Rail and Sea (AUT)

wiggum

Veteran foruma
Vezano za ovog Rail & Sea Herculesa, vidio sam da je autor fotografije legenda i velike i male željeznice Dragutin Staničić, ali izgleda da je osim njega u lobiranju za ovaj model sudjelovala i "teža artiljerija", tj. i samo poduzeće.

Naišao sam sad na članak na stranicama KŽMZ s naslovom "Advent u tvrtki Rail&Sea Hrvatska", tako da su KŽMZ i ova firma u dobrim odnosima (imaju čak i maketu koja je vjerojatno rad nekoga iz Kluba), pa me potaknulo na razmišljanje da je sama firma na nagovor iz Kluba došla s idejom kod Pika.


Veselim se svakako modelu koji će biti s cijenom od 100 EUR pravo osvježenje.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Veselim se svakako modelu koji će biti s cijenom od 100 EUR pravo osvježenje.

Cijena je u najavi dobra, ali mislim i potpuno realna. To je "Hobby" linija od Pika, u osnovi kalupi stari već cca. 20-tak godina, za start pakete. Piko nikad nije u "Expert" seriju prebacio Hercules, Taurus 1116, Traxx DB 185,...

Modeli koji su u proteklim godinama novorazvijeni i dio "Expert" serije, kao što su Vectron, OBB 1216, Trax 187 imaju hrpu detalja više, bolje motoriće, kratku kinematiku, pripremu za zvuk s Pluxx utorom, crvena svjetla, itd.

Još noviji modeli kao OBB 1044, MAV M62, MAV V43 i hrpa poljskih lokomotiva još je vjernija originalu i tu se slobodno može reći da Roco više ne mora biti prvi izbor.

Ne hejtam, fora je ta najava i svakako ću je kupiti, osobno mislim da je šteta što nisu odlučili izbaciti Rail & Sea Vectron:

2022-03-12_Zagreb Resnik.jpg
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Cijena je u najavi dobra, ali mislim i potpuno realna. To je "Hobby" linija od Pika, u osnovi kalupi stari već cca. 20-tak godina, za start pakete. Piko nikad nije u "Expert" seriju prebacio Hercules, Taurus 1116, Traxx DB 185,...

Modeli koji su u proteklim godinama novorazvijeni i dio "Expert" serije, kao što su Vectron, OBB 1216, Trax 187 imaju hrpu detalja više, bolje motoriće, kratku kinematiku, pripremu za zvuk s Pluxx utorom, crvena svjetla, itd.

Još noviji modeli kao OBB 1044, MAV M62, MAV V43 i hrpa poljskih lokomotiva još je vjernija originalu i tu se slobodno može reći da Roco više ne mora biti prvi izbor.

Ne hejtam, fora je ta najava i svakako ću je kupiti, osobno mislim da je šteta što nisu odlučili izbaciti Rail & Sea Vectron:

View attachment 124538
taj herkules na maketi rail&sea je bio i na burzi u Zagrebu pa jeli to model od Piko ili neka prerada
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Fotke izašlog modela:


(prijedlog za moderatore; možda da se na forumu otvori neki novi podzibornik naziva Ostali operateri na mreži ex YU ili tako nešto slično, gdje bi mogli razvijati teme po operaterima, pa se onda i ovo prebaci pod Rail&Sea ?)

57996_B.jpg

57996.jpg

57996_C.jpg
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Za 89e fora ga je imati :) imam jedan takav nekog drugog bojanja sad sam uzeo dva ova za tandem :)
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Šteta nisu i ovo plavo bojanje odma izbacili
 

Attachments

  • IMG_20230714_000749.jpg
    IMG_20230714_000749.jpg
    197.2 KB · Pregleda: 17

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh