Rezanje tračnica

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Prerada krivih u prave tracnice

RailMaster kaže:
...Jedina neodumica mi je kako odrezati ove viškove šine. Pokušao sam ovim istim bonsekom, ali je išlo presporo i vrlo je zamarajući za jednu šinu...

Mozda u ovoj temi nadjes odgovor RailMasteru. ;)
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=82&t=1331" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=82&t=1331</a>
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Re: Prerada krivih u prave tracnice

Moras imati elektricnu turelicu u kojoj dobijes mala brusne ploce pa sa njima seces!
Nebitno je koliko pragova iseces i dal si isekao tacno svaki jer se lako savija!
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Re: Prerada krivih u prave tracnice

Ja osobno rezem sa klasicnom fleksericom,ali koristim najtanje(inox)sajbe.
Jako su tanke,i sa velikom brzinom flekserice,sama sinja se ne stigne ugrijati.
Ostane mali komadic spene,koji odstranim turpijicom.

Napravi probni rez i pazi prste :zvizdi:
I javi kako je uspjelo(dali su prsti na broju) :)
 

RailMaster

Član foruma
Re: Prerada krivih u prave tracnice

U jednom od postova u okviru teme na koju me je Mon uputio je pomenuo izvesna klešta koja služe sa sečenje šina. Ipak, interesuje me kako ona funkcionišu i da li nakon sečenja za sobom ostavljaju mali/ikakav segment spljeskane šine koji se zatim mora turpijom poravnati? Svakako im je plus što sečenje rade bez zagrevanja.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Prerada krivih u prave tracnice

Mon kaže:
...Samo "precvikate" tracnicu klestima i toliko; nema potrebe od turpijanja ili smirglanja.

mmatja kaže:
...Potrebno je paziti samo na to, da se cvika OBAVEZNO! po visini tračnice!. Odcvikaš na odredjenu mjeru i možeš odmah staviti sponku, i to je sve. ...

;)
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: Prerada krivih u prave tracnice

RailMaster kaže:
U jednom od postova u okviru teme na koju me je Mon uputio je pomenuo izvesna klešta koja služe sa sečenje šina. Ipak, interesuje me kako ona funkcionišu i da li nakon sečenja za sobom ostavljaju mali/ikakav segment spljeskane šine koji se zatim mora turpijom poravnati? Svakako im je plus što sečenje rade bez zagrevanja.
Kod upotrebe tih klješta, nije potrebno apsolutno! nikakvo dodatno obradjivanje šina...http://www.xuron.com/ A to je čini mi se jedini proizvodjač na svjetu, koji ih proizvodi...
L.P.
 

RailMaster

Član foruma
Re: Prerada krivih u prave tracnice

mmatja kaže:
RailMaster kaže:
U jednom od postova u okviru teme na koju me je Mon uputio je pomenuo izvesna klešta koja služe sa sečenje šina. Ipak, interesuje me kako ona funkcionišu i da li nakon sečenja za sobom ostavljaju mali/ikakav segment spljeskane šine koji se zatim mora turpijom poravnati? Svakako im je plus što sečenje rade bez zagrevanja.
Kod upotrebe tih klješta, nije potrebno apsolutno! nikakvo dodatno obradjivanje šina...http://www.xuron.com/ A to je čini mi se jedini proizvodjač na svjetu, koji ih proizvodi...
L.P.

To je onda super ako su tako precizna i delotvorna. ;)
No, jesu li to ova CONRAD-ova klešta? Jer, ako je to to, konačna cena sa dostavom bi bila skoro 50€. :S:
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: Prerada krivih u prave tracnice

RailMaster kaže:
To je onda super ako su tako precizna i delotvorna. ;)
No, jesu li to ova CONRAD-ova klešta? Jer, ako je to to, konačna cena sa dostavom bi bila skoro 50€. :S:
Da, to su ta klešta. E sad, što se poštarine pritiče, odnosno dostave... :hmmm U gagy222-om podpisu stoji:
Jednom mesecno sam u prolazu kroz Sloveniju i Hrvatsku. idem od: SLO Logatec-LJubljana-MOKO-Ptuj-HR Varazdin-Koprivnica-Virovitica-Slatina-Osjek-SRB Novi Sad. ako nekom nesto treba ko se nalazi na tom pravcu ili bilo gde u SRB nek se javi na pp radi dogovora!
Tako da... :hmmm I sigurno neče biti 50€... ;)
L.P.
 

mesecar

Član foruma
Re: Prerada krivih u prave tracnice

RailMaster kaže:
Jer, ako je to to, konačna cena sa dostavom bi bila skoro 50€. :S:

http://www.tagor-conrad.rs/

probaj preko tvojih sugradjana, ceka se malo duze ali im je provizija oko 20% (bar mislim da je tako).
Jos jedan podatak bitan za kalkulaciju cene, nesto mi je gospodja iz prodaje pricala (ali je nisam bas pazljivo slusao), njihova referentna cena je iz slovenackog Conrada (a ona ume ponekad da se razlikuje od nemackog)
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: Prerada krivih u prave tracnice

mesecar kaže:
...njihova referentna cena je iz slovenackog Conrada (a ona ume ponekad da se razlikuje od nemackog)
ne-ne ne-ne Konkretno ta klešta mogu se naručiti izključivo na njemačkom Conradu. U Slovenačkom katalogu ih uopšte nema! Slovenački Conrad na sve artikle koje se naručuju iz Njemačkog Conrad-a uzima 10% provizije.
L.P.
 

mesecar

Član foruma
jbg, ja nesto nakucah i nadjoh ovo
http://www.conrad.si/KLESCE-ZA-REZANJE- ... 13343&Ctx=

RailMasteru, ako ti trebaju ova klesta posalji mail ovima iz Tagor/Conrada i pitaj za klesta sa tim brojem 813343 i snajka ce ti u toku dana odgovoriti i napisati rok isporuke i cenu.

Ja sam ove tockove http://www.conrad.com/56050-H0-DC-wheel ... 11_1602010 dobio po 1.9e, u SLO Conradu jos uvek stoji cena 1.54e kao i onda kad sam narucio (mene su ispali malo vise od 20% u odnosu na SLO cenu)
Posto stvari iz Conrada stizu u beogradski Tagor imas samo postarinu od Bgd-a do Nisa. Ili ih zamoli da proslede u niski Tagor
 

mmatja

Poznati forumaš
Se izvinjavam... :crvenilo: Nisam znao, da su ih sad stavili i u Slovenački katalog. Hvala na obavještenju :naklon:
L.P.
 

RailMaster

Član foruma
Ja sam pitao u Tagoru, odgovorili su mi da mogu da poruče dotična klješta, samo se treba potvrditi porudžbina. Nešto malo preko 2000 dinara (oko 20€) su mi napisali da će koštati.
 

mmatja

Poznati forumaš
RailMaster kaže:
...Nešto malo preko 2000 dinara (oko 20€) su mi napisali da će koštati.
:palci_gore: :palci_gore: KUPI!!!! ;) Cijena je vrlo povoljna u odnosu na tu koja stoji u našem SLO katalogu (18,65€)
 

Davor

Veteran foruma
Imam jedno, možda čudno pitanje.
Na nekom od stranih foruma video sam kako jedan maketar svoje flexice zarezuje na nekim mestima radi dobijanja zvučnog efekta prelaska osovina preko spoja dve šine. Nažalost, nisam bookmark stranicu pa je sad ni đavo neće naći.
Šta mislite o toj raboti? Jel ima efekta?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Davor kaže:
Imam jedno, možda čudno pitanje.
Na nekom od stranih foruma video sam kako jedan maketar svoje flexice zarezuje na nekim mestima radi dobijanja zvučnog efekta prelaska osovina preko spoja dve šine. Nažalost, nisam bookmark stranicu pa je sad ni đavo neće naći.
Šta mislite o toj raboti? Jel ima efekta?
Ja sam to radio na starim Mehano fleksicama bas zbog tof efekta.. nekako mi bilo bezveze kad se necuje klap-klap!
E sad jedno pitanje.. posaljem mail u taj Conrad i oni posalju ta klesta za BG i platim samo postarinu i iznos znaci nema nikakvih carina i ostalih dazbina ako sam dobro razumeo???
 

Davor

Veteran foruma
brojcile kaže:
Ja sam to radio na starim Mehano fleksicama bas zbog tof efekta.. nekako mi bilo bezveze kad se necuje klap-klap!

Čime si zarezivao? Bonsekom? Koliko duboko?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Davor kaže:
brojcile kaže:
Ja sam to radio na starim Mehano fleksicama bas zbog tof efekta.. nekako mi bilo bezveze kad se necuje klap-klap!

Čime si zarezivao? Bonsekom? Koliko duboko?
Malom turelicom pa postoji dodatak kao mini brusna ploca i samo malo napravim rez i to je to!
Nego.. jel znas ti nesto u vezi narucivanja iz Conrad-a? Da ne preturam dzabe po sajtu ako ne mogu naruciti..
 

mesecar

Član foruma
O narucivanju sam ja pisao jer sam narucivao...
Posaljes mail na [email protected] i navedes sta bi zeleo da narucis (conrad kataloski broj je obavezan)
Oni ti odgovore i napisu cenu. Napisao sam da je njihova cena veca od cene na slo Conradu za oko 20%, to je onako, informativno, placas ono sta ti jave iz Tagora.
Onda ti das dozvolu za narucivanje i ljudi te pozovu kad roba stigne.
Ukoliko naglasis da ces sam da preuzmes posiljku Novom Beogradu onda nemas dodatnih troskova, ako hoces postom da ti posalju imas i tu postarinu.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Danas sam ih zvao i rekli su mi da mogu sve iz Conrad-ovog kataloga da naruce.. za proviziju mi nisu nista rekli samo su mi napomenuli da za robu preko 50e traze avans u 50% vrednosti robe!
Tako da ljudi koji su iz Srbije znaju da se na ovaj nacin moze narucivati iz Conrad-a :palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh