Razno - modeli

wiggum

Veteran foruma
Na pruzi Koprivnica - Ludbreg - Varaždin - Čakovec - pa Slovenija ili Mađarska rijetki gosti. :palci_gore:
RCCC/NRE ličanka 2062 201 - kroz skoro cijeli video
Naranđasti Wascosa vagoni - 1:25
Plavi VTG vagoni - 5:35, 15:30

Šteta što ovi Wascosa/VTG vagoni od NME-a imaju visoku cijenu (ne kažem da nije opravdana)... :plac:


 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Šteta što ovi Wascosa/VTG vagoni od NME-a imaju visoku cijenu (ne kažem da nije opravdana)... :plac:
Zaista su lijepi ali mogli bi biti i malkice bolje. Malo sam bio razočaran nad izgledom sa donje strane ali ipak nije mi žao da sam ih nekoliko nabavio.
 

Izidor

Član foruma
Igramodel je je najavila. Obe verzije, koje postoje u razlicitim variantama farbanja ( RTI, Wascosa, ERR, Panonia ethanol, Railco..).
Prema rijecima njihovog predstavnika na sajmu u Nürnbergu trebale bi prve doči na tržište u aprilu...ali opet je tu treba cekati na zakasnjenje....i da vidimo neke recenzije prvih "korisnika" modela.
Njihov kontejnerski vagon bi za tu cijenu trebao izpasti mnogo bolje od navedenog...sad se nove barvne variante i brojevi tih vagona prodaju za nizu cijenu od prvih primjerka. Sacekajmo jos malo.
Ti vagoni se skoro dnevno vide u vlakovima u Sloveniji, Hrvatskoj, pa cak u Srbiju dolaze prek Subotice bas ove plave iz gornje slike tako da su neobhodni za sve koje vole epohu 6.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
@wiggum planiram otvoriti temu i obraditi i hoppere za žitarice, nešto slično kao za cementne silo cisterne, pa ćemo proći i NME hoppere. Ja ih imam nekoliko, znaju se naći i u mješovitim vlakovima s drugim tipovima Tadxx vagona.
 

wiggum

Veteran foruma
Da li sam možda propustio jer nisam vidio takav model, ali da li netko radi ili je najavio ovakvu cisternu?
https://www.zeljeznice.net/forum/in...i-vagoni/page/18/&tab=comments#comment-620564

Igramodel je je najavila. Obe verzije, koje postoje u razlicitim variantama farbanja ( RTI, Wascosa, ERR, Panonia ethanol, Railco..).
Prema rijecima njihovog predstavnika na sajmu u Nürnbergu trebale bi prve doči na tržište u aprilu...ali opet je tu treba cekati na zakasnjenje....i da vidimo neke recenzije prvih "korisnika" modela.
Njihov kontejnerski vagon bi za tu cijenu trebao izpasti mnogo bolje od navedenog...sad se nove barvne variante i brojevi tih vagona prodaju za nizu cijenu od prvih primjerka. Sacekajmo jos malo.
Ti vagoni se skoro dnevno vide u vlakovima u Sloveniji, Hrvatskoj, pa cak u Srbiju dolaze prek Subotice bas ove plave iz gornje slike tako da su neobhodni za sve koje vole epohu 6.

Da, evo našao sam i tu najavu.
rti2.jpg
https://www.facebook.com/igramodel/photos/pcb.2525602504233574/2525600250900466/?type=3&theater
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da li sam možda propustio jer nisam vidio takav model, ali da li netko radi ili je najavio ovakvu cisternu?

https://www.zeljeznice.net/forum/in...i-vagoni/page/18/&tab=comments#comment-620564
Tillig ima plavu Zans RTI cisternu, ne znam da li je "fake" ili imaju i takve u floti. Rekao bih da je Tillig uzeo ono što ima na lageru (ona cisterna kao MSK Kikinda), obojao u plavo i bacio na tržište. :fp:
Art. no. 76720
1583759863571.png
https://www.itvlaky.cz/kotlove-vozy/76720/

Jedine koje sam vidio u HR, u Resniku u Zg, su ovakve:
2017-04-08_B_Resnik (12A) - Copy.JPG
2017-04-08_B_Resnik (14).JPG
 

wiggum

Veteran foruma
Memoba je na svojoj web stranici, u petak objavila da zbog trenutne situacije zatvaraju dućan (ali narudžbe se mogu raditi putem webshopa), da bi samo dan poslije objavili da poklanjaju poštarinu za Austriju (za narudžbe iznad 150 EUR) i samo pola poštarine za sve ostale zemlje (za narudžbe iznad 300 EUR).

No, ta poštarina koju UVIJEK naplaćuju bez obzira na iznos narudžbe, je veliki minus kod Memobe već dugo godina koji mnogi isticu. I mene to smeta, da kada imam narudžbu iznad ~150 EUR, naplate 11 EUR poštarine. Ima dosta primjera po Europi, gdje je besplatna poštarina za iznose iznad 100EUR.

Ali zašto ovo pišem? Zbog ove rečenice:
"Bitte helfen Sie uns, die schwierige Zeit gemeinsam zu überstehen."
Molimo Vas pomozite nam, da teške trenutke zajedno prebrodimo.

Ne znam kako da na ovo gledam i komentiram. Uvijek su i više nego korektan dućan bili (ponuda modela, odgovori na mail, reklamacije...), ali ovo mi je nekako potez očajnika.

Budi Đek, pa daj 10% rabata ako je već tolika frka. A ne žicati ljude da naručuju kako bi ti pomogli, da bi mogao i dalje imati kompletnu maržu za sebe. A ti "velikodušno" daješ besplatnu poštarinu, odnosno samo polovicu poštarine, a maržu svoju ne diraš.
:wc:
 

nik

Veteran foruma
Memoba je na svojoj web stranici, u petak objavila da zbog trenutne situacije zatvaraju dućan (ali narudžbe se mogu raditi putem webshopa), da bi samo dan poslije objavili da poklanjaju poštarinu za Austriju (za narudžbe iznad 150 EUR) i samo pola poštarine za sve ostale zemlje (za narudžbe iznad 300 EUR).

No, ta poštarina koju UVIJEK naplaćuju bez obzira na iznos narudžbe, je veliki minus kod Memobe već dugo godina koji mnogi isticu. I mene to smeta, da kada imam narudžbu iznad ~150 EUR, naplate 11 EUR poštarine. Ima dosta primjera po Europi, gdje je besplatna poštarina za iznose iznad 100EUR.

Ali zašto ovo pišem? Zbog ove rečenice:
"Bitte helfen Sie uns, die schwierige Zeit gemeinsam zu überstehen."
Molimo Vas pomozite nam, da teške trenutke zajedno prebrodimo.

Ne znam kako da na ovo gledam i komentiram. Uvijek su i više nego korektan dućan bili (ponuda modela, odgovori na mail, reklamacije...), ali ovo mi je nekako potez očajnika.

Budi Đek, pa daj 10% rabata ako je već tolika frka. A ne žicati ljude da naručuju kako bi ti pomogli, da bi mogao i dalje imati kompletnu maržu za sebe. A ti "velikodušno" daješ besplatnu poštarinu, odnosno samo polovicu poštarine, a maržu svoju ne diraš.
:wc:
Ne može se Memobu uspoređivati sa ostalim dućanima. Većini je marža samo zarada a Memoba dio toga ulaže u limitirane serije pod svojom 'kapom' ili u alate za 'vlastite' modele. Sarajevski JŽ kušet, set JŽ Croatia, bijeli HŽ set, alati za budući Croatia restoran, austrijski vagoni za unutarnji promet, austrijski plato za prevoz tenkova itd.
 

wiggum

Veteran foruma
Ne može se Memobu uspoređivati sa ostalim dućanima. Većini je marža samo zarada a Memoba dio toga ulaže u limitirane serije pod svojom 'kapom' ili u alate za 'vlastite' modele. Sarajevski JŽ kušet, set JŽ Croatia, bijeli HŽ set, alati za budući Croatia restoran, austrijski vagoni za unutarnji promet, austrijski plato za prevoz tenkova itd.
Da u pravu si da Memoba dio toga ulaže u sve navedeno, ali samo zato da oplode te Eure koje su dobili, pa da uz pomoć njih vrate te Eure i zarade dodatne Eure uz pomoć njih. Oni ne stave 1 EUR kao ostali na štedni račun i dobivaju 0,5% kamate koju pojede inflacija, nego ga ulože i dobe povrat od 20% po tom uloženom Euru.
Najbolje da Memoba radi te SoSe modele (bilo farbanja ili vlastite alate) jer su mecene i to rade radi nula zarade i samo iz razloga da pomognu ostalima. Znači ulože dio zarade, riskiraju, a sve to da dobe natrag uloženo bez zarade. Pa takva politika ni u najlošijem socijalizmu nebi prošla.

Rade sve te serije jer im se isplate. Donose im više zarade po modelu, nego klasična preprodaja. Ne rade to jer su bedasti, nego jer novci kote novce.
 

nik

Veteran foruma
Da u pravu si da Memoba dio toga ulaže u sve navedeno, ali samo zato da oplode te Eure koje su dobili, pa da uz pomoć njih vrate te Eure i zarade dodatne Eure uz pomoć njih. Oni ne stave 1 EUR kao ostali na štedni račun i dobivaju 0,5% kamate koju pojede inflacija, nego ga ulože i dobe povrat od 20% po tom uloženom Euru.
Najbolje da Memoba radi te SoSe modele (bilo farbanja ili vlastite alate) jer su mecene i to rade radi nula zarade i samo iz razloga da pomognu ostalima. Znači ulože dio zarade, riskiraju, a sve to da dobe natrag uloženo bez zarade. Pa takva politika ni u najlošijem socijalizmu nebi prošla.

Rade sve te serije jer im se isplate. Donose im više zarade po modelu, nego klasična preprodaja. Ne rade to jer su bedasti, nego jer novci kote novce.
Pa svi proizvode sve da bi zaradili. Ili iz istog razloga idu na posao svaki dan. Ali spomenute modele bez Memobe ne bi imali.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Trebalo bu tu memobu nacionalizirati pa da štanca sivo-plave HŽ pulmane. A ne da obeća pa ništa i nikaj! Imaju ti bogatuni debelu računicu, ne treba ni k njima 'Beč iti, pošalju poštom i to fletno ekspres. Injoš i to naplatiju.
A ovo da svaki dan ići na posao... pa viroza mijenja pravila dnevne migracije...samo unutar stana!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Decki,
Prvo o mom dojmu o Menobi..
To je sto se grada Beca tice ducan manje vise obican kao i svaki drugi u Becu..
Ima zasigurno velike troskove i imao je "old school" klijentelu koja je dolazila kupovala, stare je polako sve manje.. novija je vise on line ..a tu je konkurencija ogromna.. Shop ko shop im sve manje ima smisla..al vuce ogromne troskove..
Ipak ono sto nji istice je "specijaliziranost" (posebne serije i sve ste gore rekli) al to niti je dovoljno (ocito ..a rade to u malim kolicinama..a te lim.serije i nisu nesto skuplje od redovni cijena vagona) i to im ocito nemoze i nije dovoljno..
U ovo sve i po meni onako loseu web stranicu (nisam.odavno bio al nemislim da je bolja) imaju to sto imaju i to su problemi.. i ocito je nategnuto sve "ko Mujin treger"..
I sta je sad cudno da ih je za mjesec dana ako su pale narudzbe ..ako im roba kasni.. da ih je poljuljalo??
Pa ja znam par giganata koji se vec ljuljaju jer ovo su veliki poremecaji..?? Sta je cudno??
Sto se tice rabata ,postarine i td.. nisu oni gigant ko Lippe.. nit je to ta klasa.. ko zna kakav i ugovor s postom imaju i td i td..
Ja mislim.da davanje robe u bescjenje..a neznam.kako ce uopce novu nabaviti ocito im nije bila opcija spasa... mislim da je u tome kvaka... nebi bio tako strog i negativan!!
A propro stanja Corone i td.. pa neznam.koliko je krscanski /posteno ili kako god vec u ovoj situaciji u bilo kojoj bransi uvjetovat bilo vecom cijenom (monopolisti npr ljekarne) ili i na drugu stranu nizom cijeno nekoga da kupi /ili proda jer se sve poremetilo (milion je primjera da nedeuljim..)
Neznam.sta ko radi i cime se bavi al mislim da nas je 90%vec pogodjeno ovim.. tako da imaju moje razumjevanje barem.po ovom pitanju..
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Šalu na stranu, stranica im je bitno moderniziranija ali ni od Lippera mi se nova baš ne sviđa. A kad se uzme da mnogi dućani ni ne pomišljaju na internet-prodaju.... Zadnja hladnjača kupljena u Memoba je došla ekstremno brzo a obratio mi se i od strane Memobe mailom netko na naški jeziku. Ja bih svakako preporučil i tamo da se kupuje, jer inače će velike ribe progutati ove male. Bio sam i lično tamo jednom... nedaleko su Western-stanice ali i Marije koja pomaže u šopingu-ulice.
Rijetko koja trgovina da može reći kako je čestitala Božić i 1958.....26.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
Koliko je maksimalno slova dozvoljeno u slovnim kraticama operatera uz slovnu oznaku države?

Konkretno mislim na podebljani dio;
HR-HŽCAR
F-ERSA
D-VTG

Mislim da je 6 ili?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh