Moja maketa/diorama (napokon)

Killer9990

Poznati forumaš
Eto, nakon duugo vremena razmišljanja i planiranja, te nekoliko osnovnih tematskih ideja pa nakon predomišljanja (nekoliko puta) i Ja sam odlučio lagano krenuti u razvijanje makete.
Tako sam si nacrtao osnovnu ideju, te naručio neke modele koji mi nedostaju i još neke sitnice pa ču skoro započeti sa osnovnom izradom.
Tako da se nadam kroz određeno vrijeme i uz vašu pomoć napraviti maketu (barem osnove) pa ju naknadno usavršavati, dograđivati ... itd.... itd
:ples
 

Killer9990

Poznati forumaš
Dakle napravio sam na računalu 3D model makete, kojoj će osnovna tema biti gradilište. Planirane dimenzije makete će biti otprilike 150 x 120 cm.

Na gradilištu će se ipreplitati modeli teškoga prijevoza radnih strojeva i ostale mehanizacije potrebne da se na gradilištu obavi posao koji je planiran, a uz to će se pojavljivati i građevinski modeli-poglavito tegljači s poluprikolicama (kipericama) za odvoz i dovoz rasutoga tereta (poput zemlje, pijeska...).

Biti će i kranova, raznih tereta koji će se podizati, bit će trave, raslinja, cesta, ....
Svega po malo-meni zanimljivoga
:razz:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo, dodao sam malo slika kako bi otprilike trebalo izgledati to !

Slobodno pišite komentare, mišljenja, savjete, kritike, pitanja, ....
 

Attachments

  • Diorama 04.png
    Diorama 04.png
    38.1 KB · Pregleda: 406
  • Diorama 03.png
    Diorama 03.png
    62.3 KB · Pregleda: 401
  • Diorama 02.png
    Diorama 02.png
    53.9 KB · Pregleda: 404
  • Diorama 01.png
    Diorama 01.png
    53.7 KB · Pregleda: 402

Carllo

Aktivan član
Znam ja još neke koji su počeli sa grdilištem i kako je to sve završilo *mudri*

<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=80&t=697" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=80&t=697</a>
 

Killer9990

Poznati forumaš
Mon kaže:
Ma bit' ce i zeljeznice, kad tad.
Jel tako killeru? ;)

Ne bih rekao ! Možda ubacim jedan od ona 2 ili oba vagona (jeftina) za usputni izvanredni prijevoz (kao teret) ali malo vjerojatno !
*<green:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo počinjem s pitanjima:

zanima me o stiroduru. U kakvim dimenzijama se i gdje može kupiti? Kolika mu je cijena? Da li i Kako se mogu komadi spajati skupa (ljepljenjem ili nekako drugačije)?
Ako se ljepe, čime se lijepe ??
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
Killer9990 kaže:
Evo počinjem s pitanjima:

zanima me o stiroduru. U kakvim dimenzijama se i gdje može kupiti? Kolika mu je cijena? Da li i Kako se mogu komadi spajati skupa (ljepljenjem ili nekako drugačije)?
Ako se ljepe, čime se lijepe ??

stirodur imaš za nabaviti u trgovinama koje imaju građevinski materijal, jedna ploća ti je 1m kvadratni, imaš različitih debljina,pa čak i boja, bijeli i svijetlo zeleni

a ljepe se s ljepilom
pozdrav
 

Killer9990

Poznati forumaš
[/quote]

stirodur imaš za nabaviti u trgovinama koje imaju građevinski materijal, jedna ploća ti je 1m kvadratni, imaš različitih debljina,pa čak i boja, bijeli i svijetlo zeleni

a ljepe se s ljepilom
pozdrav[/quote]

Znači trebalo bi onda biti i u Bauhausu, Baumaxu, Pevecu i sličnim mjestim.

Zahvaljujem na odgovoru
:palac_gore:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
veli siky da se lijepe ljepilom, da samo kakvim?
Izbjegavati ljepila na bazi nitra ili ostalih agresivnih solvenata, jer to samo izgrize stirodur i napravi rupu. Ja sam to radio s Pattex Super Fixom. Dolazi u pakiranju poput tube silikona ili akrila tako da onda još treba i pištolj, ali to je najmanji problem... ;)
 

Killer9990

Poznati forumaš
Wile E Coyote kaže:
veli siky da se lijepe ljepilom, da samo kakvim?
Izbjegavati ljepila na bazi nitra ili ostalih agresivnih solvenata, jer to samo izgrize stirodur i napravi rupu. Ja sam to radio s Pattex Super Fixom. Dolazi u pakiranju poput tube silikona ili akrila tako da onda još treba i pištolj, ali to je najmanji problem... ;)


Treba pištolj ?!
:D

Pa treba biti pravi profesionalac za napraviti maketu, čini se meni !
:uvrnut
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
Wile E Coyote kaže:
veli siky da se lijepe ljepilom, da samo kakvim?
Izbjegavati ljepila na bazi nitra ili ostalih agresivnih solvenata, jer to samo izgrize stirodur i napravi rupu. Ja sam to radio s Pattex Super Fixom. Dolazi u pakiranju poput tube silikona ili akrila tako da onda još treba i pištolj, ali to je najmanji problem... ;)

da zabororavil napisati nikako koristiti ljepilo nekadašnje oho ili metafix je nagriza stirodur pa ostaju rupe na stiroduru
 

flado

Član foruma
Ja lijepim sa drvocollom, i ljepenku i stirodur i drvo, i mogu reči da sam zadovoljan jer popuni i neravnine od rezanja ako ih slučajno ima.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
ja za ljepljenje stirodura koristim pištolj za vruče ljepljenje (ono ljepilo u štapičima), brzo i efikasno i ne, ne radi rupe u stiroduru (za stiropor se nebi kladil).
 

Killer9990

Poznati forumaš
A jel ima netko iskustva s iscrtavanjem linija po cesti (podlozi) ?
kako to radite? S čime? Jel zahtjevno ?
:hmmm
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
evo ja neki dan napravil s ovim: (svidi sliku), relativno jednostavno za rad, oznake su sve na foliji koju izrežeš, staviš na željeno mjesto i onda "pretisneš" da ostane otisak na cesti. (jedino trebaš podlogu prije toga dobro pobrisat da nema prašine)
Nije još sve gotovo a kak je ispalo vidi na sljedećoj slici.
 

Attachments

  • $(KGrHqJ,!l!E1GC-3wz7BNYkJinnsQ~~_12.jpg
    $(KGrHqJ,!l!E1GC-3wz7BNYkJinnsQ~~_12.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 55
  • DSCI1762.JPG
    DSCI1762.JPG
    187.2 KB · Pregleda: 56
  • DSCI1767.JPG
    DSCI1767.JPG
    182.4 KB · Pregleda: 56

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh