herpa)

 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Fora je inaj stari crveni Volvo... Može čišća slika? LOL

he, he... može, može čišća slika. Sad moram ići, ali sutra je nastojim staviti :D
malo ću OT, ali tom volvu još nisam stavio retrevizore (kao većini), jer kabina ide u svijetlo plavu boju, hladnjača se skida, stavlja se cisterna, pa bi moglo ispasti nešto kao model od Autopromet Rijeka. Inspiraciju sam dobio od jednog takvog ex Ap Rijeka, koji je u Splitu, ali ne vozi... no ipak ne daju ga za staro željezo :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo, na burzi u Zg sam naletio na jeftinu Kleinbahn kompoziciju vagona za prijevoz rasutih tereta... Prema Kleinu sam uvijek skeptičan, ali ovi nisu loši - lijepo voze, nisu mi iskočili ni jednom. :palac_gore:
Lijepo će se uklopiti u prijevoz pijeska do cementare! >:D:

Eds_3.jpg

Eds_2.jpg

Eds_1.jpg
 

speed

Član foruma
e, sjetih se ja još jednog svog "cementaša"... MB Actros... Cemex- Dalmacijacement.. Ima podosta ovakvih kamiona u HR, uglavnom od privatnika koji voze za Cemex- DC, pa se kamion još prebojao u logo Cemex:

 

john

Član foruma
speed kaže:
e, sjetih se ja još jednog svog "cementaša"... MB Actros... Cemex- Dalmacijacement.. Ima podosta ovakvih kamiona u HR, uglavnom od privatnika koji voze za Cemex- DC, pa se kamion još prebojao u logo Cemex:

Grrrrr :evil: :D
 

john

Član foruma
Thommo kaže:
...a postoje i šleperi s mikserom:


Ne znam da li je ovaj SIKU moguće vidjeti po europskim gradilištima? (Speed, John,...?) :hmmm
Po europskim gradilištima je svašta moguče vidjeti,a po američkim još i više!No kod nas rijetko!Vidio sam svega jedan šleper mikser kod nas i to kad se gradio Pevec.Bila je postavljena jedna mala pokretna betonara i sa njom se večinom krcao taj šleper.(Stari Man 1)
 

speed

Član foruma
john kaže:
speed kaže:
evo jedan šminker koji je u svojoj kutijci... a služi za prijevoz betona, MB Actros (Herpa)
Samo mu još fali natpis GP KRK!!!

vidiš nisam ni išao za tim... ista shema... doduše ovo je Mercedesova "tvornička" shema bojanja... Znam i dosta puta vidim njihove miksere (od GP Krk), ali znaš li jel imaju možda ovakvog Actrosa? Ja bih uglavnom naletio na MAN-a...
Imam još jednog miksera, budem ga poslikao, no sad moram ići... a do tada njegova slika, ali sam je skinuo e bay-a :D
 

Attachments

  • 8e37_1.jpg
    8e37_1.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 859
  • 9543_1.jpg
    9543_1.jpg
    14.1 KB · Pregleda: 860

speed

Član foruma
zaista zanimljiva mafija, pardon mehanizacija :D čije je proizvodnje Actros, te ovaj bager? Da Actros nije Sucho...?
 

john

Član foruma
vidiš nisam ni išao za tim... ista shema... doduše ovo je Mercedesova "tvornička" shema bojanja... Znam i dosta puta vidim njihove miksere (od GP Krk), ali znaš li jel imaju možda ovakvog Actrosa? Ja bih uglavnom naletio na MAN-a...
Imam još jednog miksera, budem ga poslikao, no sad moram ići... a do tada njegova slika, ali sam je skinuo e bay-a :D
Svi 4-osovinci su Tg Man,a 3-osovinci su stari magirusi.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Još neka HO vozila za prijevoz praškastih tvari, tj. cementa:

Wiking MB 2244 prikoličar:


Permot (Made in DDR) Škoda:
 

Attachments

  • MB 2244 SILO HZ.jpg
    MB 2244 SILO HZ.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 795
  • Skoda Zement Silowagen.jpg
    Skoda Zement Silowagen.jpg
    18.4 KB · Pregleda: 795

Thommo

 
Osoblje foruma
john kaže:
vidiš nisam ni išao za tim... ista shema... doduše ovo je Mercedesova "tvornička" shema bojanja... Znam i dosta puta vidim njihove miksere (od GP Krk), ali znaš li jel imaju možda ovakvog Actrosa? Ja bih uglavnom naletio na MAN-a...
Imam još jednog miksera, budem ga poslikao, no sad moram ići... a do tada njegova slika, ali sam je skinuo e bay-a :D
Svi 4-osovinci su Tg Man,a 3-osovinci su stari magirusi.
Actros miksere ima Cemex, je li tako?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh