Moj najomiljeniji hrvatski kolodvor: Pula - izrada makete

Zeleni_vlak_ARENA

Član foruma
Imam u planu izraditi makete 222 kolodvora iz Italije, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Makedonije i nekoliko uskotračnih iz BiH i Crne Gore. Svaka kolodvorska zgrada bit će izradjena onako kako je prvobitno izgledala. Ne volim novogradnju.

Za mene najljepši hrvatski kolodvor je PULA! Šteta što je taj prekrasan grad, toliko kulturno bogat, sa toliko puno dobrih ljudi, toliko zapostavljen od strane Države Hrvatske, t.j. da je željeznička veza sa Pulom odnosno Istrom toliko zapostavljena... Kolodvor sam detaljno slikao i premjerio. Maketa će se raditi u 3D printu sa točnošću od stotog dijela mm. Kasnije će biti i makete pulske arene.

Da li ste znali da je fasada kolodvora PULA prvobitno bila od cigle (opeke)? Pogledajte dobro ove dvije priložene slike! Tako ću napraviti maketu: sa fasadom od opeke!
 

Attachments

  • PULA-1921.jpg
    PULA-1921.jpg
    127.3 KB · Pregleda: 22
  • PULA_i_tramvaj.jpg
    PULA_i_tramvaj.jpg
    153.5 KB · Pregleda: 22
  • ARENA-Pula-1.jpg
    ARENA-Pula-1.jpg
    139.1 KB · Pregleda: 22

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh