Piko skretnice + Conrad motorcici

blubacy

Član foruma
Pozdrav svima.

Molim za pojašnjenje:

za svoju maketu sam se odlučio za PIKO-A asortiman tračnica i skretnica. namjeravam nabaviti skretnice i kako vidim one su ručne ali imaju i dodatke za elektrifikaciju. s obzirom da se baš ne kužim u to kao se dio za elektrifikaciju spaja na skretnicu, vidio sam na PIKO-voj web stranici dodatke za skretnice (artikle numb.: 55271 i 55273).

Može li mi netko pojasniti kako se to sve spaja i kako to funkcionira. :??:

Hvala unaprijed.
 

polval

Član foruma
Re: PIKO SKRETNICE

Skretnice svih vecih proizvodjaca se prodaju kao rucne sa mogucnoscu da se kasnije elektrificiraju t.j. da se doda elektromagnet. Postupak je isti svugde, potrebno je nabaviti set za elektrifikaciju, konkretno kod PIKO-a je moguce kupiti samo pogon ili komplet od 4 pogona + upravljacke tastere za njih u kompletu , sto je jeftinije. Artikli su sledeci:

- Pogon za skretnicu Weichen-Antrieb links/rechts Artikelnummer 55271
- Blok od 4 upravljackih tastera Stellpult Artikelnummer 55260
- Komplet 4 pogona plus blok od 4 tastera za upravljanje Weichen-Antriebs-Set Artikelnummer 55390
- Dodatni delovi za montazu ispod nivoa ploce Zurüstsatz Unterflur-Antrieb Artikelnummer 55273

Pogoni kod PIKO-a su univerzalni, bilo koji pogon ide na bilo koju skretnicu. Sama montaza se sastoji u tome da se pogon zastrafi na skretnicu i dovede napajanje.

Profil koji je upotrebljen na PIKO A gleissystem-u je mesavina profila 25 i profila 21 t.j. sirina profila odgovara profilu 21 a visina profilu 25, sto je zgodno kada se koriste stariji modeli koji imaju veoma visoke vence na kotacima.

Vise o pogonima PIKO na

http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... &pagenum=1

Pozdrav
Tino
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: PIKO SKRETNICE

Iznad se nalazi konkretan odgovor na pitanje a ja cu jos samo dodati svoja iskustva sa Piko tracnicama koja su za sada samo pozitivna. Doduse nisam ih jos monitrao na pravu maketu ali s vremena na vrijeme se napravi nekoliko privremenih ovala i drugih oblika i do sada nisam imao apsolutno nikakvih problema niti sa skretnicama niti sa flexicama (koje su doduse poprilicno "mekane" i bez ucvrscivanja za podlogu nema sanse da zadrze oblik)...
 
A

ARKUS

Guest
Re: PIKO SKRETNICE

Hi,
Ja sam na svoju maketu (još nije gotova) stavio sve PIKO tračnice i skretnice. Motorizirao sam h sa donje strane CONRAD motorićima. Svaki ti je cca 5 eura.To je zasad jedno od najjeftnijh opcija. A prednost je ta što se ne vidi pogon na maketi >:)
 

polval

Član foruma
Re: PIKO SKRETNICE

E da! Conradov pogon je sa elektromotorom pa ne samo sto je jeftiniji od PIKO-vog nego uz to je i bolji izbor od njega.
 

blubacy

Član foruma
Re: PIKO SKRETNICE

Hvala dečki na savjetima i odgovrima :palac_gore: , nego koji je to broj artikla i li šifra proizvoda Conradovog motorića za pogon skretnica.
 
A

ARKUS

Guest
Re: PIKO SKRETNICE

Evo,
Kod CONRAD.AT u Grazu je 7.19 eura,i odbi mwt.Naravno nećeš uzeti samo jednog :plaza:

Code je 219999-62 WEICHENANTRIEBE MIT ENDABSCHALTUNG

Alen
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: PIKO SKRETNICE

blubacy kaže:
Hvala dečki na savjetima i odgovrima :palac_gore: , nego koji je to broj artikla i li šifra proizvoda Conradovog motorića za pogon skretnica.

Ukoliko na maketi imaš i povratnu petlju nije loše kupiti ovaj:
Artikel-Nr.: 219998 - 62 Weichenantrieb mit Umschaltung

Isti je kao i prethodni osim što taj po prebacivanju može promijeniti i polaritet
 

Ćiro_bos

Član foruma
Re: PIKO SKRETNICE

Wile E Coyote kaže:
blubacy kaže:
Hvala dečki na savjetima i odgovrima :palac_gore: , nego koji je to broj artikla i li šifra proizvoda Conradovog motorića za pogon skretnica.

Ukoliko na maketi imaš i povratnu petlju nije loše kupiti ovaj:
Artikel-Nr.: 219998 - 62 Weichenantrieb mit Umschaltung

Isti je kao i prethodni osim što taj po prebacivanju može promijeniti i polaritet
A i cijena je ista ;) ! Ja sam kupio do sada 8 kom i svi su sa tim UM shalterom, koji je veoma koristan, za razne namjene. Ja ga koristim tako što prilikom prebacivanja skretnice na određeni kolosijek, putem tog prekidača taj kolosijek dobije i jedan pol potrebne struje za vožnju. Ukoliko skretnica vodi na neki drugi kolosijek, dotični ostaje bez napona, a sa njim i voz koji je na njemu :idea: .
Kod analogije veoma korisno, za kreativce stvoreno :palci_gore: !
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh